Najbardziej rozchwytywani wolni agenci lata 2013.

Nie Dwight Howard, a na pewno już nie Chris Paul są najbardziej rozchytywanymi zawodnikami podczas transferowego i letniego szaleństwa 2013. Wg źródeł najpopularniejszych amerykańskich portali piszących regularnie o naszej ukochanej lidze w czubie najbardziej pożądanych znajdują się całkiem inne, może czasami niespodziewane, nazwiska.

1/ Andre Iguodalaswimgmanem obok jego ostatniego klubu – Denver Nuggets – mocno zainteresowali się sternicy 6 kolejnych drużyn. Wśród tych ubiegających się o podpis Iggy’ego są: Mavericks, Pelicans, Kings, Warriors, Pistons i Hawks. Iggy zacznie swoją sondę na temat miejsca pracy od spotkania z Brianem Shawem (nowym coachem Samorodków).

2/ Chase Budinger – mimo, że ex gracz Wilków jest po kontuzji to jego usługami zainteresowanych jest 7 klubów; Lakers, Bucks, Pelicans, Jazz, Pacers, Grizzlies i ciągle Wolves. Jego wszechstronność i energia jaką wnosi z ławki wydaje się być nieoceniona u większości konkurentów o podpis Chase’a.

3/ Monta Ellis – wydawało się, że nie każdy zespół chciałby mieć kochającego piłkę w rękach combo obrońcę. Tymczasem jego usługami zainteresowali się na nawet Knicks, Spurs i Lakers, a w kolejce po usługi byłego gracza Kozłów stoją też: Bulls, Pistons, Kings i Suns. Ciekawe czy jakiś klub przekona dotychczasowego pracodawcę Ellisa do użycia opcji ‘sign and trade’?

4/ Tony Allen – Blazers, Knicks, Pacers, Bucks oraz ciągle – Grizzlies – są chętni na usługi topowego defensora NBA. Najmocniej wydają się być zainteresowani sternicy Knicks, ale dziś są oni w stanie zaoferować Allenowi zarobki nieco powyżej trzech mln USD..Wydaje się, że w innych cześciach USA Mistrz NBA z 2008 roku byłby w stanie dostać wyższą sumę na kontrakcie. A może powrót do Bostonu wchodziłby w grę?

5/ Kevin Martin – wydaje się, że solidne występy w Thunder i powrót do najwyższej rzutowej dyspozycji pokazały nam wartość shootera. Teraz były zawodnik Rakiet i Królów wg doniesień będzie przebierać w ofertach-propozycjach gry z Minnesoty, Milwaukee, Dallas, New Orleans, Memphis, Detroit i Portland. Na pewno jest on w paru klubach też opcją rezerwową, czy ’planem B’ gdyby nie udało się pozyskać Montę Ellisa lub JR Smitha (ex gracz NY wydaje się, że będzie tańszą opcją)

6/ OJ Mayo – zawodnik, który miał zastąpić w Dallas Jeta Terry’ego drugi rok z rzędu trafił na rynek wolnych agentów, a tym razem cieszy się większym zainteresowaniem. Utah Jazz, Milwaukee Bucks, Minnesota T-Wolves, Chicago Bulls, Charlotte Bobcats, Portland Trailblazers i L.A. Clippers liczą na jego usługi. Wydaje się, że Bobcats czy Clippers będą szukali opcji w wymianą (Ben Gordon lub Jamal Crawford).

7/ Josh Smith – Rockets, Hawks, Pistons, Suns, Mavericks, Lakers i Celtics ( większość poza Pistons czy Suns w przypadku nie podpisania Howarda) są chętni na pozyskanie J-Smoove’a. Josh może stać się jednym z najdroższych kąsków tegorocznego okienka transferowego „Summer 2013”. Pytanie tylko, czy jest on wart maksymalnego kontraktu i jest w stanie, w nowym otoczeniu, stać się liderem z prawdziwego zdarzenia?

8/ JJ Redick – shooter, który ostatnie miesiące spędził w Milwaukee może być na celowniku takich zespołów jak Grizzlies, Bulls i Hawks (jeśli Kyle Korver odejdzie do Nets) , jednak sternikom Bucks najbardziej zależałoby na opcji sign&trade. Zobaczymy co dalej stanie się z byłym graczem Orlando Magic i czy znajdzie dla siebie lepsze miejsce do gry niż Wisconsin?

Komentarze do wpisu: “Najbardziej rozchwytywani wolni agenci lata 2013.

  1. O ile mi wiadomo Budi jest zastrzeżony i na 90% zostanie w socie

    1. ale ma najwięcej ofert, tak? taki jest temat tego wpisu. Czy zostanie zobaczymy bo T-Wolves mają wielu graczy na celowniku i również droższych (występujących w tekście). Priorytetem jest Nikola Peković i na nim koncentruje się Flip Saunders. Ponadto Wolves zwolnili też Grega Stiemsmę by mieć jeszcze więcej kasy do wydania z puli.

Comments are closed.