Karuzela trenerska nadal się kręci: Grizzlies zainteresowani Pinckneyem, Rivers może wylądować w Los Angeles

Memphis Grizzlies są poważnie zainteresowani asystentem Toma Thibodeau w Bulls – Edem Pinckneyem. Doc Rivers jest zainteresowany pracą w Clippers. Tymczasem na Brooklynie zaprezentowano nowego trenera – Jasona Kidda.

Kidd zaprezentowany jako coach Nets

O wyborze Kidda na trenera Nets mogliście już przeczytać we wpisie Wojtka. Wczoraj Jason został oficjalnie zaprezentowany jako trener drużyny z Brooklynu. „Wciąż muszę się dużo nauczyć o trenowaniu. Jednak jako gracz czułem, że na boisku byłem rozszerzeniem trenera. Teraz myślę, że Deron może być takim gościem.” Na pytanie o swoich asystentów, Kidd podał nazwisko Lawrence’a Franka (wcześniej Pistons). Stwierdził też, że o biznesie dużo nauczył go w Dallas Mark Cuban.

Chcemy być drużyną, którą stać na 50 zwycięstw w sezonie.” Zaś do swoich graczy powiedział: „Będziecie grali twardo, będziecie grali w obronie i będziecie grali razem.” Przyznał też, że trzon zespołu Williams, Johnson, Wallace, Lopez musi zdobywać więcej punktów. Kidd chciałby też stworzyć model gry podobny do San Antonio Spurs.

GM Nets – Billy King powiedział, że o pomyśle z Kiddem jako trenerem rozmawiał z Mikem Krzyzewskim. Coach K stwierdził, że jest to świetny pomysł. O nowym trenerze wypowiedział się też Deron Williams: „Nie mam problemu z tym, że tu przyszedł. To jeden z najmądrzejszych graczy, którzy kiedykolwiek grali w koszykówkę.”

Ed Pinckney w Grizzlies?

Na pierwszy rzut oka pewnie to nazwisko nic wam nie mówi, więc przypomnę, że Pinckney to asystent Toma Thibodeau w Bulls i posiada sporą wiedzę na temat defensywy. Po za Chicago pracował w Miami u boku Pata Riley. W NBA rozegrał 12 sezonów, grał min. w Bostonie z Larrym Birdem.

Wczoraj Pinckney był w Memphis na wywiadzie z władzami Grizzlies. Na wywiadzie widziano też ponoć George’a Karla. Inne opcje trenera dla Grizzlies to David Joerger, Alvin Gentry i Brian Shaw.

Doc Rivers zainteresowany pracą w Los Angeles

Według Marca Steina z ESPN Rivers ma być zainteresowany pracą z Clippers. W obliczu przebudowy w Bostonie, plotki te wydają się być całkiem rozsądne. A, że Doc milczy wciąż nic więcej nie wiemy. Jakiś miesiąc temu już pojawiła się informacja, że Garnett i Pierce mają zostać wymienieni do Los Angeles, a Doc Rivers ma tam podpisać kontrakt.

Jeszcze przed trade deadline pojawiały się informacje o możliwej wymianie z Paulem Piercem. Jakiś czas temu Chris Broussard miał rozmawiać z Dociem Riversem i stwierdził, że ten kocha trenować w Bostonie, ale czuje, że to już może być czas na zmiany.

Tymczasem Celtics są bardzo zainteresowani zatrzymaniem Riversa w swoich szeregach. Gdyby w Bostonie w przyszłym sezonie mieli grać Pierce, Garnett i Rondo, wtedy bardzo prawdopodobne jest, że Rivers zostanie.

Na koniec jeszcze kilka plotek podesłanych przez Woya:

– Riversowi przyglądają się też Grizzlies, a Memphis ma odwiedzić coach George Karl oraz Alvin Gentry.

– Clippers jeśli wezmą Riversa, to skuszą się i na Pierce’a , który ma zostać wykupiony i chętnie pójdzie za trenerem.

– Lionell Hollins ma spotkać się ze sternikami Clippers dziś lub jutro, a z gry wypadł Nate McMillan. Interview miał już Byron Scott.

– Sergio Scariolo (reprezentacja Hiszpanii; podpisał kontrakt w Laboral Kutxa Vitoria) miał dwie oferty bycia asystentem w klubach NBA

– Melvin Hunt (asystent Nuggets), Brian Shaw zostają w kręgu zainteresowań Sixers / Szóstki kontaktowały się też z Larrym Brownem

– Lionell Hollins i Brian Shaw to główni kandydaci na trenera w Denver.

Komentarze do wpisu: “Karuzela trenerska nadal się kręci: Grizzlies zainteresowani Pinckneyem, Rivers może wylądować w Los Angeles

 1. Żeby się nie okazało, że Deron po tym sezonie wyrzuci kolejnego trenera.

 2. Deron i Jason są ze sobą w bardzo dobrych stosunkach, także o to bym się nie bał. Przyjaźnią się od dawna.

 3. Ja to sie dziwie Washington Wizards, tyle zaje.bistych trenerów na rynku, a oni trzymają tą pokrake Wittmana ;/
  Większość kluczowych posad jest juz obsadzona, a na rynku i tak jest jeszcze: Rivers, Hollins, Karl, McMillan czy Shaw, mam nadzieje, że pójdą po rozum do głowy póki jest w czym wybierać, bo mają fajną paczke i przy dobrym trenerze i kolejnym mocnym zawodniku z draftu mogą być bez problemu w Playoffach.

 4. Ja się dziwię, że Lakers trzymają się tego kretyna Świstaka mogą mieć praktycznie każdego z obecnych wolnych agentów. Kase mają i w dodatku mocny zespół tak więc to czego każdy trener oczekuje ;) Co do Riversa to jestem przeciwny aby przenosił się do Clippers tym bardziej z KG i The Truth.

  1. Bo płacą i tak już dwie wypłaty dla trenerów? zwolnienie Mike’a = opłacają w jednym sezonie 3 trenerów – a płacą każdemu nie mało

 5. @Woy – nie jestem pewien czy przyjacielskie stosunku na linii zawodnik-trener są najlepszym rozwiązaniem. Ale czas pokaże.

  Shaw’em znowu interesuje się pół ligi i coś czuję, że znowu zostanie na lodzie.

  1. KIDD na pewno będzie miał większy respekt niż miałby SHAW u graczy NETS. Reszta to kwestia samodyscypliny i umotywowania graczy. Po słabych play offs swoich czy Knicks i przy słabnących Celtach Nets mogą stać się 3-4 siłą Wschodu i w końcu awansować wyżej niż do I rundy P.O.

 6. Ja się obawiam, że Kidd nie wytrzyma presji. Johnson z Wallace’m lepiej grać już nie będą, Deron kolejny sezon nie potrafi udźwignąć liderowania, a zdrowie Lopeza jest jakie jest. Ten sezon może być przełomowy dla siatek. Trzymam kciuki, ale nie daję im wielkich szans na coś więcej niż 1st round.

Comments are closed.