Co najmniej pół roku przerwy Ezeliego

festus ezeliWładze Golden State Warriors ogłosiły wczoraj, że ich rezerwowy center opuści początek przyszłego sezonu z powodu operacji kolana, której poddał się w środę.

Ezeli podkręcił prawe kolano pod koniec sezonu regularnego. Nie poddał się jednak zabiegowi od razu, a zagrał jeszcze w dwóch rundach play offs, w których Warriors najpierw dość niespodziewanie pokonali Denver Nuggets w pierwszej rundzie, odpadając następnie w półfinale konferencji po 6 meczach z San Antonio Spurs.

Debiutant, wybrany z 30 numerem w ubiegłorocznym drafcie wystąpił we wszystkich 12 spotkaniach Warriors w post season, grając średnio 11 minut na mecz i wchodząc na boisko za pierwszego centra Golden State – Andrew Boguta.

W oficjalnym oświadczeniu zespołu można przeczytać, że: przeprowadzenie zabiegu jest konieczne dla wzmocnienia zarówno więzadła pobocznego przyśrodkowego, jak i więzadła bocznego krzyżowego w prawym kolanie Ezeliego.

Przerwa w grze pierwszoroczniaka może potrwać od 6 do 9 miesięcy i Ezeli wróci do gry najwcześniej w okolicach Bożego Narodzenia, a nawet All Star Game.

Rezerwowy center zdobywał w zeszłym sezonie średnio 2,4 punktów i zbierał 4 piłki na mecz w prawie 15 minut, jakie spędzał na parkiecie. Zagrał w 78 spotkaniach, a w 41 z nich wychodził w pierwszej piątce.