Nowitzki jest gotowy na obniżkę płacy

200px-Dallas_Mavericks_logo.svgJak podaje lokalny oddział stacji ESPN Dirk Nowitzki jest gotowy na sporą obniżkę płacy byle tylko jego Dallas Mavericks mogli sprowadzić wzmocnienia pozwalające na ponowną walkę o tytuł.

Niemiecki skrzydłowy liczy na to, że klubowi z Teksasu uda się w tym sezonie skusić jedną z gwiazd (Chris Paul lub Dwight Howard). Jednocześnie w trakcie rozmów z nimi weteran ma obiecać, że zrezygnuje ze sporej ilości pieniędzy by jego drużyna miała jeszcze budżet latem 2014 roku.

Na tym etapie mojej kariery chodzi już tylko o rywalizację i wygrywanie. Nie chodzi o pieniądze. Oczywiście, Cuban dba o mnie już od dawna (zakończył właśnie 15 rok w Mavs, przyp. red.). Zawsze próbowałem odpłacić mu się przez zaangażowanie i jak najlepszą grę, dlatego myślę, że nie będziemy spierać się o pieniądze. Chcę rywalizacji na najwyższym poziomie przez następne kilka lat. To jest mój cel. – Dirk Nowitzki

Co ciekawe, Nowitzki już wcześniej zgodził się na mniejsze pieniądze. Jego obecna umowa, podpisana na okres 4 lat opiewa w sumie na 80 mln $, a przecież mógł zażądać 5 lat za 96 mln $. Cuban zaoszczędzone pieniądze obiecał wydać na wzmocnienia i pozyskał wówczas Tysona Chandlera, który jak wiemy był kluczową postacią w mistrzowskim sezonie.

Inną ciekawostką jest to, że Dirk w przyszłym sezonie zarobi 22.7 mln $ co umieści go na drugim miejscu jedynie za plecami Kobe Bryanta (30.45 mln $). Przez całą karierę w NBA 34-latek zarobił już 204 mln $ co umiejscowiło go na 5-tym miejscu w historii. Kompletna lista poniżej:

  1. Kevin Garnett, 18 lat w lidze, 329 mln $
  2. Shaquille O’Neal, 19 lat, 292 mln $
  3. Kobe Bryant, 17 lat, 280 mln $
  4. Tim Duncan, 16 lat, 225 mln $
  5. Dirk Nowitzki, 15 lat, 204 mln $

Mavs tego lata będą mieli finansową możliwość podpisania maksymalnej umowy z graczem pokroju Howarda lub Paula.

Dodatkowo, po sezonie 2013/2014 jedynym obowiązującym kontraktem będzie ten Bernarda Jamesa warty 1 mln $ + opcje dla Crowdera i Cunninghama (w sumie niewiele ponad 2 mln $).

Komentarze do wpisu: “Nowitzki jest gotowy na obniżkę płacy

  1. TO się nazywa lidera- swoją drogą nieźle wcześniej się ustawiał:) O Garnecie nie wspomne nawet.

  2. Tak z innej beczki – jaki podcast byście polecili ? TBJ słucham już od innego czasu – jest jakiś inny waszym zdaniem godny uwagi?

  3. Prawda jest taka, że do biedaków i tak nie będzie należał- jakbym się obracał w takich sumach to mimo wszystko nie robi mi to dużej różnicy czy mam 20 czy 25 mln, i tak stać taką osobę tak naprawdę na wszystko co tylko sobie zażyczy. Ale i tak podziwiam postawę- to się nazywa bycie prawdziwym liderem, a nie gwiazdorzenie.

Comments are closed.