Marc Gasol najlepszym defensorem ligi.

Potwierdziły się przedwczorajsze doniesienia dziennikarzy amerykańskich i środkowy Memphis Grizzlies został uhonorowany laurem dla najlepszego defensora NBA 67. sezonu. Hiszpan czyli opoka niedźwiedziej defensywy zebrał 212 punktów, wyprzedzając drugiego w głosowaniu LeBrona Jamesa (149). Gasol zebrał 30 pierwszych miejsc , podczas gdy murowany kandydat do MVP sezonu – miał ich 18.

Dotychczas największym laurem dla 28-letniego hiszpańskiego wieżowca był awans do NBA All Star 2012. Po latach grania w dawnym klubie starszego brata, wyszedł on w końcu z cienia Paua, i zdobył wg mnie ważniejszą od 2-krotnego Mistrza NBA statuetkę. Starszy Gasol bowiem w barwach Grizzlies zdobył tytuł Debiutanta Roku 2002.

Co ciekawe w składzie zawodników nominowanych do tej nagrody, aż trzech graczy z Memphis znalazło się wśród dwudziestu jeden graczy; a byli nimi piąty Tony Allen i ostatni na niżej prezentowanej liście, Mike Conley. Wszyscy bowiem trzej decydują wydajnie o sile najlepszej defensywy NBA sezonu 2012-13, tracąc 89.3 pkt na mecz.

Kolejno w tabeli: nazwisko,  klub,  liczba pierwszych miejsc, drugich, trzecich i suma punktów.

Marc GasolGrizzlies301614212
LeBron JamesHeat181514149
Serge IbakaThunder14157122
Joakim NoahBulls131012107
Tony AllenGrizzlies91512102
Tim DuncanSpurs1111694
Larry SandersBucks4181690
Paul GeorgePacers821157
Andre IguodalaNuggets53943
Roy HibbertPacers35636
Chris PaulClippers22319
Avery BradleyCeltics21215
Tyson ChandlerKnicks03211
Dwight HowardLakers1046
Luol DengBulls1016
Dwyane WadeHeat0114
Trevor ArizaWizards0103
Jimmy ButlerBulls0103
Kenneth FariedNuggets0103
Russell WestbrookThunder0103
Mike ConleyGrizzlies0011

Komentarze do wpisu: “Marc Gasol najlepszym defensorem ligi.

    1. Też uważam, że Noah jest za nisko. Powinny być brane pod uwagę nie tylko cyferki, ale też rzeczywisty wkład w defensywę zespołu i wpływ na kolegów z drużyny poprzez swą zawziętość i nieustepliwość, a tu Noah bije wszystkich na głowę.

  1. nie wiem skad gasol wzial sie na pierwszym miejscu. ktos ladnie poczarowal w tym zestawieniu. z dupy totalnie zupelnie niewymierne do tego co ci zawodnicy pokazuja na parkiecie.

  2. Chandler jest dopiero za nisko , żadnego 1 miejsca – żart?

  3. Fatalny ranking.

    Noah,T.Allen,Lebron,Duncan,Gasol,George,Hibbert,Bradley,Ibaka,Chandler,Igoudala,Sanders,Deng,
    CP3,Aldridge,Butler,Wade,Bledsoe,Leonard,Howard,Z-Bo. jak dla mnie

  4. Wy z tym Ibaką to tak serio? Koleś blokuje 1 na 1 jest przeciętny. W głosowaniu niech będzie za te bloki –

    Gasol , Noah ,Allen, Duncan , Lebron Iggy dalej gdzieś Sanders George

Comments are closed.