Spoelstra poprowadzi Wschód.

Po wygranej 100-85 nad Toronto Raptors trener Miami Heat , Erik Spoelstra, pobił w bezpośredniej walce o awans do All Stars Game Mike’a Woodsona i jako drugi szkoleniowiec w historii klubu z Florydy poprowadzi reprezentację konferencji wschodniej.

30-14 to obecny bilans Heat czyli najlepszy na Wschodzie, a Knicks mają jedną porażkę więcej (30-15). Tym samym 42-latek pójdzie w ślady Stana Van Gundy’ego pierwszego w barwach Heat, który dostąpił w przeszłości podobnego wyróżnienia.

223 wygrane i 132 przegrane to obecny bilans w karierze trenerskiej z NBA młodego szkoleniowca. W zeszłym roku jako również drugi – po Pacie Riley’u – zdobył on mistrzowski pierścień dla heat, wygrywając finały NBA przeciwko OKC Thunder. Od legendarnego Pata jest lepszy w fakcie ,że w teamem z Florydy dwukrotnie już miał okazję zagościć w finałach.

Dla przypomnienia, w połowie zeszłego tygodnia Greg Popovich zapewnił sobie awans do All Stars Game jako szkoleniowiec Zachodu. O ile dla Spoelstry mecz 17. lutego w Houston będzie debiutem, o tyle dla Popovicha będzie to 3. występ w Meczu Gwiazd.

Komentarze do wpisu: “Spoelstra poprowadzi Wschód.

Comments are closed.