James i Parker najlepszymi graczami stycznia.

Tony Parker oraz LeBron James zostali wybrani najlepszymi graczami miesiąca stycznia w NBA. Lider Heat na razie zgarnął wszystkie 3 wyróznienia za poprzednie miesiące i jest najlepszej dordze do wygrania tytułu MVP sezonu. Dla Parkera jest to pierwsze tego typu wyróznienie podczas 67. sezonu i zostawił on w polu poprzednich zwycięzców czyli Chrisa Paula i Kevina Duranta.

LeBron notował średnie 27.0pkt, rzucając z 55,5% skutecznością z gry, miał 8.1zb, 7.2as i prawie 2.0 przechwyty na mecz. Ponadto 16. stycznia zaliczył on swój 20 tys. punkt w karierze, robiąc to jako najmłodszy gracz w historii ligi. Heat podczas ostatnich 10 spotkań wygrali 7 i właśnie dzięki postawie Jamesa.

Rozgrywający Spurs poprowadził swój zespół do 12 wygranych w 15 spotkaniach. Notował 21.9pkt, trafiając z 56.3% skutecznością, miał także 8 asyst na mecz. Część spotkań Francuz był zmuszony rozgrywać bez asysty kontuzjowanego Tima Duncana.

Innymi, którzy walczyli o laury miesiąca byli: Brook Lopez, Carlos Boozer, Joakim Noah, Kyrie Irving, Danilo Gallinari,James Harden, Carmelo Anthony, Kevin Durant , Russell Westbrook, LaMarcus Aldridge oraz Emeka Okafor.