Bucks będą handlować Ellisem?

Milwaukee BucksŹródła związane z zawodnikiem sugerują, iż nie do końca jest on zadowolony z pobytu w drużynie Scotta Skilesa i po sezonie może zdecydować się odstąpić od finałowego roku w swoim kontrakcie, próbując sił na rynku wolnych agentów. Montą Ellisem bowiem od kilku miesięcy poważnie interesują się Phoenix Suns, Portland Trailblazers, Minnesota Timberwolves oraz Boston Celtics.

Od momentu pojawienia się w Wisconsin – w zamian za Andrew Boguta – rzucający obrońca notuje średnie na poziomie 19pkt i 5,6 as, tworząc parę najszybszych obrońców konferencji wschodniej wraz z Brandonem Jenningsem (co ciekawe te same źródła sugerują, iż również playmaker Bucks opuści drużynę tego lata!).

27-letni Ellis przez 6 lat występował dla Golden State Warriors, a w 2007 roku zdobył nagrodę za Największy Postęp wśród graczy całej ligi. Było to szczególne osiągnięcie dla filigranowego shootera, który do draftu przystępował z 40 miejsca.

Teraz Monta to gracz zarabiający 11 mln USD za sezon i pragnący spróbować swoich sił nie tylko w play offs, ale również wśród ekipy mocniej liczącej się w lidze aniżeli Bucks (mimo świetnego bilansu na stracie 2012-13; 5-2). W 2008 roku podpisał on kontrakt z klubem z Oakland na 6 lat, opiewający na wartość 67 mln USD.

Bucks postarają się jednak zaradzić całej sytuacji, nie budząc się w czerwcu 2013 roku z dziurą w składzie. Zarząd klubu poważnie zastanawia się nad wymianą Ellisa do innej ekipy, by w zamian pozyskać utalentowanego gracza lub wysokie wybory w następnym drafcie.

Praktycznie po ostatniej wymianie Jamesa Hardena do Houston Rockets, nic i nikt nie jest w stanie mnie zadziwić, ale zastanawiam się w którym miejscu ciągle perspektywiczny obrońca czułby się spełniony rolą w drużynie oraz gratyfikacją finansową? Skoro dziś tyle pisaliśmy o Joshu Smithie i Hawks, to może te dwie drużyny doszłyby do porozumienia;-) Na pewno z zaciekawieniem będziemy spoglądać w stronę Milwaukee, by przekonać się czy plotki znajdą oparcie w faktach.

Komentarze do wpisu: “Bucks będą handlować Ellisem?

  1. szkoda bucks. to dobra druzyna do wypromowania sie zawodnika niestety gwiazdki nie chca tam zostawac dluzej.z drugiej strony para ellis- jenings nie pasuje do siebie sa do siebie zbyt podobni i obydwaj lubia grac z pilka . gdybym byl managerem to napewno jednego z tych panow wytranserowalbym za kogos pokroju first pass albo ogarnietego SG tej druzynie ktos taki sie nalezy

  2. mam nadzieję że to tylko plotki i Ellis przedłuży kontrakt. Myślę że Ellis jeszcze ten sezon będzie grał w Milwaukee ,jednak co się z nim będzie działo po sezonie, zależy w dużej mierze od postawy Bucks w tym roku. Jednak zgodzę się z bartolem że para Ellis-Jennings nie za bardzo pasuje się do siebie i odejście jednego z nich nie osłabi aż tak poważnie drużyny,

Comments are closed.