Nazr Mohammed zastąpi Asika w Bulls?

Chicago Bulls coraz bardziej dają do zrozumienia, że nie wyrównają oferty Houston Rockets dla Omera Asika. Trzy dni temu Woy pisał o serbskim desancie na Chicago, teraz na celowniku znalazł się również doświadczony Nazr Mohammed.

Według słów Petera Vecsey’a, Mohammed miał wybrać grę dla Bulls ponad ofertą Brooklyn Nets.

Oferta dla Asika obejmowała 25.1 mln $ za trzy lata gry. Rockets podobnie jak w przypadku Jeremy’ego Lina, tak skonstruowali ofertę by ta okazała się wręcz niemożliwa do wyrównania. W przypadku Turka również chodzi o ostatni rok kontraktu, w którym miałby zarobić blisko 15 mln $.

Tymczasem Nazr ma zostać zatrudniony jedynie za minimum weterana.

Wraz z odejściem Asika, Taj Gibson stanie się jedynym ważnym graczem z silnej ławki Byków z poprzedniego sezonu.

Kyle Korver trafił do Hawks, CJ Watson i Ronnie Brewer nie otrzymali nowych ofert od zarządu, a John Lucas III jest bliski umowy z Raptors. Z wymienionej grupy możliwe (choć mało prawdopodobne) jest tylko zatrzymanie Brewera i to tylko w przypadku gdyby zgodził się na znaczną obniżkę zarobków.

Nazr Mohammed rozegrał na parkietach NBA 14 sezonów. W tym czasie reprezentował barwy Philadelphia 76ers, Atlanta Hawks, New York Knicks, San Antonio Spurs, Detroit Pistons, Charlotte Bobcats i Oklahoma City Thunder. W czasie całej kariery notował średnio 6.6 ppg, 5.2 rpg i 0.7 rpg.

Komentarze do wpisu: “Nazr Mohammed zastąpi Asika w Bulls?

  1. Jeśli możecie przybliżcie choć trochę aktualne składy poszczególnych ekip i jak na tą chwilę wygląda ich komin płac. Ciekawy jestem szczególnie tego drugiego.

  2. jak dla mnie dobry ruch. Nazr jet dobrym centrem, szczególnie w defensywie i u Tibbsa powinien się sprawdzić

Comments are closed.