Serbski desant w Chicago.

Chicago Bulls logo

Wczoraj informowaliśmy Was o zainteresowaniu Chicago Bulls osobą Darko Milicica, tymczasem agent zawodnika potwierdza zainteresowanie wokół byłego numeru 2 draftu 2003 roku ze strony 6-krotnych Mistrzów NBA. Wydaje się, że Byki są już na dobre pogodzone ze stratą tureckiego centra Omera Asika, który podpisał kwalifikacyjną ofertę z Rockets i szukają zawodników podkoszowych mogących po części zastąpić solidnego defensora.

Bulls szukają/szukali również osoby zdolnej dorzucić kilka ważnych rzutów zza łuku i minonej nocy porozumieli się w sprawie jednorocznego kontraktu z Vladimirem Radmanovićem..

foto: Keith Allison

Były Mistrz NBA z Los Angeles Lakers, powędrował w przeciwnym do Kyle’a Korvera kierunku. Dla przypomnienia niski skrzydłowy przed 3 dniami oficjalnie zamienił Byki na Jastrzębie i przeniósł swoje snajperskie talenty do stanu Georgia. Teraz, częściowo na jego miejsce, a częściowo i pod kosz, Gar Foreman i John Paxson zdecydowali się na angaż 30-letniego Serba. Vlado w poprzednim sezonie w Atlancie trafiał z 37% skutecznością zza łuku, zdobywając średnio 4,5 pkt na mecz.

Radmanović to były zawodnik Sonics, Clippers, Lakers, Bobcats, Warriors i właśnie Hawks – gra w NBA od 2001 roku i ma na koncie ponad 700 spotkań w sezonie zasadniczym czy blisko 50 w play offs. Obok Kirka Hinricha jest też drugim zawodnikiem Jastrzębi, który wzmocnił Byki w bieżącym off-season.

Podkreślając bałkański kierunek obrany przez sterników klubu z Chicago, trzeba powiedzieć, iż zespół ma również prawa do grającego w Realu Madryt Czarnogórca z hiszpańskim paszportem Nikoli Mirotića, który zdecydował się na pozostanie dłuższe w hiszpańskiej ACB. Silny skrzydłowy ma za sobą bardzo udany sezon m.in. w Eurolidze i najprawdopodobniej trafi on do Bulls za 2 lata.

Komentarze do wpisu: “Serbski desant w Chicago.

  1. Czas szukać kogoś kto załatA dziurę na centrze i wg. Mnie handlowanie Ripem nie jest dobre. Mam nadzieję że zarząd postara się wprowadzic inteligentne zmiany

  2. jak Radmanovic ma rzucać 'ważne rzuty’ to kaplica… mamy prze**bane!

Comments are closed.