Blaski i cienie minionej nocy (12.marca)

Gorsze dni Knicks i Pacers trwają. Lepsze dni Turnera też.

Drużynowe cienie: New York Knicks

Knicks mieli w nogach 3 wyjazdowe porażki a tu siła Szóstek dosięgła ich nawet w Madison Square Garden. Koszmar ekipy Mike’a D’Antoniego trwa i na dzień dzisiejszy wynosi 5 porażek w serii. Następny przystanek dla Nowojorczyków to United Center i parkiet Bulls. Powrót Tysona Chandlera niewiele wniósł do poczynań Knicks. Tyson zakończył mecz z 8pkt i 12zb ale zabrakło mu wsparcia Amar’e Stoudemire’a (4-9 z gry oraz 9pkt i 5zb). W Big Apple znów posada trenera D’Antoniego zawisła na włosku..

Warte odnotowania: punktowy rekord sezonu Lou Williamsa (28 oczek) oraz zbiórkowy rekord kariery Evana Turnera (15 zb i 24 oczka). Sixers zmusili Knicks swoją skuteczną defensywą do skuteczności 41% oraz 18 strat. Team Douga Collinsa miał na koncie 50% skuteczność oraz 14 strat.

Podczas trzeciej kwarty miejscowi zostali ograni przez gości aż 24-38.

Sixers dzięki tej wygranej mają na koncie 3 wygrane z rzędu. Tylko Pistons, Heat oraz Cavaliers mają podobne serie.

Knicks z kolei mają najgorszą serię w NBA w przeciągu ostatnich 10 dni. 4 porażki z rzędu mają na koncie drudzy od końca Pacers. 3 porażki to efekt gry Dallas Mavericks.

Ciekawostka: mniej więcej o tej samej porze roku Sixers mają odwrotny bilans wygranych do porażek w stosunku do zeszłego roku (25-17). Przed rokiem wynosił on 17-25.

Drugie miejsce to spadające akcje Indiany Pacers, którzy nie istnieli w pierwszej, oglądanej przeze mnie połowie z Magic (końcowy wynik 94:107). Gospodarze pojedynku, ekipa Stana van Gundy’ego zniszczyła swoim atakiem rywali ze stanu wyścigów samochodowych. 11 oczek Dwighta Howarda oraz 9 pkt z ręki J.J. Reddicka dało prowadzenie 36-22 już po 12 minutach.

Danny Granger nie trafił żadnej ze swojej trzy punktowej próby, a miał ich 5. David West z kolei w ogóle nie przypomina gracza, który całkiem niedawno ocierał się o poziom Meczu Gwiazd. 2 punkty i 1/5 z gry za 20 mln USD? Hornets chyba zrobili interes życia nie przedłużając z nim umowy na kolejne lata..

Warte odnotowania: Dwight Howard zaliczył 30pkt/13zb/5as i ma 4 dni na zmianę pracodawcy jeśli oczywiście chce to zrobić! Roy Hibbert dla porównania (inny tegoroczny All Star) zaliczył tylko 10pkt i 2zb. Co ciekawe Magic zagrali bez zawieszonego na jeden mecz Hedo Turkoglu oraz leczącego uraz Jasona Richardsona.

Trzecie miejsce to spadająca forma (stracili fotel lidera Pacific Division) L.A. Clippers. Blake Griffin (27/12) oraz Chris Paul (23pkt) nie potrafili poprowadzić swojej ekipy do wygranej nad Golden State Warriors (93:97). O ich kolegach – pudłujących Mo Williamsie i Caronie Butlerze w rubryce indywidualnej.

Warte odnotowania: Team Marka Jacksona wygrał drugi kolejny mecz. Tym razem mógł on liczyć na wysoką skuteczność Dorrella Wrighta, mającego w pewnym momencie meczu skuteczność 6-6 z gry. Ostatecznie Wright zakończył spotkanie z dorobkiem 20 oczek (7-10 z gry).

Indywidualnie cienie: czas na Jeremy’ego Lina.

Okres ochronny dla małej gwiazdki nowojorczyków dobiegł końca i czas ostrzej oceniać jego występy. Tym razem naprzeciwko defensywy Sixers zaprezentował on niską skuteczność (5-18 z gry) i stracił kolejne 6 piłek. 2 /14 z gry Jrue Holiday’a było innym słabym wynikiem tej potyczki. Na szczęście dla Jrue z pomocą mu pospieszył kolega z drużyny Lou Williams.

Drugie miejsce dla Paula Pierce’a, który miał 4 na 14 z gry w przegranym przez Celtów szlagierze z Lakers (94:97). The Truth odnotował tylko jedną celną próbę przy 9 pierwszych rzutach. Jego vis-a-vie Metta World Peace miał imponujące 35 zza łuku oraz 14 punktów przy 13 Pierce’a..

Trzecie miejsce, wspólnie – byli All Star : Mo Williams i Caron Butler. Williams trafił tylko raz w meczu (1-8) i za trzy punkty, kończąc mecz z dorobkiem 3 oczek. Butler spudłował wszystkie 6 prób i zakończył mecz z celnym rzutem wolnym – 1 pkt! Ex gracz Mavs podczas ostatnich 5 przegranych występów drużyny notuje skuteczność 6 na 41!!

Pechowcem nocy został jednak Stephen Curry, który po 9 minutach gry 'podkręcił’ staw skokowy i rozegrał tylko 9 minut dla Wojowników.