MVP ligi włoskiej w Detroit Pistons

Byli Mistrzowie NBA – Detroit Pistons – zawarli dwuletnią umowę z gwiazdą ligi włoskiej Luigi Datome. 25-letni zawodnik poinformował o przejściu do Mo-town za pomocą swojego konta na Facebooku. Datome to skrzydłowy, który w ostatnich rozgrywkach Lega A reprezentował barwy Virtusu Rzym, wygrywając rywalizację o minuty na boisku z naszym Olkiem Czyżem.

Datome był również klubowym partnerem dobrze w Polsce znanego Ganiego Lawala, a podczas rozgrywek notował średnie 16.6 pkt oraz 5.8 zb. Jego mocną stroną są rzuty dystansowe (41%) oraz osobiste (92%). Po podpisaniu nowych umów z Joshem Smithem i Willem Bynumem to trzeci transfer Tłoków podczas letniego okienka.

Datome grał w Europie między pozycją numer trzy i cztery a mierzy 205cm wzrostu, przy wadze 100kg. W tym sezonie został uznany MVP ligi włoskiej a wcześniej, w 2004 roku zdobył swoje jedyne Mistrzostwo Włoch. Skrzydłowy za 2-lata gry w Detroit zarobi 3,75 mln USD.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

8 komentarzy

 1. golde pisze:

  http://youtu.be/SezmOAEnBPI Chyba nie musze przypominać kto był Panem Detroit Pistons…http://youtu.be/SezmOAEnBPI

 2. golde pisze:

  to jakieś jaja co?

 3. Krzychair pisze:

  ale to wcześniej był wybierany w drafcie? czy tak po prostu go wzięli?

 4. Woy pisze:

  nie był wybrany nigdy w drafcie

 5. Zawodnicy po którymś tam roku życia nie muszą być wybierani w drafcie. Nie wiem czy nie przypadkiem po 22. Ten ma już 25 lat. Ciekawe wzmocnienie. Osobiście miałem nadzieję na zbrojenia na pozycjach 1-2, ale dobra 3 nie jest zła.

 6. Lordam pisze:

  Jeżeli faktycznie będzie rzucał na skuteczności 40% za 3 to idealne wzmocnienie na 3, fizycznie pewnie będzie ustępował ale technicznie będzie o klasę lepszy. Zobaczymy czy w ogóle będą chcieli grać Josh’em na 3, szkoda żeby się zmarnował wielki talent Drummonda siedząc na ławce.

 7. Krzychair pisze:

  Może jeszcze będą handlować, np. własnie Drummondem… Myślę, że to nie koniec doniesień z Detroit.

 8. Piston1983 pisze:

  Dre jest nie do ruszenia, prędzej handlowaliby Monroe ale i tak to też mało prawdopodobne.
  Pierwsi do odstrzału są Stuckey, Villanueva i być może English.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *