David West zostaje w Pacers

pacersJak praktycznie jednocześnie podało wiele źródeł dobrze poinformowanych w sytuacji w NBA (m. in. Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports) – David West ustalił warunki nowej umowy z Indiana Pacers.

Kontrakt ma obowiązywać przez 3 kolejne sezony, a podkoszowy zarobi w tym czasie 36 mln $.

Jednocześnie serwisy sportowe podały, że ostatni rok umowy jest opcją zawodnika (skrzydłowy będzie miał wtedy blisko 36 lat i o ile tylko nie będzie się wybierał na emeryturę to trudno mi jest wyobrazić sobie sytuację, w której rezygnuje z około 12 mln $).

Tak jak wspominałem we wcześniejszym tekście o Pacers (nowy kontrakt Hansbrough) – zatrzymanie Westa było priorytetem klubu z Indianapolis. Inna sprawa, że zawodnik nie rozważał nawet poważnie ofert z innych klubów podkreślając że dobrze się czuje obok Hibberta i George’a.

Oficjalnie informacja o umowie może zostać podana dopiero 10-tego lipca.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

8 komentarzy

 1. Woy pisze:

  jakieś 10 minut po Wojnarowskim @Bob. Dobry timing;-)

 2. szef pisze:

  WIem że West był ważnym elementem w Pacers ale dawanie 12 mln na sezon kolesiowi który ma 33 lata to jakiś żart.Jeszcze rozumiem jakby to był roczny kontrakt z TO na 2014-2015 ale to jest 2 letni kontrakt z PO na 2015-2016.

 3. Andree pisze:

  Pacers w przyszłym sezonie będą znowu ostro walczyć o finał :) Świetna wiadomość. Ciekawe tylko jak się będzie prezentował Granger. Czy przez jego powrót nie nastąpi jakiś rozłam.

 4. Adik pisze:

  gortat-w-ekipie-wicemistrzow-nba?
  Potwierdza to ktoś?

 5. bargnani7 pisze:

  za rok, góra 2 będą nim handlować.

 6. Dawid Ciepliński pisze:

  36 mln za trzy lata to trochę za dużo. Tym bardziej, że West za poprzedni kontrakt Westa wynosił 20 mln za 2 lata. Wiem, że był ważną częścią zespołu i bez niego na pewno nie awansowaliby do finału Konferencji, ale Pacers trochę przepłacili. Nie zapomnijmy przecież, że West z każdym rokiem będzie coraz starszy. 27, już max 30 mln byłoby dużo lepsze. A jeśli już chcieli mu dać te 36 baniek, to ostatni rok mógłby być chociaż opcją zespołu albo częściowo gwarantowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *