NEWS ROOM: Schroeder o krok od Lakersów, Matthews następny?

Już jutro rozpoczynamy okres transferowy w NBA. Wprawdzie od 20. listopada kluby mogą podpisywać nowe kontrakty z wolnymi agentami, ale już jutro można dokonywać pierwszych wymian zawodników. Jak donoszą Shams Charania i Adrian Wojnarowski – pierwsi do ataku ruszyli Mistrzowie NBA. Los Angeles Lakers czynili zakusy na DeMara DeRozana, ale najpierw postanowili zabezpieczyć się na na wypadek utraty Rajona Rondo (mówi się o zainteresowaniu ze strony Clippers).

Los Angeles Lakers Willing to Trade Danny Green: REPORTS - EssentiallySports
„Ooo tam lecę!”

Mistrz negocjacji i niezwykle ceniony w środowisku managerskim NBA – Rob Pelinka – postanowił porozumieć się z OKC Thunder w sprawie wymiany Dennisa Schroedera. Niemiecki rozgrywający Grzmotu, w ostatnim sezonie notował średnie 19 pkt i 4 as na mecz najprawdopodobniej zastąpi dwukrotnego Mistrza NBA – Rajona Rondo. Rondo, bowiem postanowił spróbować swoich sił na rynku wolnych agentów i postara się o większe pieniądze aniżeli tzw. minimum dla weterana.

Na mocy wymiany z Lakers – Thunder otrzymają z L.A. 28. wybór w zbliżającym się drafcie oraz weterana Danny’ego Greena (Mistrz NBA ze Spurs, Raptors oraz Lakers). Co ciekawe, Pelinka ma już ponoć gotową alternatywę związaną z odejściem Greena i na jego miejsce szykuje innego dystansowego strzelca – Wesley’a Matthewsa (Bucks). Wiadomo już też, że Jeziorowcy odpuszczają osobę Avery’ego Bradley’a, którego zabrakło w play offs 2020. Wszystko wskazuje na to, że Lakers zamierzają mocno przewietrzyć szatnię przez próbą obrony mistrzowskiego tytułu. Thunder natomiast mogą jeszcze stracić Chrisa Paula, z którym z kolei i na temat potencjalnego powrotu do L.A. – rozmawiał już Kawhi Leonard…


Russell Westbrook, który w ostatni czwartek wspomniał o chęci wymiany stał się celem transferowym New York Knicks. Z kolei nowy trener Knicks – Tom Thibodeau wymaga od managementu klubu wzmocnień, które natychmiast podniosą wyniki drużyny. Westbrook miałby być krokiem ku poprawie wyników. Co warte dodania, NYK patrzą też w stronę Bostonu i możliwości przejęcia Gordona Haywarda.


Rośnie zainteresowanie wolnym agentem Markiem Gasolem. Młodszy z utytułowanych braci Gasol rozważał powrót do Europy i nawet grę dla Barcelony, ale kryzys finansowy hiszpańskiego klubu oraz epidemia koronawirusa zatrzymały jego plany powrotu. 34-letni hiszpański podkoszowy mówi o chęci dołączenia do tzw. contendera. Przypomnijmy, że Marc został wolnym agentem.


Sił podczas wolnej agentury spróbuje też Mistrz Europy i wicemistrz ligi NBA – Goran Dragić. Słoweniec, który notował 16 pkt i 5 as na mecz ma wiele opcji do przeanalizowania i nie jest wykluczone, że opuści gorącą Florydę.


Chris Finch, były trener reprezentacji Wielkiej Brytanii oraz były asystent trenerów w Denver czy Houston zostanie pierwszym asystentem Nicka Nurse’a w Toronto. Przypomnijmy, że dotychczasowy asystent Nurse’a – Nate Bjorkgren został pierwszym trenerem Indiany Pacers.


Bjorkgren dostanie dwóch asystentów w osobach – Grega Fostera (ex zawodnik Pacers czy Jazz) oraz Kaleba Canalesa (ex trener Blazers, ex asystent w Mavs).


Z kolei asystentem Erika Spoelstry w Miami zostanie były zawodnik Heat – Caron Butler.


Dallas Mavericks chcą zarzucić sieci i wzmocnić swoją europejską kolonię graczy – Danilo Gallinarim z OKC.


Milwaukee Bucks szukają możliwości wzmocnienia swojej defensywy i patrzą w kierunku przejęcia graczy Rockets – Roberta Covingtona oraz PJ Tuckera.


Will Weaver, dotychczasowy trener Sidney Kings, będzie kolejnym asystentem Stephena Silasa w Rockets. Silas dostał już wsparcie Johna Lucasa, Ricka Higginsa i Jeffa Hornacka.

C.D.N.

Komentarze do wpisu: “NEWS ROOM: Schroeder o krok od Lakersów, Matthews następny?

  1. Z 2 graczy zrobił się 1…Foster owszem grał w Indianie, ale Jeff, a Foster grający m. in w Utah (oba finały z Bulls) to Greg (też biały podkoszowiec 211 cm, ale 9 lat starszy)

Comments are closed.