Rivers poprowadzi Sixers

Bardzo krótko trwała przygoda Doca Riversa z bezrobociem. Były trener Clippers po niespodziewanym zwolnieniu z posady w Mieście Aniołów nie czekał długo na nową posadę (podobnie do Billy’ego Donovana) i zaledwie po 5. dniach sfinalizował rozmowy z Philadelphią 76ers. Filadelfia – po Orlando, Bostonie i L.A. – będzie czwartym przystankiem w trenerskiej karierze Riversa.

Doc Rivers Reveals The Amazing Speech He Made To The Bears

Jeszcze przed odejściem Riversa z Los Angeles Clippers – sporo mówiło się o zainteresowaniu sterników Sixers osobami Tyronna Lue oraz Mike’a D’Antoniego, ale jak widać „na załączonym obrazku” nie dawali oni takiej gwarancji dobrej współpracy z Joelem Embiidem jaką ma dać Szóstkom Rivers.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Doc jako trener w NBA pracuje od 21 lat. Wcześniej prowadził przez 9 sezonów Boston Celtics, a jeszcze wcześniej Orlando Magic przez 4 lata. W 2008. roku został Mistrzem NBA z Bostonem a w 2000.roku został wybrany trenerem roku za świetne wyniki z Orlando. Na początku sierpnia został 11.trenerem w historii – wyprzedzając Reda Auerbacha – który wygrał 938 gier. Obecnie Rivers ma na koncie 943 wygrane.

Umowa z Szóstkami opiewa na 5 lat.

Spekuluje się, że asystentem Doca zostanie Alvin Gentry, który z kolei stracił posadę trenera Pelicans.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. A pisze:

    Szóstką??? grrr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *