Migawka z historii: 30 lat temu Jordan ustanowił swój rekord

Dokładnie 30 lat temu, w pojedynku przeciwko odwiecznemu rywalowi, Craigowi Ehlo, Jego Powietrzna Wysokość rozegrał swoje najlepsze punktowe zawody. W starciu z Cleveland Cavaliers, przeciwnikami, z którymi Bulls potykali się niemal tak często jak z Detroit Pistons podczas play offs, Michael popisał się rekordem życiowym na poziomie 69 punktów.

Air trafił 23 z 37 rzutów z gry (2/6 za 3pkt) zaliczył 21 z 23 rzutów wolnych oraz popisał się aż 18 zbiórkami! Zanotował też 6 asyst i 4 przechwyty, popełniając tylko 2 straty.

Co ciekawe, jednym graczem Chicago, który jako drugi przekroczył granicę 10 punktów, był Horace Grant (16). Uwaga, ten, który krył Jordana, obrońca Cavs, Craig Ehlo, wcale nie grał aż tak słabo. Tego wieczoru szło mu całkiem dobrze w ataku; 10 z 23 za 2pkt, 3 na 7 za 3pkt i w sumie 26pkt przy 9zb. Bulls wygrali to spotkanie tylko 4 punktami, 117-113.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *