Migawka z historii: Wielki dzień Spurs

25 czerwca to świetna data dla fanów Spurs, bowiem tego dnia w Charlotte Colliseum wybrali oni w drafcie 1997 roku swojego Wielkiego Mistrza. Po bardzo słabym sezonie targanym kontuzjami Gregg Popovich po przejęciu sterów wśród Ostróg zdecydował się na Tima Duncana, niedoszłego pływaka z Wysp Dziewiczych.

Co ciekawe 2 lata później, tego samego dnia..

.. w 1999 roku miało miejsce coś, czego nie udałoby się osiągnąć bez uniwersalnego silnego skrzydłowego. San Antonio Spurs nie tylko po raz pierwszy w historii NBA gościli w finałach NBA, lecz również dokładnie 2 lata od wyboru Tima zdobyli pierwsze swoje mistrzostwo.

Tim Duncan, który wówczas rozegrał swój drugi sezon, został wybrany MVP finałów (podczas 5 meczowej ale i jednostronnej batalii z Knicks), zdobywając przeciętne 27pkt i 14zb. David Robinson, inna wielka ikona klubu z Texasu miał też swój wielki dzień i pierwsze Mistrzostwo w ręku.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *