Pierwsza piątka: koniec sezonu Irvinga

Los Angeles Lakers sprawdzili formę Diona Waitersa i JR Smitha. Ex zawodnicy Miami Heat i Cleveland Cavs wywarli dobre wrażenie na trenerach Lakers i w najbliższych dniach poznamy gracza, który zastąpi zwolnionego Troy’a Danielsa. Wg doniesień z kilku źródeł bliżej zatrudnienia u boku LeBrona jest Dion Waiters.


Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia znad rzeki Hudson. Sternicy Nets wydali oświadczenie o artroskopii ramienia Kyriego Irvinga a to oznacza, że obrońca Siatek opuści resztę sezonu. Kyrie, który nawet nie rozegrał połowy meczu Brooklynu notował średnie 27 pkt – 6 as – 5 zb.


Derrick Rose nie ma udanej końcówki sezonu zasadniczego. Okazuje się, że obrońca Pistons opuści kolejne dwa tygodnie z terminarza spotkań Tłoków. Były MVP ligi nadal zmaga się z bólami kostki…


Memphis Grizzlies zdecydowali się na zwolnienie Jordana Bella, którego przejęli podczas ostatniego trade deadline. Co ciekawe, Bella zastąpi w składzie Memphis zwolniony niedawno z Kings – Anthony Tolliver.


Już jutro w kolejnym meczu Blazers nastąpi powrót kontuzjowanego – do wczoraj – Damiana Lillarda. Pod nieobecność Dame’a Blazers spodziewanie przegrali większość swoich spotkań.


Dwóch Mike’ów wygrało nagrodę Trenera miesiąca – lutego.

Mike D’Antoni and Mike Budenholzer named as Coach of the Month for February

Kristaps i Giannis czyli europejczycy zostali wybrani najlepszymi zawodnikami kolejnego tygodnia rozgrywek

Kristaps Porzingis and Giannis Antetokounmpo named as NBA Players of the Week


Tim Duncan poprowadzi Spurs jako trener i w zastępstwie Gregga Popovicha podczas zbliżającego się meczu z Hornets.


LeBron James po raz 40. w swojej karierze i drugi raz z rzędu w tym sezonie został wybrany graczem miesiąca. James po raz pierwszy w historii Lakers od czasów Kobego Bryanta wygrał to wyróżnienie miesiąc po miesiącu. Co ciekawe, po raz pierwszy w tym sezonie na Wschodzie wygrał ktoś inny niż Giannis Antetokuonmpo. Graczem miesiąca na Wschodzie został Jayson Tatum.


Zion Williamson na Zachodzie, a Coby White na Wschodzie, zostali wybrani najlepszymi debiutantami lutego. Zion pobudził Pels do wyścigu o play offs, Coby natomiast przełamał byczą niemoc i w dużej mierze dzięki niemu Bulls zaczęli znów wygrywać.

Znalezione obrazy dla zapytania: zion and white players of the month

Podobnie do Kyriego Irvinga, lecz ze względu na kontuzję kolana (MCL), swój sezon zakończył obrońca Bulls – Kris Dunn. Dunn zanotował najgorszy sezon od momentu przenosin z Minnesoty i będzie obiektem transferowych spekulacji podczas letniego okienka transferowego. Byki natomiast doczekały się powrotu innego rekonwalescenta, Otto Portera.

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: koniec sezonu Irvinga

  1. Jeszcze raz szacun dla Ainge’a, że się pozbył Irvinga

    1. Napisałem to niedawno na oficjalnym profilu Celtics . Brown i Tatum tylko się rozwijają.

  2. Jak sądzicie?
    Jeżeli Zion utrzyma formę (i zdrowie) do końca sezonu zasadniczego, to zasłuży na ROTY? Morantowi będzie się chyba należała ta nagroda za wprowadzenie miśków do P.O.?

    1. Wg mnie dostanie ten co wejdzie do PO. Co ciekawe nadal wierzę w SAS. Wtedy morant ROY

Comments are closed.