Wymiana Hawks z T’Wolves, Teague wraca do Atlanty

Atlanta Hawks (która przewijała się przy potencjalnej wymianie z Andre Drummondem w roli głównej) zdecydowała się przejąć Jeffa Teague’a z Minnesoty T’Wolves i w zamian do Krainy Jezior wysłała Allena Crabbe. Dla Teague’a jest to powrót do drużyny, w której występował w latach 2009-16. Dla Crabbe to trzecia kolejna drużyna w ostatnich trzech latach…

Jeff Teague znów w Atlancie. Na chwilę czy na dłużej?

31-letni Teague uważany jest za jednego z najbardziej niedocenianych rozgrywających i w tych rozgrywkach notuje po 13 pkt i 6 as na mecz. W przeszłości obok Hawks czy Wolves występował również w Indianie Pacers. Teraz ma wspomóc na rozegraniu Trae Younga i wzmocnić obwodową siłę Jastrzębi. Być może dzięki tej wymianie – Young częściej będzie występował na pozycji numer 2?

Dla 28-letniego Crabbe to trzeci team w ostatnich trzech latach. Najpierw ten skrzydłowy liczył na nowy większy start wśród Brooklyn Nets by po dwóch sezonach zostać wymienionym do Hawks (za Taureana Prince’a). Teraz zaledwie po 28. meczach (5 pkt i 2 zb na mecz) ląduje w Minnesocie, gdzie też będzie musiał oglądać plecy Andrew Wigginsa czy Roberta Covingtona.

Osobno do wymiany – Wilki dodały Jastrzębiom Treveona Grahama, który podobnie do Teague’a może zostać użyty przy kolejnej wymianie. Graham w ostatnich trzech latach był już w drużynach z Charlotte czy Brooklynu, a jego występy w ostatnich dwóch sezonach oscylują w granicach 20 min na mecz przy średnio zdobywanych 5 pkt i 2 zb.

Przy okazji tej wymiany ożyły spekulacje transferowe i z różnych źródeł można wyczytać kolejne plotki związane m.in. z drużynami, które weszły w najnowszą wymianę.

 • Andre Drummond nadal znajduje się na celowniku Hawks i mówiło się, że Pistons byli skłonni przejąć kontrakty Chandlera Parsonsa i Damiena Jonesa ale wraz z wyborem w pierwszej rundzie draftu. Ten ostatni pomysł nie spodobał się Hawks. Natomiast Drummond nie zamierza wykorzystywać opcji w kontrakcie odnośnie prologaty po sezonie 2020-21. Innym wysokim będącym w orbicie zainteresowań Hawks jest Steven Adams z OKC.
 • Houston, Dallas i Philadephia mocno interesują się osobą Roberta Covingtona, który mógłby wzmocnić defensywę i obwód każdej z wymienionych drużyn
 • Gersson Rosas czyli dyrektor sportowy Wilków – chciałby przejąć D’Angelo Russella z Golden State Warriors. Russell miałby być nowym rozgrywającym Minnesoty i miejmy nadzieję, że Rosas nie wpadnie na „genialny pomysł” by oddać Wojownikom Karla Anthony’ego Townsa (jego osobę wiązano niedawno z Wojownikami)
 • osobno, ożyły plotki związane z osobami Danilo Gallinariego i Chrisa Paula. Po coraz lepszej wspólnej ich grze wśród Thunder mówi się, że obaj mogą opuścić OKC przed trade deadline (6.lutego). Włochem interesowali się niedawno sternicy Suns czy Raptors
 • ligowi managerowie są też przekonani, że Lakers będą szukali właściwej dla siebie wymiany z udziałem Kyle’a Kuzmy (Lakers mogą szukać jedynki lub strzelca dystansowego)

Komentarze do wpisu: “Wymiana Hawks z T’Wolves, Teague wraca do Atlanty

 1. Od początku tego sezonu piszę o wymianie D’Angelo na KATa…
  Oby się spełniło i po dojściu do zdrowia Stepha i Klaya Warriors znowu zaczną się liczyć w lidze.

 2. A czy możliwa jest wymiana Love’a do Orlando (za Gordona)?

  1. wydaje się, że dla Magic nie ma sensu wchodzić w taki deal. Love ma wysoki kontrakt, Gordon ma nowy podpisany. Częste kontuzje jednak to żaden atut w przypadku KL. Ponadto Gordon poprawił swój rzut na dystansie i świetnie współgra z Vucevićem.
   Magic w ostatnich dniach notują hossę i przy lepszej grze Fultza powoli zbliżają się do pewnego miejsca w P.O.

Comments are closed.