Pierwsza piątka: Prolongaty i miliony dla Hielda, Browna, Sabonisa i Murray’a *aktualizacja

Buddy Hield zarobi za kolejne 4 sezony aż 94 miliony dolarów. Jednak umowa ma dodatkowe bonusy za awans do najlepszych drużyn sezonu czy występy w ASG. Jeśli wszystko poszłoby po myśli obrońcy mógłby nawet zainkasować 106 mln USD!

Pierwszym wygranym ostatniego dnia pre-season został Buddy Hield. Obrońca Królów porozumiał się ze sternikami klubu z Sacramento i na mocy prolongaty do obecnego kontraktu zarobi 94 miliony dolarów. Wg Adriana Wojnarowskiego przedłużona umowa Hielda jest tak korzystnie skonstruowana, że w przypadku awansu gracza na poziom All Star jest on w stanie zainkasować od Kings nawet 106 mln USD!

Buddy Hield trafił do Sacto w 2017 roku, po jednym sezonie spędzonym w New Orleans Pelicans. Hield w ostatnich rozgrywkach notował swoje najlepsze średnie na poziomie 20.7 pkt – 5 zb – 2.5 as rozgrywając w każdym z 82. spotkań po 32. minuty.


Jak to zawsze przy negocjacjach – była mowa nawet o trade blocku i transferze do innej drużyny – a skończyło się na przedłużeniu kontraktu. Domantas Sabonis za 4. kolejne lata gry w Indianie Pacers otrzyma dodatkowe 77 mln USD. Ta suma, o której doniósł Adrian Wojnarowski, jest gwarantowana Litwinowi. Natomiast wg Shamsa Charanii Domas może nawet zarobić 79.4 mln USD.

23-letni czwartoroczniak w lidze NBA zaczynał swoją karierę w OKC Thunder, skąd został wymieniony do Pacers. W ostatnim – najlepszym dotychczas – sezonie w lidze notował ponad 14 pkt i 9 zb na mecz. Co ciekawe, już na starcie swojej przygody z ligą Sabas zarobi więcej od swojego wielce utytułowanego ojca – Arvydasa…


Również na temat Jaylena Browna, co gorsze źródła przebąkiwały o możliwej zmianie barw klubowych. Jak się jednak okazuje na straszeniu zakończyła się cała historia a Danny Ainge zdecydował nie skąpić grosza na reprezentanta Stanów Zjednoczonych.

Zawodnik, który notował w ostatnich rozgrywkach 13 pkt i 4 zb średnio na mecz zainkasuje za kolejne 4 lata w zielonych barwach aż 115 mln USD. Celtowie już wcześniej, roczną prolongatą, pozostawili w drużynie Jaysona Tatuma przy sumie 9.9 mln USD


Złe wieści z Detroit i dla IsoJoe Johnsona. Rzucający obrońca nie rozpocznie sezonu w Pistons. Klub zdecydował się na zwolnienie gracza za minutę dwunasta do startu sezonu…


Po przejściu niemal rocznej rekonwalescencji i powrocie do gry podczas pre-season – Dejounte Murray ma okazję stać się długoterminową twarzą organizacji z San Antonio. Jak donosi Shams Charania – agent gracza – Rich Paul – wynegocjował z Ostrogami kontrakt dla gracza o wartości 64 mln USD. Te czteroletnie przedłużenie umowy jest w pełni gwarantowane.


Na koniec fatalne wieści dla fanów talentu Ziona Williamsona i New Orleans Pelicans. Numer jeden ostatniego draftu rozerwał łąkotkę w prawym kolanie i został poddany operacji. Zion opuści 6 do 8 tygodni rozgrywek i w tym czasie również popracuje nad zbiciem wagi.


Frank Ntilikina zostanie z Knicks do końca rozgrywek 2020-21. Sternicy Knicks zaoferowali Francuzowi prologatę o rok do bieżącego kontraktu i na wartość 6.3 mln USD.


Joe Ingles zostanie o rok dłużej z Utah Jazz. Australijczyk zaakceptował warunki rocznego przedłużenia. Wartość finansowa kolejnego sezonu z Jazz to 14 mln USD.


Cleveland Cavaliers zdecydowali się na przejęcie zwolnionego przed dniami przez Warriors Alfonzo McKinniego. Gracz dołączy do Cavs na zasadzie rocznego kontraktu


Brooklyn Nets zdecydowali się mocniej zainwestować w pozyskanego z Hawks Taureana Prince’a. Skrzydłowy dostał od nowego klubu propozycję nie do odrzucenia opiewającą na 29 mln USD i dwa kolejne sezony.


Jutro rozpoczyna się 74. sezon najlepszej ligi świata i jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do redakcji i pomóc nam w tworzeniu strony to zapraszamy do kontaktu na email : enbiejakszyn@gmail.com

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: Prolongaty i miliony dla Hielda, Browna, Sabonisa i Murray’a *aktualizacja

  1. ” … i jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do redakcji i pomóc nam w tworzeniu strony to zapraszamy do kontaktu na email …”

    Jesteście zbyt zaje…. ści, żeby psuć ten dream team ;) Tak trzymać :)

Comments are closed.