Pierwsza piątka: Milioner Siakam i nowy kontrakt Snydera

W ostatnich dniach głośno było o skrzydłowym Mistrzów NBA – Pascalu Siakamie. Jak donosi Adrian Wojnarowski (potwierdzając wcześniejsze doniesienia co do sumy i terminu zawarcia umowy; przed poniedziałkiem) Siakam zgodził się na 4-letnią prolongatę kontraktu opiewającą na 129 mln USD. Pascal tym samym stał się kolejnym po Kyle’u Lowrym i Marcu Gasolu graczem Mistrzów, który zdecydował się na dalsze związanie się z Raps.

Raptors osobnym ruchem zwolnili Camerona Payne’a


Quinn Snyder z kolei przystał na przedłużenie kontraktu trenerskiego z Utah Jazz. Trener, który wprowadził po raz kolejny Jazz-menów do play offs popracuje w Salt Lake City przez 4 następne sezony. Bilans trenerski 52-letniego Snydera to 227-183. Quin pracuje z Utah od 2014. roku

Osobnymi ruchami Jazz-meni przedłużyli debiutanckie kontrakty Tony’ego Bradley’a i Donovana Mitchella do końca rozgrywek 2020-21. Mitchell otrzyma dodatkowe 5.1 mln USD


OKC Thunder przedłużyli o rok czyli do końca sezonu 2020-21 kontrakty swoich młodszych zawodników – Terrance’a Fergusona i Shaia Gilgeousa Alexandra.


Brooklyn Nets zwolnili przejętego niedawno z Knicks – Lance’a Thomasa


Chicago Bulls zatrudnili ponownie Luola Denga. Skrzydłowy, który swoje prime kariery rozgrywał właśnie w Chicago zamierza rozegrać ostatni sezon w lidze NBA. Jego marzeniem było zakończenie kariery w byczym trykocie.


Z racji faktu, że obie strony czyli gracz i drużyna nie doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu Domantasa Sabonisa, Indiana Pacers zdecydowali o wstawieniu skrzydłowego na „trade block”


Golden State Warriors zwolnili Alfonzo McKinniego i zdecydowali się postawić na pozycji numer 3 w pierwszej piątce Glenna Robinsona III. Wcześniej Warriors parafowali częściowo gwarantowany kontrakt z Marquesem Chrissem


Zion Williamson skupi się na rehabilitacji kontuzjowanego kolana oraz zbijaniu nadwagi oraz opuści pierwsze mecze debiutanckiego sezonu. Jest to reakcja sztabu trenerskiego Pels na kolejny uraz Williamsona podczas pre-season. Zion dostał nawet uwagę o producenta obuwia na temat swojej wagi.


Los Angeles Lakers przedłużyli o rok i do końca sezonu 2020-21 z Kylem Kuzmą.


Bradley Beal – o czym pisaliśmy w zapowiedzi sezonu – zdecydował się przedłużyć kontrakt z Wizards na dwa kolejne lata. Za ten okres Beal otrzyma aż 72 mln USD


Luke Kennard zostanie z Pistons do końca sezonu 2020-21. Obrońca również zdecydował się na prolongatę do obecnej umowy


Wg doniesień z Sacramento Buddy Hield może dostać 4-letnie przedłużenie umowy warte 90 mln USD. Tymczasem źródła związane z rzucającym obrońcą sugeruja, iż sam gracz pragnie sumy w wysokości 110 mln USD

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: Milioner Siakam i nowy kontrakt Snydera

  1. No i to by było na tyle z bestii Ziona w tym sezonie. Nie rozegrał jeszcze jednego meczu w sezonie, a już musi odpoczywać i do tego producent obuwia(!) sugeruje zbicie wagi, albo buty są za słabe, albo Zion skończy prędzej karierę nim ją zaczął.

    1. Dziwne, że Zion wiedząc jakie są wymagania w NBA nie potrafi zadbać o swoje ciało. Lewandowska powinna się za niego wziąć.

    2. niby nike dopiero teraz daje wskazówki, ale jakoś nie kojarzę by buty pod Shaqiem (tym młodym dynamicznym w Orlando) pękały… a też szalał, może inny styl gry, ale niewiele butów pekało pod zawodnikami… i chyba nie aż tak , by doprowadzić do kontuzji (Zion zamiast podpisać nike, mógł wziąć UA a nike to raczej na proces pójść, skoro buty używane zgodnie z instrukcją).

  2. Buddy Hield bierze przykład z Jaylena Browna kompletnie już odbija tym kolesiom

    Siakam też chyba za wcześnie takie pieniądze dostaje

Comments are closed.