Woy & Adrian – Analiza sezonu #27 – Denver Nuggets

Czego spodziewać się po tegorocznym debiutancie?

Woy do Adriana:

1.Gracz sezonu w Nuggets za rozgrywki 2018/19?

Inny wybór niż Nikola Jokic byłby najzwyczajniej w świecie nieprawidłowy. „Joker” wszedł na topowy poziom, jeden z najlepszych centrów, nowoczesnych centrów warto dodać na świecie. Osobiście jestem fanem jego talentu, podziwiam w każdym spotkaniu i możliwość oglądania go na parkietach NBA jest przyjemnością. Nie ma i nie było gościa (centra) z lepszą techniką o takich warunkach fizycznych. Podanie, kozioł, drybling, przewidywanie i inteligencja boiskowa to wszystko już jest u tego zawodnika na bardzo wysokim poziomie a jego progres na przestrzeni ostatnich dwóch czy trzech lat jest ogromny.

2. Mike Malone w końcu doceniony , prawda czy fałsz?

Powiem szczerze, że dwa czy trzy lata temu śledziłem bardzo dokładnie poczynania Nuggets oraz trenera Mike’a. Po kolejnych nieudanych sezonach, gdzie cały czas brakowało tego czegoś by wejść do tych playoffs pojawiało się mnóstwo i coraz więcej opinii, że Malone jest do zwolnienia i powinno się dać szansę komuś innemu. Zarząd „Bryłek” okazał jednak sporą cierpliwość i zaufanie do Malone’a co w dzisiejszych czasach jest w sumie rzadkością dlatego tym bardziej ogromny szacunek no bo jak widać to wszystko się opłaciło, Mike Malone ma pomysł na ten zespół, na jego rozwój i wydaje się, że w końcu został doceniony – odpowiadając na pytanie.

3. Czy widzisz Nikolę Jokića na wyższym poziomie do tego, który prezentował w zakończonych rozgrywkach? (średnie ponad 20 pkt/10 zb/7 as) Co ewentualnie mógłby jeszcze poprawić w swojej grze??

Tak, widzę. Jeżeli utrzyma regularny progres to razem z Embiidem będą dominowali w lidze na tej pozycji. Do tego jednak potrzebuje jeszcze większego wachlarza rzutowego. W sensie to co już potrafi musi udoskonalić i mam tu na myśli rzuty z dystansu i półdystansu. Dlaczego? 20 punktów na mecz to nie jest jakiś wybitny wynik jeśli jesteś topowym graczem w tej lidze.

4. Bol Bol czy Michael Porter Jr? Który z nich przyszłości będzie bardziej przydatny Bryłkom?

Michael Porter Jr zdecydowanie. Co prawda mimo młodego wieku ma już dość poważne problemy zdrowotne za sobą ale historia ligi i to niedawna pokazała, że nadal można spełniać pokładane oczekiwania gdy wraca się do zdrowia po ciężkich urazach (Embiid, Simmons). Nie wiem czy nowy skrzydłowy Nuggets posiada skalę talentu aż na takim poziomie jak wymieniona dwójka ale na pewno jest w nim potencjał i warto go obserwować.

5. Jakie szanse Nuggets na nowe rozgrywki? Czy liczysz się z ewentualnością wypadnięcia ich poza topową ósemkę Zachodu??

Myślę, że nie ma takich szans. Poprzedni sezon regularny był dla nich niezwykle udany. Myślę, że tym razem nie uda im się aż tak dobrze zaprezentować i obstawiam, że zajmą lokatę w okolicach piątego czy szóstego miejsca ale playoffs to pewniak. Co do samego post-season to jakoś wyżej niż druga runda ciężko mi sobie ich wyobrazić, jeszcze…

Adrian do Woy’a:

1.Nuggets pierwszy raz od sezonu 2012-13 zameldowali się w fazie post-season. Gdzie tkwi sukces „Bryłek” w postaci najlepszego miejsca w sezonie regularnym od dekady?

W konsekwentej budowie składu, w cierpliwości oraz realizacji założonego planu. Dodatkowo ominęły ich problemy zdrowotne w najważniejszej części sezonu. Nie należy zapominać o dobrej atmosferze w zespole Mike’a Malone’a. Myślę, że może być jeszcze lepiej.

2. Czy podopiecznych Mike’a Malone’a stać na przynajmniej powtórzenie najlepszego wyniku w historii klubu (finały konferencji) w nadchodzących rozgrywkach?

Wszystko zależy od zdrowia w zespole oraz rozstawienia po sezonie zasadnicznym (szczęścia przy następnych rywalach). Uważam na dziś, że nie patrząc na rozwój Clippers, Blazers a nawet Lakers. Myślę, że maksem może okazać się druga runda. Zachód będzie piekielnie mocny i drużyn bijących się o play offs znów przybędzie.

3. Ekipa z Kolorado jest drużyną, która wybrała jednego z najciekawszych zawodników ostatniego draftu – Bol Bol, bo jego mam na myśli został wybrany w drugiej rundzie z 14 numerem. Co możesz o nim powiedzieć i czy będzie on w jakikolwiek sposób w stanie pomóc drużynie?

Myślę, że najpierw sztab Nuggets mocno przyjrzy się jego zdrowiu i możliwościom. Następnie będzie długa praca nad słabościami, by w końcu wejść do meczowej rotacji. Myślę, że nie będzie od razu rzucany na głęboką wodę. Sporo będzie zależeć od pracy i zaangażowania gracza oraz formy fizycznej -> zdrowia. Dla mnie jest on dużą zagadką.

4. Michael Porter Jr. – czego spodziewasz się po nim w debiutanckim sezonie?

Posłużę się zdaniem, kogoś, kogo cytuję w odpowiedzi poniżej: Porter Jr ma być jednym z trzech najlepszych graczów Bryłek. To oznacza, że po kontuzjach nie ma śladu i oczekiwania względem Michaela są spore. Myślę, że powalczy o piątkę najlepszych debiutantów. W Nuggets będzie mocnym uzupełnieniem Paula Millsapa.

5. Kadra „Bryłek” na papierze wygląda bardzo solidnie. Gdzie widzisz obecnie ich najsilniejszy punkt?

Młodość i możliwość rozwoju takich nazwisk jak Porter Jr, Murray czy Jokić. Ponadto świetny scouting, który pozwala im wyciągać takich graczy jak Beasley czy Craig. Ten zespół będzie szedł w górę i wg Rafała Jucia za 2-3 lata ma walczyć o Mistrzostwo.

Komentarze do wpisu: “Woy & Adrian – Analiza sezonu #27 – Denver Nuggets

  1. Bryłki bardzo zaskoczyły w zeszłym sezonie. Dobrze zgrana ekipa i szczęście w braku kontuzji pomogły… Ale ten sezon może być o wiele trudniejszy. Zachód jest mocniejszy to raz. Minął efekt zaskoczenua – wszyscy już wiedzą że Nuggets nie wolno lekceważyć to dwa. Będą musieli wymyślić nowe rozwiązania by utrzymać pozycję. Ale jeśli debiutanci dadzą im odpowiednie wsparcie to są w stanie to zrobić! Wiara we własne możliwości też tu może pomóc. Jeśli dobrze wejdą w sezon to są w stanie powtórzyć zeszłoroczny wynik bo teoretycznie mocniejsze ekipy z zachodu muszą się najpierw zgrać. Za to w playoffs może im być już znacznie trudniej.

  2. Z jednej strony po dołączeniu Portera Jr bryłki powinny być dużo mocniejsze (On jak będzie zdrowy może być mega kotem), ale z drugiej strony patrząc na roster Denver to ja tam nie widzę głębi składu. Szczególnie na obwodzie nie wygląda to imponująco. Zeszły rok chyba grali maksimum swojego potencjału i ja na pytanie o to czy Jokic może grać jeszcze lepiej odpowiedziałbym jednak nie. Wiem, że mistrzostwa Świata to nie jest obiektywny obraz, ale tam Nikola grał bardzo przeciętnie. Ma sporo umiejętności, ale ja uważam, że poprzedni sezon będzie najlepszy w jego karierze, a Denver musi bardziej liczyć właśnie na eksplozje talentów Portera i Murraya. No i obudować zespół w solidnych zmienników.

Comments are closed.