Co oglądać w Drugiej Rundzie World Cup?

Zapraszamy na krótki spis najciekawszych spotkań Drugiej Rundy tegorocznych Mistrzostw Świata. Co prawda można by powiedzieć, że na tym etapie już wszystkie mecze będą interesujące – ale, jeśli ktoś nie ma czasu na tyle oglądania, prezentujemy naszą listę „hitów”.

fot. FIBA

Godziny meczów według czasu polskiego.

06.09 (piątek), 10:00 -> Polska – Rosja

08.09 (niedziela), 14:00 -> Polska – Argentyna

fot. FIBA

Tych spotkań nie ma chyba co tłumaczyć – Kosz Kadra ma realne szanse na dostanie się do najlepszej ósemki turnieju. Powinien wystarczyć 1 wygrany mecz, aczkolwiek nie obrazimy się, jeśli nasi wygrają dwukrotnie. W każdym razie tego im życzymy!

07.09 (piątek), 14:00 -> Francja – Litwa

fot. FIBA

Nie umieściłem we wpisie spotkania Włochy – Hiszpania, a umieszczam „podobny mecz” Francja – Litwa? Już tłumaczę: dla Litwinów wygrana z Francją oznacza ogromną szanse na ćwierćfinał. Zakładamy bowiem, że wygrają również z Dominikaną. Francja zaś musiałaby wówczas pokonać świetną Australię. Nawet jeśli tego dokona, to najpewniej powstanie mała tabela z 3 zespołami z 4 wygranymi. I wszystko może się zdarzyć. Z kolei Włosi, aby awansować, musieliby wygrać z Hiszpanią ORAZ zwyciężyć z Serbią lub liczyć na przegraną Hiszpanii z Portoryko. Dlatego według mnie mecz Francja – Litwa jest ciekawszy, bo daje on zwycięzcy spore szanse na awans.

07.09 (sobota), 14:30 -> USA – Grecja

fot. FIBA

Może i Grecja jest w niekomfortowej sytuacji, bo musieliby wysoko wygrać z Czechami i liczyć na potknięcie ekipy z Ameryki Południowej. Albo pokonać Amerykanów. Ale come on – Giannis vs Team USA to jest hit i dlatego trzeba to obejrzeć.

08.09 (niedziela), 14:30 -> Hiszpania – Serbia

fot. FIBA

Niestety – w trakcie meczu Polaków. Ale można przeskakiwać oraz zobaczyć końcówkę. Bo naprawdę warto: to powinien być pierwszy prawdziwy sprawdzian dla rozpędzonej ekipy Jokicia i Bogdanovicia (wybaczcie, Włosi, ale jednak to poziom wyżej). Będą faworytami, ale Hiszpanie są w sumie w stanie wygrać z każdym, zatem będzie gorąco.

09.09 (poniedziałek), 14:00 -> Francja – Australia

fot. FIBA

Nawet jeśli ma to być tylko i wyłącznie spotkanie o pierwsze miejsce w grupie, to i tak warto to zobaczyć. Szalona ekipa z Australii z (być może) MVP turnieju na ten moment, Joe Inglesem przeciwko nie mniej „gorącej” drużynie Trójkolorowych. Według mnie to będzie lepsze spotkanie niż zaczynające się pół godziny później starcie USA z Brazylią. Jak nie przeszkadza Wam przeskakiwanie/oglądanie dwóch spotkań naraz, to oczywiście polecamy. Chcecie wybrać jedno? Na ten moment jesteśmy za Francja – Australia. Chyba, że obie te ekipy będą miały 4-0, a Grecja pokona USA i Czechy, przez co Amerykanie znajdą się pod ścianą – wtedy oczywiście lepszym wyborem będzie to drugie starcie. Zatem pozostaje nam czekać – tak czy siak, w poniedziałkowe popołudnie na pewno będzie co oglądać.

fot. FIBA

A jakie są spotkania na które wy czekacie? Co będziecie oglądali? Dajcie znać – i do następnego.

Komentarze do wpisu: “Co oglądać w Drugiej Rundzie World Cup?

  1. btw Joe Ingles mvp? na takiej skuteczności, to niemożliwe

    i nawet nie mogę znaleźć nigdzie powtórki meczu Australia – Litwa, FIBA to straszna lipa, to wszystko powinno być dostępne

Comments are closed.