Off-season z Enbiej #8: Walker w drodze do Bostonu, Thompson dostanie maxa, prośba Leonarda

Czas leci i zostało kilkanaście godzin do otwarcia okienka transferowego, a tymczasem bardzo solidne źródła mają już dla nas kilka odpowiedzi i to zanim jeszcze można oficjalnie rozpocząć rozmowy z graczami.

Adrian Wojnarowski jest niemal pewien, że dotychczasowy lider Charlotte Hornets jest o krok od kontraktu z Boston Celtics. Kemba Walker został wybrany na następcę Kyriego Irvinga i ma poprowadzić team Brada Stevensa do czegoś więcej niż tylko druga runda play offs. Walker praktycznie nie rozpatruje żadnej innej oferty…

Hornets oferowali Walkerowi tylko 160 mln USD, czyli 61 mln mniej niż pożądany przez Kembę – supermax. Celtics mają mu dać 141 mln za 4 lata.

Wojnarowski odpalił również drugą bombę, wyrzucając z puli chętnych – Lakers i Clippers. 190 mln USD już czeka na Klay’a Thompsona i 5-letni kontrakt z Golden State Warriors oraz mimo kontuzji gracza, zostanie podpisany przez obie strony w pierwszych godzinach wolnej agentury. Kontrakt Klay’a nie zamknie drogi do rozmów na linii GSW – Kevin Durant. Jak wiemy Durantula wypadł z listy życzeń Los Angeles Lakers, którzy skupili się ponownie na:

Kawhim Leonardzie. Leonard poprosił o spotkanie z Jeannie Buss i uwaga – ex Prezesem – Magicem Johnsonem. Oficjalnie Magic nie może brać udziału w negocjacjach i przepisy NBA zabraniają udziału osób niezwiązanych z klubem lub graczem (agent) w trakcie negocjacji, jednak jeśli prawdą jest, iż KL poprosił o rozmowy z Johnsonem, wówczas do nich dojdzie. Przypomnę, rok temu, odchodząc ze Spurs, Leonard chciał trafić do L.A. Lakers. To ostatnie zdanie powtarzają amerykańskie źródła od momentu wypłynięcia informacji na temat możliwości zmieszczenia trzeciej maksymalnej umowy z puli płac Lakersów.

Bob Myers i Rick Welts otrzymają nowe umowy od Warriors i tym samym twórcy super drużyny zostaną w klubie na kolejne lata.

Lakers oddali już wczoraj do Wizards (włączając Waszyngton jako trzecią stronę przy wymianie z Anthonym Davisem) – Isaaca Bongę, Mo Wagnera i Jemerrio Jonesa, stwarzając sobie możliwość aż 34 mln USD w salary cap (co przełoży się na angaż kolejnej gwiazdy).

Wracając na moment do Duranta; jeden z najsłynniejszych lekarzy odnośnie kontuzji Achillesa stwierdził na podstawie swoich badań, że 68 % sportowców po podobnej kontuzji kończy swoją karierę po 2 latach od operacji. Durant wczoraj zrezygnował z opcji gracza i 31.5 mln USD.

Pobliskie Sacramento Kings jest bliskie nowej umowy na 90 mln USD i 4 lata z Harrisonem Barnesem. Podobnej wysokości kontrakt ma powędrować w ręce gracza Orlando Magic – Nikoli Vucevića. Wydaje się, że Vuc i Magicy szybko dopną kontrakt w pierwszych godzinach wolnej agentury. Kings patrzą też w stronę Patricka Beverley’a i Ala Horforda.

Zmiany na Wschodzie, w poszukiwaniu oszczędności Milwaukee Bucks szuka wymiany dla Ersana Ilyasovy i zwolnili również George’a Hilla (jeśli go zwolnią przed otwarciem okienka będą mu musieli wypłacić tylko 1 mln USD – tylko tyle ma gwarantowane). Natomiast inne doniesienia mówią, że za chwilę Kozły podpiszą Hilla na nowych warunkach.

Brooklyn Nets w obawie przed zostaniem z nikim (Kyrie Irving jest od wczoraj znów wiązany z L.A. Lakers) zastrzegli sobie prawa do D’Angelo Russella czyli będą mogli wyrównać każdą złożoną graczowi ofertę finansową.

Zachód; Rockets z kolei szukają chętnych do wymiany. Planem Daryla Morrey’a pozostaje pozyskanie Jimmy’eg Butlera, a GM jest w stanie poświęcić takie nazwiska jak Clint Capela, Eric Gordon i PJ Tucker.

Zastrzeżonym wolnym agentem został też Ivica Zubać z L.A. Clippers. Clippersi też planują rozmowy z Leonardem.

Wizards również zastrzegli trzech graczy: Bobby’ego Portisa, Tomasa Satoranskyego i Thomasa Bryanta.

Komentarze do wpisu: “Off-season z Enbiej #8: Walker w drodze do Bostonu, Thompson dostanie maxa, prośba Leonarda

  1. Kl do LA już teraz obstawiam LA na 1 miejscu a gdy dołączy Leonard będą mieli 3 z 4 najlepszych graczy ligi. Bomba

  2. Z jednej strony, trzech świetnych graczy, The Claw, The King i The Brow, którzy mogą zdominować ligę, ale z drugiej, nie wiadomo jak ze zgraniem, czy nie będzie zgrzytow o piłkę między LBJ a KL.

  3. Z ciekawostek Collison skończył karierę po 10 latach – 31 lat, bo jest świadkiem Jehowa i twierdzi, że musi krzewić wiarę :D

  4. Gratuluję LAL, będą kontuzje: Lebron= ostatnie lata po Miami, Davis.. wystarczy spojrzeć w staty. Nie życzę tego nikomu-bo automatycznie obniża to rywalizację w lidze.

  5. Kemba, prz3hypowany, comboGuard że słaba 3. Choć jak ma odejść Irving , to z braku laku.., . Tylko się pytam po co były wysokie pickuBostonu… Zauważam że ostatnio organizacje id a w fame wzmocnień, zamiast w jakosc>Toronto. Takie czasy.

  6. Wojnarowski twierdzi, że Durant z Leonardem chcą grać razem w LAC

  7. Skoro Durant + Leonard w LAC to gdzie w tym wszystkim teoretyczne spotkanie Magic/Leonard?. Ależ tych plotek, newsów, się niesie….

  8. Irving w Nets na 4 lata za 141 mln$. Ciekawe gdzie teraz pójdzie Ŕussel?

  9. Nie mogę się doczekać. Dzisiaj w nocy parę drużyn przerąbie sobie następne 3-5 lat podpisując w panice graczy gdy im plan A-B-C nie wypali. Co za lato: 1/3 ligi na FA, kupa drużyn z miejscem w salary cap, run for ring w związku z kontuzjami w GSW – achhhh. Ciekawe komu zabraknie cierpliwości i podpisze szrot za ciężką kasę. Swoją drogą, bardzo dobra decyzja Charlotte aby nie dawać super max Kembie. Bardzo dobra.

  10. Troche ponarzekam na juz powoli stary temat. Co to kurde za „umawianie” sie do grania w jakiejs ekipie. Te nonsensy coraz bardziej mnie zrazaja do NBA, i calego cyrku na kolkach.Kto w koncu decyduje o transferach, i kontraktach. Nie chce miec naiwnego spojrzenia na ten „sport” bo to show i biznes i ogromne $$, ale powoli traci to swoj cel i sens. Moze tylko ja na to tak patrze, moze jestem starodawny. No i te internetowe ploty, bzdury o source close to the team, source close to the player…

Comments are closed.