Off-season z Enbiej #7: Gasol zostaje w Toronto, Durant odrzuca opcję gracza

Marc Gasol zostanie w Toronto Raptors na sezon 2019-20. Zawodnik skorzystał z opcji dodatkowego roku w swoim kontrakcie i za kolejny sezon w Kanadzie hiszpański środkowy zainkasuje 25.6 mln USD. To bardzo dobra wiadomość dla kibiców Raptors oraz sygnał dla Kawhia Leonarda, że zespół nie ulegnie osłabieniu. Tak jak pisałem 24h wcześniej – Leonard najpierw odbędzie spotkania m.in. z L.A. Clippers a następnie podejmie decyzję na temat swojej przyszłości. Wcześniejsze spekulacje sugerowały nawet, że Kawhi może podpisać krótszą, dwuletnią umowę, z opcją gracza w drugim roku. Być może skończy się na kontrakcie dwuletnim na 70 mln USD.

Drugą wiadomością wczorajszych wieczoru i nocy było odejście od dodatkowego roku w kontrakcie przez Kevina Duranta i mimo zachęty w postaci ponad 31.5 mln USD Durantula wymówił tę opcję. Mimo kontuzji ścięgna Achillesa KD liczy na długą i lukratywną ofertę, ale swoje spotkanie z byłymi Mistrzami NBA odbędzie w pierwszej kolejności. Dopiero od finału tych rozmów uzależnia on kolejne spotkania m.in. z Clippers czy Nets. Tymczasem kolejne informacje niosą, że Klay Thompson otrzyma od Warriors 5-letni kontrakt na 190 mln USD.

Bojący się letniej porażki w okienku transferowym Knicks zaczynają szukać planów B i C na wypadek nie przejęcia ani Kevina Duranta ani Kyriego Irvinga czy Jimmy’ego Butlera. Celem – ale tylko na rok – dla Nowojorczyków stał się DeMarcus Cousins, który wg źródeł opuści Golden State Warriors. Knicks rozstali się z Emmanuelem Mudiay’em i zawodnik wejdzie do puli free agents.

New Orleans Pelicans w podobny sposób zrezygnowali z usług z przecenianego Stanley’a Johnsona i być może Stan znajdzie nowe miejsce, gdzie będzie mógł pokazać więcej ze swojego potencjału?Johnson trafił do N.O. w połowie lutego w wymianie z Detroit Pistons.

Przyszłości w Utah – przy nowych transferach – nie znajdzie również Derrick Favors. Podkoszowy weteran również zasili rynek wolnych agentów i postara się znaleźć nowe miejsce do gry. Favors nie powinien mieć problemów do znalezienia nowego miejsca pracy.

Dzień bez Lakers, dniem straconym. Jeziorowcy zdecydowali się na opcje dodatkowego roku w kontraktach dwóch rezerwowych – Alexa Caruso i Johnathana Williamsa. Biorąc pod uwagę rookies to LeBron ma już 7. graczy w zespole. Lakers patrzą też śmielej na Malcolma Brogdona jako pierwszą opcję na rozegraniu. Chris Haynes doniósł, iż w razie niepowodzenia przy ponownym angażu Brooka Lopeza mogą też starać się przechwycić Enesa Kantera (który kończył sezon w Portland).

Natomiast w Memphis zapewnili sobie back up dla debiutanta Ja Moranta i zdecydowali się na opcję w kontrakcie Delona Wrighta, który od transferu w Toronto rozegrał dla Grizzlies 22 spotkania.

Komentarze do wpisu: “Off-season z Enbiej #7: Gasol zostaje w Toronto, Durant odrzuca opcję gracza

  1. Ekipy scigaja sie zeby dac super maxy zawodnikowi bez achillesa i drugiemy bez wiazadel. Mimo ze to jedni z najlepszych grajkow obecnie dziwi mnie takie ryzyko. Jak ustawiane sa kontrakty, chyba musza byc jakies specjlane klauzule na tego typu sytuacje?

Comments are closed.