Woy & Adrian – Analiza sezonu #6 – Washington Wizards

Adrian do Woya:

1.Sezon 2018/19 w wykonaniu Washington Wizards z pewnością nie był udany i zawiódł kibiców tej drużyny. Co poszło nie tak, że nie udało się awansować do playoffs?

Zacznę do dyspozycji i nadwagi Johna Walla, a następnie kontuzji lidera Wizards. Następnie drama z Dwightem Howardem od kontuzji po kolejny skandal wizerunkowo-obyczajowy. Dalej kolejne wymiany, Trevora Arizy czy Bobby’ego Portisa i Jabariego Parkera, które wniosły nieco świeżości do drużyny, ale nie zmieniły stylu gry, ani nie poprawiły wyników. W końcu też osoba trenera Scotta Brooksa, który zadomowił się w Waszyngtonie, ale rozwiąń taktycznych i pomysłów na grę nie usprawnił. Wielki KOCIOŁ.

2. Dziewiąty wybór w nadchodzącym drafcie. Co byś zrobił na miejscu sterników ekipy z Waszyngtonu?

Wybrał potrzebnego im gracza do rotacji, który wniesie coś pożytecznego. Darius Garland jako PG mógłby idealnie zastąpić Walla, Natomiast Bol Bol idealnie wypełnić pozycję centra, która poza Thomasem Bryantem wygląda słabiutko w Wizards. Na pewno nie szedłbym w gracza na pozycję numer 2 (gdyż tam jest Beal) . Być może poszukałbym niskiego skrzydłowego jeśli ani Trevor Ariza ani Jabari Parker nie zostaliby w stolicy. To tak w wielkim skrócie.

3. Wymiana Gortata z Wizards do Clippers. Jak oceniasz ten ruch dla „Czarodziejów”?

Mógłbym coś więcej powiedzieć przed rokiem. Dziś? Każdy poszedł w swoją stronę i poniekąd obie strony były zmęczone sobą. Mówiło się też o oczyszczeniu chemii w szatni Wizards. Jak zakończył sezon Gortat, wszyscy wiemy. Czy ktoś wyszedł na tym dobrze? odpowiedź zostawiam Wam :-)

4. Mówi się, że aby ta drużyna zaczęła osiągać sukcesy należy wymienić kogoś z dwójki Wall/Beal (a może obydwu?). Czy jesteś podobnego zdania? Jeśli tak, kto by to był i jak to widzisz szczegółowo?

Sugerowałem taką wymianę nie raz, podczas zapowiedzi do kolejnych sezonów czy przy podsumowaniach po kolejnych rozgrywkach. Dla mnie Wizards już dawno powinni byli budować zespół wokół Beala i za żadne skarby nie dawać wysokiego – długiego – kontraktu dla Walla. Teraz, przy kontuzji Walla nie wypada nie powiedzieć : a nie mówiłem…

5. A może to nie zawodnicy tylko trener jest tutaj problemem? Co sądzisz na temat pracy Scotta Brooksa w Washington Wizards? Prowadząc organizacją nadal postawiłbyś na 54 letniego szkoleniowca czy zdecydowałbyś się na zmianę?

Pewnie nic nowego nie powiem/napiszę, że Scott Brooks za długo siedzi na swoim stołku i nie tworzy nic nowego. Już po wyborze go na nowego trenera Wizards miałem wątpliwości czy sternicy klubu wybrali odpowiednią osobę. Zdziwiony też jestem, że Wizards będą pracowali z Brooksem w kolenych rozgrywkach.

Woy do Adriana:

1.Co dalej z Johnem Wallem? Gdybyś był ich GMem jaki byłby Twój ruch – mając na uwadze wysoki i rosnący kontrakt gracza?

Ciężka sprawa patrząc na to, że jest obecnie ciężko kontuzjowany. Czy znalazłby się chętny na mającego problemy ze zdrowiem Walla i to jeszcze z takim kontraktem? Do tego statystyk nie ma powalających w swojej karierze a lada moment będzie miał trzydziestkę na karku. Nie wiem, póki co wspierałbym go podczas tego trudnego momentu dla niego. Następnie w przypadku kolejnego nieudanego sezonu rozpocząłbym przebudowę od wymiany z Johnem w roli głównej.

2. Bradley Beal. Zostawiasz jako opcję numer 1 i lidera na lata, czy wrzucasz na rynek i sprawdzasz jego wartość transferową ? otrzymując w końcu bardzo dobrą ofertę – wymieniasz?

Bradley Beal jest moim zdaniem przyszłością i twarzą tej organizacji. Drugi sezon z rzędu rozegrał pełne 82 spotkania. W minionych rozgrywkach notował najlepsze w karierze 25.6 punktów na mecz, 5 zbiórek oraz 5.5 asyst. Do tego jest trzy lata młodszy od Walla. Uważam, że warto na niego postawić jako pierwszą opcję zespołu.

3. Czy sternicy Wizards dobrze postępują zostawiając na dłużej Scotta Brooksa?

Na miejscu zarządu Wizards spróbowałbym czegoś nowego. Brooks swój czas miał. Wall i Beal w swoich najlepszych latach, do tego kilku ciekawych innych obiecujących zawodników jak Porter Jr. czy Oubre Jr. Nie zrobił z Wizards nic nadzwyczajnego. Tym bardziej zdecydowałbym się na taki ruch ze względu na to, że obecnie na rynku trenerskim jest kilka niezłych nazwisk.

4. Jakich zawodników szukałbyś do obecnego składu Wizards w nadchodzącym okienku transferowym?

Obawiam się, że z obecną sytuacja Johna Walla są trochę zablokowani. Niewiele mogą uczynić i pewnie niewiele uczynią. Podejrzewam, że ten sezon może być takim trochę na przeczekanie. W trakcie powinien wrócić rozgrywający drużyny i wtedy da to nieco odpowiedzi w sensie czy warto na niego stawiać dalej czy już szykować go na listę transferową czy rozpoczynać przebudowę czy zostawić Beala w roli lidera czy może jednak zacząć wszystko na nowo, itp. Nie zdziwię się nawet jak Wizards w rozgrywkach 19/20 będą tankować, jeśli tak się stanie to będzie to pierwszy krok ku nowemu i prawdopodobnie znak dla niektórych, że mogą już przeglądać oferty innych klubów.

5. Standardowe już pytanie przy drużynach z niższych miejsc; czy Wizards wrócą do play off w kolejnym sezonie czy raczej poczekamy dłużej?

Raczej nie wrócą. Nie spodziewam się, że zrobią „szum” w nadchodzącym offseason do tego nie wiadomo dokładnie kiedy John Wall będzie w pełnej dyspozycji. Bradley Beal potrzebuje pomocnika, sam nie ugra post-season dla Wizards. Według mnie w tej ekipie potrzeba zmian i świeżości a czy takie zawitają do Waszyngtonu w najbliższym czasie? Śmiem wątpić.

Komentarze do wpisu: “Woy & Adrian – Analiza sezonu #6 – Washington Wizards

  1. Washington był dla mnie największym przegranym minionego sezonu, nawet mimo kontuzji Walla powinni spokojnie awansować do PO. Jednak trener nie poradził sobie z szatnią i brak chemii spowodował brak formy. Konflikt Gortat – Wall dopełnił rozłamu drużyny, której nikt już nie umiał poskładać. Nie wiem dlaczego trener przetrwał tę próbę czasu.
    Teraz ktoś musi to wszystko uporządkować, ale pytanie kto.

Comments are closed.