Pierwsza piątka: Linsanity w Toronto, Stauskas wraca do Cavs

„Trenerze nie dostałem wizy…nie mam też pozwolenia na pracę…”

Toronto Raptors próbują uzupełnić skład po odejściu do Memphis Grizzlies CJ Milesa i Delona Wrighta. Wczoraj doszli do porozumienia z 10-dniowym kontraktem przy osobie Bena McLemore’a a dziś są bliscy pozyskania Jeremy’ego Lina. Lin poprosił o rozwiązanie umowy z Atlantą Hawks i tzw. buy out a za chwilę ma wesprzeć jedyną ekipę z Kanady w walce o historyczny finał NBA.

30-letni Lin w 51. meczach dla Hawks notował w tym sezonie średnie 10.7 pkt i 3.5 as grając średnio 19 minut.

Ogólnie rzecz biorąc to znakomitym refleksem wykazał się ponownie Masai Ujiri, bowiem kontuzji uległ Fred VanVleet (10.4 pkt i 4.5 as na mecz). Obrońca Raps opuści co najmniej 3 tygodnie przez uraz kciuka.


Na swój debiut w barwach Grizzlies poczeka Litwin Jonas Valanciunas. Nowy Niedźwiadek ma problemy z dokumentami w USA i najpierw muszą dojść do skutku procedury administracyjne by Jonasz pojawił się składzie ekipy z Memphis.


100 000 USD kary zapłacą New Orleans Peicans jeśli Anthony Davis celowo opuści mecz i nie na skutek kontuzji. Davis celowo opuszczał mecze przed zamknięciem okienka transferowego.


Daryl Morey chce zagrać na nosie Magicowi Johnsonowi i Robowi Pelince, bo jest o krok od przejęcia Markieffa Morrisa. 29-latek, który w wyniku wymiany trafił z Wizards do Pels, trafił na celownik Rockets i być może to właśnie do nich trafi. 11.5 pkt i 5.1 zb to przeciętne Kieffa z tego sezonu.


Nik Stauskas, czyli najczęściej wymieniany zawodnik poprzedniego tygodnia wraca do Cleveland Cavaliers. Obrońca, były 8. wybór draftu do Kings, notuje w tych rozgrywkach 6 pkt na mecz. W Cavs zagra z numerem 1. Stauskas w przeciągu tygodnia był na moment graczem Rockets, Cavs czy Pacers…


Shelvin Mack tuż po zwolnieniu przez Atlantę Hawks trafia w szeregi Charlotte Hornets. Mack rozegrał w NBA 452 spotkania, występując w barwach Wizards, Sixers, Hawks, Jazz, Magic i Grizzlies.


Bojan Bogdanovic z 22.5 pkt na mecz i przy bilansie 4-0 Pacers został najlepszym graczem tygodnia na Wschodzie. Chorwat zapisał się w najlepszej historii Indiany, bowiem po raz pierwszy w historii przyznawania tego wyróżnienia aż trzech graczy Pacers doznało podobnego zaszczytu w jednych rozgrywkach. Przed BB laury zbierali Victor Oladipo i Thad Young.


Trzeci raz w tych rozgrywkach wyróżnienie najlepszego gracza tygodnia powędrowało w ręce Paula George’a. PG poprowadził OKC do bilansu 3-0 , notując średnie 37 pkt i 8 zb.


Wg ostatnich doniesień Pau Gasol poprosił o wymianę Spurs w ostatnim tygodniu okienka transferowego. Jak wiemy nic z tego pomysłu nie wyszło…


Josh Hart opuści co najmniej 2 tygodnie gry ze względu na uraz kolana. Brakujące ogniowo na ławce Lakers otrzyma zastrzyk w prawe kolano i kolejne dni spędzi na rehabilitacji kończyny.


Tymczasem NBA weźmie pod lupę działania managementu Lakers i zbada czy nie łamią przepisów ligi w związku z próbami przechwycenia (już) Bena Simmonsa

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: Linsanity w Toronto, Stauskas wraca do Cavs

  1. a jeśli będą nim mało grać? choć jak już go pozostawili, robiąc kwas u siebie i w LALA, to liczy sie sprzedaż biletów i koszulek ; ) ; /

Comments are closed.