Nikola Mirotić ląduje w Milwaukee Bucks

Doczekaliśmy się pierwszej wymiany z udziałem New Orleans Pelicans. Co prawda nie chodzi o Davisa, tylko o innego ważnego gracza – Nikolę Miroticia. Pels są również skłonni rozmawiać o Juliusie Randle’u.

Czarnogórzec z hiszpańskim paszportem będzie sporym wzmocnieniem dla Bucks, którzy ewidentnie idą w stronę spacingu oraz rozciągania gry aby jeszcze efektywniejszy był Giannis. Widać to doskonale po tym jak na parkietach prezentuje się Brook Lopez, teraz pozyskali kolejnego strzelca dystansowego. W drugą stronę powędrują Stanley Johnson oraz Jason Smith. Do tego otrzymają kilka drugorundowych wyborów w Drafcie:
– 2019 od Denver
– 2020 od Bucks
– 2020 i 2021 od Wizards

Brzmi to jak śmiesznie mało za gracza, który ma w tym roku najwięcej punktów, zbiórek, minut i trójek na mecz w karierze. A notuje pnad 16 punktów i 8 zbiórek na mecz. Eh, Pelicans. Najpierw odrzucają świetną ofertę Lakers za AD, teraz to…

Mirotić ma w tym sezonie sporo problemów ze zdrowiem w związku z czym rozegrał tylko 32 spotkania, ale notował w nich przyzwoite średnie na poziomie 16.7pkt/8.3zb/1.1 as oraz skuteczność 36.8% w rzutach dystansowych.

allan77

Fan Kobego i Jamesa Hardena. NBA zajarany od 2004 roku i T-Mac show z San Antonio. Fan sportów wszelakich, od piłki kopanej, przez futbol amerykański i MMA aż do snookera. Za największą niesprawiedliwość dziejową uważam fakt że sporty amerykańskie muszę oglądać w środku nocy. Black Mamba till I die.

1 Odpowiedź

  1. emilioo138 pisze:

    Jezeli Miro bedzie zdrowy to bardzo sie przyda Kozlom. Dobry steal praktycznie za darmo. Dobry stretch four.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *