Wyniki i statystyki dzień #31: Słabo dysponowani Warriors ulegają Rockets, Clippers lepsi od Spurs

Witam w telegramie, w którym tradycyjnie znajdziecie krótką relację meczową, szczegółowe statystyki oraz skrót spotkania. Dziś odbyły się zaledwie 3 mecze. Zdecydowanie najbardziej ciekawym pojedynkiem było starcie dwóch ostatnich finalistów konferencji zachodniej czyli oczywiście Rockets podejmowali u siebie Warriors.

Houston Rockets (7-7) – Golden State Warriors (12-4) 107:86 (25:19, 22:22, 29:22, 31:23)

Mistrzowie NBA wciąż bez Stephena Curry’ego ale za to już z Draymondem Greenem (5reb, 5ast, 0-3fg), który wrócił po jednym meczu pauzy z powodu zawieszenia przez klub. Według mnie był to najsłabszy występ Warriors do tej pory w tym sezonie. To co z pewnością od razu rzuca się w oczy to ledwie 18 asyst zespołu, gdzie przecież są ekipą, która piłką dzieli się najlepiej w całej lidze notując regularnie 25+ asyst oraz często nawet powyżej 30. Do tego dodaj 16 strat (dla porównania Rockets tylko 5). Słabiutka skuteczność (42%) o rzutach za trzy nie wspominając (4-18fg3, 22%). Liderem GSW był Kevin Durant, autor 20 punktów. Po stronie gospodarzy najwięcej punktów miał James Harden (27) ale nadal jego skuteczność pozostawia wiele do życzenia (8-23fg, 4-14fg3). Double-double powędrowało na konto Clinta Capeli (10pts, 10reb).

Golden StateGolden State Warriors

PlayersMINFG3FGFT+/-OFFDEFREBASTSTLBLKTOPFPTS
Durant306-150-28-8-111452012120
Thompson295-160-50-0-71230023210
Green240-30-20-0-10055510530
Iguodala232-40-01-21156100115
Jones181-20-03-44325001135
Cook244-83-40-0-150221000311
Jerebko203-60-12-2-21033100038
Looney185-70-12-3-115051012012
Livingston161-40-00-0-24022310022
Bell131-20-00-0-2123300022
McKinnie123-60-12-3-9022000118
Evans111-31-20-00033100133
Totals32-764-1818-221232441825162486

HoustonHouston Rockets

PlayersMINFG3FGFT+/-OFFDEFREBASTSTLBLKTOPFPTS
Ennis III337-112-63-5173251100319
Harden328-234-147-8110333201427
Tucker311-30-21-213134100033
Capela303-90-04-4-146101100110
Paul284-102-40-0200557322110
Gordon295-133-94-4230003102317
Clark283-73-70-015347202019
Hartenstein152-41-11-127235100016
Green41-40-20-0-5000000012
Carter-Williams40-10-01-2-5011100011
Chriss40-00-00-0-5000000020
Edwards41-21-20-0-5101000003
Totals35-8716-4721-261427412084521107

 

Denver Nuggets (10-5) – Atlanta Hawks (3-12) 138:93 (35:23, 38:34, 36:16, 29:20)

Nuggets rozbili u siebie Hawks i zanotowali tym samym 10 zwycięstwo w sezonie. Mecz od początku był pod kontrolą gospodarzy, którzy wygrali pierwszą kwartę 35-23. W trzeciej odsłonie dołożyli jeszcze kolejne 20 punktów przewagi i w ostatniej kwarcie pograli sobie nieco więcej rezerwowi obu ekip. Nikola Jokic w 25 minut spędzonych na parkiecie uskładał 12 punktów, 9 zbiórek, 7 asyst oraz 4 przechwyty. Najlepszym punktującym „Bryłek” był Juan Hernangomez (25pts, 9reb, 9-12fg, 2-5fg3). 34 asysty podopiecznych Mike’a Malone’a oraz skuteczność z gry na poziomie 56% to nie mogło się skończyć inaczej. Trae Young (6pts, 2-11fg, 0-4fg3) kontynuuje swoją drogę do bycia drugim Stephenem Currym, hehe. Rozgrywający Hawks ostatnio powiedział, że będzie lepszym zawodnikiem niż Luka Doncic, cóż…

AtlantaAtlanta Hawks

PlayersMINFG3FGFT+/-OFFDEFREBASTSTLBLKTOPFPTS
Spellman274-150-72-2-2737103311310
Young272-110-42-2-22022510516
Bazemore214-81-45-5-251120001014
Bembry161-80-20-0-24022101032
Len132-60-12-3-14325002236
Huerter284-102-60-1-201231102110
Lin254-103-75-7-272355004516
Poythress245-80-31-2-113144101211
Dorsey191-50-21-1-6156110013
Carter164-63-50-0-141010000211
Plumlee161-30-01-2-24033001213
Hamilton80-20-11-2-11000000101
Totals32-929-4220-271528432075192293

DenverDenver Nuggets

PlayersMINFG3FGFT+/-OFFDEFREBASTSTLBLKTOPFPTS
Hernangomez319-122-55-7464591101325
Morris294-90-20-023022210038
Harris277-92-32-3340334021218
Jokic255-111-21-2371897412312
Millsap258-131-21-1353695421218
Lyles275-71-13-4131784005114
Beasley246-141-52-361233101215
Murray234-103-63-3180445011114
Plumlee122-30-02-2-7145100336
Lydon72-32-30-012011000006
Akoon-Purcell61-30-20-012022210022
Craig40-00-00-0-4011000020
Totals53-9413-3119-25114556341261524138

 

Los Angeles Clippers (9-5) – San Antonio Spurs (7-7) 116:111 (29:28, 32:32, 30:24, 25:27)

Lou Williams (23pts, 9-20fg) po raz kolejny w końcówce okazał się być kluczową postacią meczu i ponownie wygrał dla Clippers wyrównany mecz. LaMarcus Aldridge (10pts, 3-15fg, 16reb) znowu zawiódł jeśli chodzi o skuteczność. Najlepsze w meczu 34 punkty miał jego kolega z drużyny DeMar DeRozan. Spurs popełnili zaledwie 5 strat ale rzucali na mizernych 40% z gry. Oprócz „Sweet Lou” znacznie do 9 zwycięstwa w sezonie przyczynili się Danilo Gallinari (19pts, 9-10ft) oraz Tobias Harris (18pts, 8reb, 5ast).

San AntonioSan Antonio Spurs

PlayersMINFG3FGFT+/-OFFDEFREBASTSTLBLKTOPFPTS
DeRozan4114-300-36-8110665311434
Aldridge383-150-04-48610161223210
Forbes335-115-82-3-50112000017
Cunningham172-40-12-2-14213111036
White170-50-10-0-28022100120
Mills335-142-80-0191345000212
Gay258-121-32-2143362000419
Belinelli242-61-32-2-10123211037
Poeltl102-40-02-4-11224001036
Bertans20-20-20-0-7000000010
Pondexter00-00-00-0-2000000000
Totals41-1039-2920-251530451976524111

Los AngelesLos Angeles Clippers

PlayersMINFG3FGFT+/-OFFDEFREBASTSTLBLKTOPFPTS
Harris398-162-50-0-22685012318
Gallinari314-92-49-10-20661001119
Gilgeous-Alexander274-90-21-23235000249
Beverley254-112-60-0-21674101210
Gortat212-30-03-40077400017
Williams289-201-34-411232002123
Harrell274-80-06-932465112214
Wallace163-50-13-410011000039
Scott142-41-20-04123000265
Thornwell120-00-02-210044201022
Totals40-858-2328-359415023231225116

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

 

 

 

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #31: Słabo dysponowani Warriors ulegają Rockets, Clippers lepsi od Spurs

  1. Czy daloby sie zmniejszyc, jakos skondensowac te tabele? Niewygodnie sie to czyta a na telefonie wogole ciezko. Dzieki!

  2. Dokładam się do prośby. Na telefonie się nie skaluje

    1. Potwierdzam – na telefonie nie przeczytasz i nie przesuniesz:)

    2. Obróć telefon w poziom. Pełne staty zobaczysz. Na 5 calach nie widzę problemu …

  3. Ucina prawa czesc na ajphonie😟 zpoziomowanym zaznaczam

Comments are closed.