Carmelo Anthony w Atlancie, Dennis Schroeder w OKC

Informowaliśmy o takiej możliwości już wczoraj (w Pierwszej piątce oraz w Podcaście). Tymczasem jak potwierdzają amerykańskie źródła – Atlanta Hawks i OKC Thunder dopięli transfer Carmelo Anthony’ego i Dennisa Schroedera z Mikem Muscalą. Hawks otrzymają gracza, który zakończył trzecią w historii NBA Melodramę, ale zaraz zamierzają wykupić jego kontrakt. Thunder przejmą niechianego już w Atlancie – Schroedera a rezerwowego Muscalę Hawks wysyłają do Filadelfii. 

Jak donosi Adrian Wojnarowski do gry – podczas tej wymiany – włączyła się również Philadelphia 76ers, która przejmie Mike’a Muscalę za Justina Andersona (przechodzi do Hawks). Szóstki potrzebują zadaniowca w związku niepodpisaniem kontraktu przez Nemanję Bjelićę (prawdopodobnie wyląduje w Sacramento Kings na dwuletnim kontrakcie za 13 mln USD). Dodatkowo w całą operację włączono gracza Szóstek Timothego Luwawu Cabarrota, który przejdzie do Thunder. Hawks przejmą też chroniony, pierwszorundowy pick Thunder z 2022 roku.

Najważniejszą informacją jest fakt, iż Jastrzębie zamierzają wykupić kontrakt Carmelo (16.2 pkt i 5.8 zb) i sam zawodnik ma zamiar dołączyć do Houston Rockets. Wśród Rakiet – wraz z Jamesem Hardenem i Chrisem Paulem – zamierza powalczyć – co najmniej – o finał konferencji.

Thunder na oddaniu Melo oszczędzą 62 mln USD.

Co do Schroedera (19.4 pkt i 6.2 as), zawodnik nie widniał już w planach nowego trenera Lloyda Pierce’a, który z kolei postawi na debiutanta Trae Younga. Dennis najpierw wygrał rywalizację z Jeffem Teaguem (wcześniej Pacers , teraz T’Wolves), a teraz przyjdzie mu „gryźć się” o minuty z Russellem Westbrookiem. Hawks ewidentnie postawią na swoją młodzież z Johnem Collinsem i Taureanem Princem. Być może zbudują nowy system gry…

Thunder na tej wymianie zyskują kolejnego zadaniowca po Nerlensie Noelu, który również tego lata wzmocnił rotację meczową Billy’ego Donovana. Natomiast sam Timothy Luwawu Cabarrot (SG/SF , 5.8 pkt na mecz Francuza) jest mocno podekscytowany możliwością dołączenia do Paula George’a (jego ulubionego gracza).

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Carmelo Anthony w Atlancie, Dennis Schroeder w OKC

 1. no to się Schroeder zdziwił. Kozaczył, kozaczył i wylądował… jako zmiennik Westbrooka:D A wydawało mu się że zapewne wymienią go za samego Currego. A tu niespodzianka dla niego:)

  1. Sam zainteresowany rozmawiał wcześniej z władzami OKC, rola 6th man mu odpowiada i jest podekscytowany przejściem do Grzmotów.

 2. oby się Melo w Rockets odrodził i pokazał swoje umiejetnosci strzeleckie, fajna podmianka za Arizę na trójeczce :) bedzie moc…OBY :)

  1. Fajnie to to będzie wyglądać tylko w ofensywie. W obronie kolejna czarna dziura po Hardenie.

  2. Melo ma takie szanse na odrodzenie jak w OKC, chyba że przestawi się na system catch-n-shoot lub będą grać izolacje jak w finałach zachodu, każdy lider chwilę poklepię pomarańczową i rzuci coś (jednak minut jest 48 a Broda nie odda zbyt dużo). na ławę byłoby idealnie z 25minut i prowadzić drugi skład.
   jak wspomnianie dziury w obronie coraz większe, sporo będzie zależeć od zatrzymania Capelli, jednak system Pana Pringelsa wspiera rzucających, więc Melo może się odnaleźć.
   PS> jednak gdyby Kawhi spokojnie rok został w Toronto, może tam Melo na ławę czy nawet Spurs. Z odpowiednim nastawieniem jest miejsce u wielu contenderów, jednak raczej by prowadzić i liderować drugi skład (czy Melo pójdzie drogą Wadea czy Vincea czy Iversona i zaburmuszony odejdzie zły na całą ligę…)

 3. Jaki „zysk” ma na tej wymianie ATLANTA? Zapłacili Melo 28 mil $ żeby nie grał (te pieniądze będą liczone w ich salary za ten sezon?) – oddali podstawowego gracza (nie muszą mu płacić i podobno był „toksyczny”)
  Co jest ich zyskiem??? – pik / piki ???
  Jak w tej chwili przedstawia się ich lista płac?
  Ja tego nie „kumam” – ale nie jestem „menago” w klubie NBA ;-)

  1. Oddając kontrakt i trzy lata Schroedera i spłacając Melo są na plusie finansowym. Resztę opisałem w poście

  2. A nie mogli sami zwolnić Schroedera? Trzeba najpierw kogoś przejąć, żeby można było zwolnić? Jak to działa? A nie czekaj, Melo rok, a Niemiec trzy lata… więc finalnie mniej ich to kosztuje.

   Ostatnio coraz więcej jest takich wymian, można powiedzieć że nie są to wymiany pozytywne, na plus, że ktoś kogoś pozyskuje, tylko pozyskuje, żeby zwolnić i matematyka i kasa żeby się zgadzała. Kiedyś chyba mniej tego było, bardziej myśleli o korzyściach z nowego nabytku na parkiecie, a nie w rachunkach… ;-)

 4. i takie niechciane gwia(pi)zdeczki ida do contenderów za czapkę gruszek i dysproporcja sił w NBA robi się coraz większa….

  1. Jeżeli nazywasz go gwia(z naciskiem na pi)zdeczką w żadnym teamie nie powinien zrobić większej różnicy, a mówisz o jakiejś rosnącej dysproporcji. Melo is dead! i zdewcydowanie do tego sam się bardzo przyczynił!

 5. OKC wygląda coraz lepiej przynajmniej na papierze TOP trzy zachodu jak najbardziej realne ciekawe jak się sprawdzi w praniu może ustawią go na SG z ławki może grać Felton

Comments are closed.