Kolejne zmiany w Spurs: Bertans zostaje, Anderson odchodzi

37 milionów dolarów za 4 lata gry w Memphis. Taką ofertę 48 h wstecz przedstawili Kyle’owi Andersonowi działacze Grizzlies. 30. numer draftu z 2014 roku nie doczekał się kontroferty ze strony San Antonio Spurs i tym samym przeniesie się do jedno milionowego miasta (najmniejszego w NBA). Anderson w minionych rozgrywkach notował aż po 26 minut na parkiecie, wszystkie pod nieobecność Kawhia Leonarda.

Anderson awansował do pierwszej piątki i doczekał się występów na poziomie bliskim 8 pkt i 5 zb. Teraz ma dać Grizzlies świeżość tuż obok wybranego w drafcie Jarena Jacksona Jr.

Spurs postawili za to na łotewskiego skrzydłowego, Davisa Bertansa. 25-letni, łotewski skrzydłowy może liczyć na 4-letnią umowę o wartości 20 mln USD. Bertans przy 16 minutach na parkiecie notował średnie 6 pkt i 2 zb na mecz.

Przypomnijmy, że wcześniej Ostrogi zakontraktowały na 2 lata Marco Belinellego oraz pozwoliły odejść do Charlotte – Tony’emy Parkerowi (2-letnia umowa na 9 mln USD od Hornets).

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Kolejne zmiany w Spurs: Bertans zostaje, Anderson odchodzi

 1. Ciekawe co teraz, bo Mills to słaba opcja na podstawowego rozgrywającego.
  Wciąż nic więcej w temacie Leonarda?

  1. Mills nie gra na rozegraniu raczej z musu SG obok Murraya, ostatnie ploteczki KL do Raptors a Spurs biorą DeRozana ;-D

 2. Spurs sporo żądają. Oferta Phily to Covington, Sarić oraz niechroniony wybór Miami w 2021 w pierwszej rundzie draftu. Podobno Spurs godzą się na tych zwodników, ala chcą aż 3 picki w pierwszej rundzie draftu. Inne źródło mówi iż podbijają stawkę dla Phily ponieważ inne zespoły skłonne są oddać więcej. Via „Hoopshype”.

  1. akurat Hoopshype podają , że Sixers odchodzą od rozmów. Widzimisie Spurs o którym piszesz to wiadomość z otwarcia okienka transferowego (3 picki i 2 graczy)

 3. @Woy
  A ja ten wpis na hoopshype przetłumaczyłem w ten sposób, że Sixers kończą ze Spurs grę w ciuciu-babkę i wyłożą prawdziwe karty na stół, aby pozyskać Leonarda. Kluczowe jest tu znacznie słowa sweepstake, jakie zostało tam użyte. Mamy tu anglistę, który wyjaśniłby sens tego wyrazu?

  1. też to tak zrozumiałem, koniec grania w ciuciubabkę bo są przekonani że może by u nich został po tym jednym sezonie, w końcu w tej chwili na 76’s można patrzeć jako na faworyta do ECF, być może do Finałów

   gdyby to była prawda, Saric w Spurs… jestem bardzo na tak

  2. Słuchajcie od początku okienka Sixers oferują te same nazwiska (Spurs może chcieliby inne?) Sarić i Covington. Dodatkowo Spurs chcą aż 3 picki z czym nie chcą się zgodzić Szóstki.

 4. A gdyby wmieszać w to wszystko OKC? Chcą się pozbyć pączusia niech dorzuca SA picki. SA oddaje millsa do OKC i Leonarda do 79. Phi oddaje fultza i Saricia do SA i Covingtona do OKC. Phi otrzyma tez Abrinesa za Covingtona. W teorii wszyscy szczęśliwi: SA otrzyma co chciało. OKC dostaja solidnego SG/SF z dobrym długim kontraktem i solidnego PG lub takiego którego mogą zwolnić żeby zaoszczedzic. Phi ma Leonarda zachowuje picki i dostaje solidnego 3pointera w który może trochę wypełnić lukę po Belinellim. W teorii traci najwiecej ale fultz będzie tracił na wartości bo ROY musi grać covington trochę zawiódł w zeszłych po a za Saricia może grać leonard.

 5. Fajnie napisałeś, ale OKC chodzi głównie o zbicie swojego „salary” bo z tego co się dowiedziałem ich wydatek na drużynę z podatkiem od luksusu w przyszłym sezonie w tym momencie tzn. z opcją podjętą przez Anthonego to 300 mln dol. Kogo w NBA na to stać? Chcą się go pozbyć i raczej nie chcą nikogo w zamian. Według mnie tak to wygląda.

 6. Ok, spoko. Nie czytam Was od deski do deski, piszę po prostu swój komentarz.

Comments are closed.