Hornets, Magic i Bulls finalizują wymianę

Jak informuje Adrian Wojnarowski za pomocą twittera; trzy zespoły – Chicago Bulls, Charlotte Hornets i Orlando Magic – finalizują wymianę trójki graczy. Wymiana dotyczy Timofey’a Mozgova, Juliana Stonesa oraz Bismacka Biyombo. „Trade” ma uwolnić gotówkę w salary cap drużyn oraz zmodyfikować rotację podkoszowych danych zespołów.

Dla 31-letniego Mozgova to czwarta przeprowadzka w ostatnich trzech sezonach. Najpierw był graczem Cavliers, by później związać się z Lakers. Dalej w wymianie za Kyle’a Kuzmę i obok D’Angelo Russella zmienił otoczenie na brooklynskie. W biegnącym off-season został wytransferowany do Charlotte za Dwighta Howarda, a teraz przenosi się do Orlando Magic.

25-letni Biyombo wraca do miejsca, w którym występował w sezonach 2011-15. Następnie doszło do „małej eksplozji” jego talentu w barwach Toronto Raptors. Po udanej końcówce sezonu regularnego i bardzo solidnych play offs 2016 BB zawarł 4-letnią umowę z Orlando Magic na wartość 72 mln USD. Wśród Magików jednak rotacja podkoszowa była tak szeroka, że Kongijczyk nie przebił się jako pierwszoplanowa postać. W ostatnich rozgrywkach notował średnie : 5.7 pkt i 5.7 zb grając po 18 minut na mecz. Ta sytuacja może się zmienić w Hornets, bowiem Biyombo wejdzie w rolę wytransferowanego Dwighta Howarda.

Do Orlando trafi też były obrońca Chicago Bulls – Jerian Grant. 25-letni Grant od dwóch sezonów występował w Chicago notując w ostatnim sezonu przeciętne 8.4 pkt i 4.6 as. Teraz o minuty na parkiecie powalczy z weteranem DJ Augustinem. Z kolei w Chicago rotacja obwodowa się nieco rozluźni, bowiem Bulls dysponują takimi nazwiskami jak: Dunn, Payne, czy będący na nowym kontrakcie LaVine.

Ostatnim, czwartym graczem wymiany jest Julyan Stone. 29-letni, ex obrońca Szerszeni – ma za chwilę zostać zwolniony przez Chicago Bulls. Niewiadomo też jakie będą następne losy Mozgova?

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Hornets, Magic i Bulls finalizują wymianę

 1. Woy możesz wytłumaczyć jaki interes w tym mają Bulls. To chodzi tylko o odzyskanie kasy?
  Szkoda, że Biyombo nie poszedł do Bulls w miejsce któregoś wysokiego.

 2. Woy – możesz mi wytłumaczyć czemu mój komentarz sie nei pojawił?
  Czemu go nie zatwierdziłes i czemu maje komentarze musza być zatwierdzone?
  I jakbyś mógł odpowiedz bo już 2 osoby pytają o to samo.

  1. I jakbyś nie pamiętał to pytałem o mechanizm takich wymian czy nie można by zrobić art jak to działa i kiedy ile można odzyskać oraz ile Byki teraz odzyskały.

  2. jestem na wakacjach i nic nie zatwierdzam ani nic nie kasuję. pozdrawiam

  3. aha
   Post z 15.02 był do zatwierdzenia i go widac czyli ktos inny to musi robić natomiast postu wczesniejszego z wczoraj wogólne nie ma. Zniknął a był do zatwierdzenia.

Comments are closed.