DeAndre Jordan w Dallas Mavericks

Były już środkowy Los Angeles Clippers, DeAndre Jordan, związał się roczną umową z Dallas Mavericks. Zgodnie z oczekiwaniami i wcześniejszymi doniesieniami Jordan zdecydował się na przenosiny do Texasu by połączyć siły z Dirkiem Nowitzkim, Harrisonem Barnesem, Dennisem Smithem Jr. i Luką Doncićem. Dla DeAndre to pierwsza zmiana klubu z karierze.

29-latek zdecydował się na transfer po 10 latach występów w Clippers. Podczas 10 sezonów udało mu się awansować do Meczu Gwiazd i sześciokrotnie awansował do play offs. W 2016 został wybrany do pierwszej piątki NBA, natomiast w 2015 i 2016 do pierwszej piątki obrońców. Jego średnie podczas 750 meczów sezonu zasadniczego to poziom : 9.4 pkt – 10.7 zb – 1.7 blk.

Co ciekawe, już w przeszłości Jordan był bardzo bliski przenosin do Dallas. Przed sezonem 2015-16 Jordan porozumiał się z szefami Mavs na temat 4-letniego kontraktu na 80 milionów USD. Jednak zawodnicy, trenerzy i działacze Clippers mocno wpłynęli na jego pozostanie z poprzednim zespołem i przekonali gracza do kolejnych trzech lat gry w Kalifornii. Teraz historia się odwróciła i DeAndre parafował już kontrakt z Mavs.

 

Komentarze do wpisu: “DeAndre Jordan w Dallas Mavericks

  1. Spoko paczka w Dallas, DSJ, Luka, Barnes i Andre ale czemu Jordan tylko na rok?

Comments are closed.