Steve Clifford zwolniony z Charlotte Hornets

Niezawodny Adrian Wojnarowski poinformował na Twitterze, że Steve Clifford nie jest już trenerem Charlotte Hornets. Były już trener zanotował w tym sezonie bilans 36-46 co oczywiście nie pozwoliło na awans do Playoff. Clifford to kolejny trener, który w ostatnich dniach stracił pracę, wcześniej byli to Jeff Hornacek oraz Frank Vogel.

Clifford był trenerem Hornets od sezonu 2013-14, wcześniej przez 13 lat pracował w NBA jako asystent trenerów, m.in. w Knicks czy Rockets. Za jego kadencji Szerszenie występowały w Playoffach dwa razy, w debiutanckim sezonie oraz w 2016 roku. Dwukrotnie odpadali z Miami Heat. W tym sezonie awans do Playoffów miał być dla drużyny, której właścicielem jest Michael Jordan, formalnością. Niestety dla Hornets rzeczywistość okazała się zupełnie inna w związku z czym w klubie mamy przebudowę. Na stanowisku GMa zatrudniony został Mitch Kupchak a teraz Szerszenie będą szukać nowego trenera.

Clifford miał w tym sezonie problemy zdrowotne, przez które musiał opuścić kilka spotkań. Podczas swojej przygody jako head coach zanotował bilans 196-214, lecz dwa ostatnie sezony to rozczarowujące 36-46, które nie pozwoliło na awans do Playoff.

Były szkoleniowiec Horntes cieszył się również dużym uznaniem wśród zawodników, o czym świadczą słowa Kemby Walkera, który powiedział o Cliffordzie, że był dla niego świetnym trenerem i motywacją, to dzięki niemu został dużo lepszym zawodnikiem.

Komentarze do wpisu: “Steve Clifford zwolniony z Charlotte Hornets

Comments are closed.