Wow, dobre było. Siema tak w ogóle. Fantastyczne starcie pomiędzy LeBronem a Benem. Do tego ten comeback w wykonaniu Cavs, kurde nawet emocje jeszcze były mimo, że po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. To co, 76ers 13 wygrana z rzędu czy może jednak Cavaliers 6? Któraś seria musiała się zakończyć.

Zacznijmy jednak od meczu Pistons – Mavericks. Tak zerkałem co jakiś czas na wynik, który zawsze oscylował w okolicach remisu. Dobra, nadeszła końcówka to pomyślałem, że Mavs teraz odpuszczą bo im przecież na wygranej nie zależy (z resztą Pistons teraz już też nie bardzo), no ale nic z tego. Młodziutki Jonathan Motley, dla którego był to dopiero 9 mecz w NBA a tak naprawdę 2 w takim większym wymiarze czasowym sieka tróje na 11 sekund do końca dającą remis oraz ostatecznie dogrywkę. Na przestrzeni całego meczu był najlepszym zawodnikiem gości. W 40 minut miał 26 punktów, 12 zbiórek, 2 asysty oraz 2 przechwyty. Spotkanie koniec końców wygrały „Tłoki” bo w czwartej kwarcie oraz w dogrywce poszalał trochę Reggie Jackson, który rzucił 12 ze swoich 24 punktów.

Malik Monk żyje! Jest! Wybrany z 11 numerem w drafcie zawodnik przez cały sezon starał się przekonać wszystkich, że wybrali go za wysoko, za szybko ale widział, że nikogo nie obchodzi gdy gra słabo to zaczął grać lepiej. Nie no, tak serio to pewnie to jest zawodnik z typu tych, którzy potrzebują trochę czasu na aklimatyzację w lidze, poznanie jej i właśnie zazwyczaj rozkręcają się w późniejszej fazie sezonu jak chociażby Josh Jackson z Suns. Czwarty mecz z rzędu tego debiutanta z minimum 15 punktami na koncie (dziś 26, 8-14fg, 4-6fg3). Mecz zakończył się pogromem 137-100. Każda kwarta wygrana wysoko i pewnie przez Hornets, Magic nie stawili żadnego oporu, bo po co?

Sixers wygrywali nawet 30 punktami z Cavaliers, było to pod koniec drugiej kwarty. Ostatecznie Cavs nie objęli prowadzenia ani nawet nie doprowadzili do remisu ale zbliżyli się na odległość jednego posiadania! A to wszystko za sprawą oczywiście LeBrona Jamesa głównie. Zaczął źle ale to jak cały zespół, który tylko oglądał oddalający się pociąg z napisem „Trust The Process”. 1-7 z gry, 3 szybkie straty, „LBJ” wkurzony bo nie dość, że zwycięstwo się oddalało, on grał słabo to jeszcze Simmons zaczął szaleć i się z nimi bawić robiąc jakieś koziołki pod nogami. Jednak nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy i tą zasadą kierował się James w tym spotkaniu – 44 punkty, 11 zbiórek, 11 asyst, 2 przechwyty, blok, 8 strat, 17-29fg, 4-8fg3, 6-11ft. Najlepsze w sezonie 33 punkty dołożył Jeff Green ale to nie wystarczyło by powstrzymać grających u siebie 76ers. 13 wygrana z rzędu stała się faktem, do przerwy zdobyli 78 punktów, to najwięcej od 1992 roku gdzie w meczu z Heat zdobyli 80! W dodatku awansowali oni na trzecie miejsce w tabeli właśnie kosztem Cavs. „Fresh Prince” – 27pts, 15reb, 13ast, 4stl, 1blk, 3to, 12-17fg, 3-5ft. On z LeBronem wyglądali momentami jakby grało dwóch profesjonalistów ze znajomymi z osiedla. Szybkość, siła, dynamika do tego przegląd pola, umiejętność podania to wszystko jest u tych zawodników o klasę wyżej niż u pozostałych. Na grę Simmonsa patrzy się z przyjemnością, jest ta lekkość ale przede wszystkim też inteligencja. Rzuty jakie oddaje to są jedynie z wjazdów albo do maksymalnie 2-3 metrów od kosza. J.J. Redick (28pts) oraz Marco Belinelli (23pts, 6-12fg3) byli pomocnikami Bena, dwoma armatami, które co chwilę odpalał.

Wizards bez Walla bo mecz back to back przegrali u siebie z Hawks… Spadli na 8 miejsce, co oni z Raptors chcą grać? To powodzenia życzę. Bradley Beal 32 punkty, oprócz niego tylko dwóch zawodników przekroczyło granicę 10 „oczek” (Oubre Jr. 13pts, Porter Jr. 10pts). Marcin Gortat największe w sezonie 39 minut ale double-double nie zrobił (6pts, 11reb, 4ast). Taurean Prince w czwartej kwarcie zdobył 10 ze swoich 23 punktów i poprowadził razem z Tylerem Dorsey’em (22pts) „Jastrzębie” do 23 wygranej w sezonie.

Celtics nie bez problemów ograli u siebie Bulls. Greg Monroe miał triple-double (19pts, 11reb, 10ast) z ławki, grając 28 minut. Jaylen Brown przejął obowiązki lidera pod nieobecność takich zawodników jak Irving, Tatum czy Horford i miał 32 punkty trafiając 11 z 19 rzutów w tym 7 trójek na 10 oddanych prób. W ekipie „Byków” trwa ogrywanie Markkanena by od przyszłego sezonu zaczął na pełnej. Dziś młody skrzydłowy miał 20 punktów w 23 minuty. Sean Kilpatrick dał kolejne dobre minuty z ławki (24pts, 8-13fg, 5-7fg3, 25min).

Pogromem zakończył się mecz Knicks z Heat ale nie tych co można było się spodziewać. Knicks wygrali aż 122-98 będąc lepszym w każdej kwarcie od swoich rywali. Swój wieczór miał 23-letni Damyean Dotson, który zagrał z ławki 36 minut i zanotował najlepsze w karierze 30 punktów trafiając 12 z 21 rzutów z gry oraz 4 z 10 rzutów z dystansu. Dołożył on do tego także 11 zbiórek. Ekipa z Nowego Jorku w końcu dobrze rzucała zza łuku. Trafili aż 18 trójek na 49% skuteczności.

Raptors bez żadnych kłopotów ograli Pacers u siebie zwyciężając po raz 33 w Air Canada Centre. Zapewnili oni sobie tym samym oficjalnie pierwsze miejsce na wschodzie. Gratulacje. Powiem szczerze, że ja przed sezonem nie typowałem ich na zwycięzcę wschodu. To pierwszy raz w historii klubu. Dodatkowo ustanowili oni rekord organizacji w ilości zwycięstw w sezonie (57) oraz zwycięstw domowych (33). Dziś zatrzymali Indiane na 30% skuteczności. 13 zawodników zagrało w ekipie McMillana i tylko 2(!) miało skuteczność na poziomie minimum 50% (Booker 3-6fg, Robinson III 4-7fg). Także tylko ci zawodnicy przekroczyli granicę 10 punktów. Pacers zdobyli najmniejsze w sezonie 73 „oczka”. W ekipie z Kanady najlepszym punktującym tym razem okazał się być Serge Ibaka (25pts, 10-13fg, 5-7fg3).

Game-Winner Bogdana Bogdanovicia dał zwycięstwo Kings nad Grizzlies w niezwykle pasjonującym spotkaniu jednych z najsłabszych ekip ligi. Nie żeby to „Miśkom” jakoś zbytnio nie pasowało. Gasol już nie gra, tankują na pełnej a może raczej do pełna, więc kolejna porażka jest mile widziana a jeszcze jednym punktem to już w ogóle świetnie bo widać, że się jednak coś tam starali do końca.

Pelicans pewnie ograli Suns i zanotowali ważne dla nich zwycięstwo w kontekście walki o playoffs. Anthony Davis standardowo niezawodny – 33 punkty oraz 11 zbiórek. Nikola Mirotic dołożył najlepsze w sezonie 31 punktów a także 16 zbiórek. Jrue Holiday nie chciał być gorszy od kolegów i także zrobił double-double tylko, że z asyst a nie zbiórek (22pts, 10ast). Josh Jackson 22 punkty oraz 11 zbiórek – tak trzymaj!

Wrócił Jimmy Butler. Dzięki Bogu spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem jednej z ekip nad drugą to Jimmy zagrał jedynie 23 minuty, przy bardziej wyrównanym meczu nie wiadomo czy „TT” nie przyszłoby na myśl dać mu pograć nieco więcej. Nie no, chyba aż do takiego czegoś nie byłby zdolny, to byłaby kompletna głupota, on o tym doskonale wie. PO będą i trzeba utrzymać zdrowy skład. Pewne zwycięstwo T-Wolves nad Lakers, Butler miał 18 punktów, 7-10 z gry oraz 4 przechwyty. Towns i Gibson zanotowali po double-double a Jeff Teague dołożył najlepsze w meczu 25 punktów. W ekipie gospodarzy 20 punktów oraz 10 zbiórek Juliusa Randle’a. 18 „oczek” Brooka Lopeza oraz 20 punktów i 11 zbiórek Josha Harta. Niestety kontuzji kostki doznał Kyle Kuzma, który zagrał jedynie 18 minut po czym już nie wrócił na plac gry.

• Hart – 20 Pts, 6-12 Fg, 3-6 Fg3, 11 Reb, 32 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #163: „The King” vs „The Prince” – cóż to był za pojedynek!

1. @Listonoszcośtam…- Odpowiadam do tematu dla kogo PO na Zachodzie…, bo pewnie nikt już tam nie zajrzy. To nie „takie pyszny chłystek” (cokolwiek to znaczy) bije z mojej odpowiedzi, tylko stwierdzam fakty. SAS przegrali serię z HOU 3-1, a mecze były bez historii. Stawianie więc wypłaty na SAS po jednym wygranym meczu z nożem na gardle jest co najmniej ryzykowne. Tak sezon regularny to inna bajka, niż PO. Szczególnie dla SAS… Dwa sezony temu rekord w RS 67-15 i w drugiej rundzie porażka z OKC. W zeszłym sezonie porażka 4-0 z GSW, ale zawsze jest wymówka, że albo przeciwnik trafił z formą, albo kontuzje. POP nie przeginasz. Tak tylko się z Tobą droczę, a jeśli nie było tak, że codziennie rano sprawdzałeś wyniki w nadziei, że Rakiety w końcu przegrały, co podtrzymałoby Twoją poranną erekcję, pierwszy rzuć we mnie kamieniem. Przypominam Spurs skończyli RS wyżej ostatnio, więc to raczej oni byli faworytami:). Pokój i niech wygra lepszy na boisku.
    Pozdrowienia dla sasoo niestrudzonego obrońcy czci i honoru Houston Rockets na tej stronie.

2. @troy- W takim razie zwracam honor. Tam było coś takiego – wygrywają z Rockets, żeby przegrać z Clippers i Twoja odpowiedź widocznie mają ma nich patent . Wiesz, żółć i te sprawy, więc klapki na oczach. Przepraszam. Temat zamknięty.