Pierwsza piątka: Smart kończy sezon, Thompson z dłuższą przerwą

Jak informowaliśmy dwa dni temu, Marcus Smart doznał poważnej kontuzji kciuka, która najprawdopodobniej zakończy jego udział w grze w bieżących rozgrywkach. Dziś informacje do mediów przelał Brad Stevens, który z kolei jest sceptycznie nastawiony do dalszej gry Smarta w sezonie 2017/18.

„Marcus będzie się konsultował z kolejnym lekarzem w sprawie jego szans na grę z kontuzją, oraz ewentualnego zabiegu lub braku go, następnie czasu na rehabilitację. Decyzję podejmie w następnym tygodniu, razem z nami, w sprawie przerwy od gry. Jest cień szansy, że wróci szybciej niż później, ale na pewno to nie będzie zbyt wcześniej…”

Wiemy też, że problemy z kolanem miewa Kyrie Irving, który również pauzuje, a w obliczu play off sam Stevens straci nie tylko świetnego defensora w osobie Smarta, ale również doświadczonego zawodnika na najważniejszą część sezonu.

*********************************************************************

Klay Thompson również zmaga się z urazem kciuka, który jest na tyle poważny, iż wyłączy go z gry na parę do kilku tygodni. Mistrz NBA z Warriors wg kilku źródeł na tyle poważnie kontuzjował prawy kciuk, mówi się o złamaniu, że w ogóle nie bierze udziału w treningach swojej drużyny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie obejrzymy topowego strzelca Wojowników w rozgrywkach do końca regular season.

Przypomnijmy też, że ostatnio problemy ze stawem skokowym miewa też lider drużyny Steph Curry.

*********************************************************************

Australijski rozgrywający Dante Exum rozpocznie dziś swój sezon. Jedni kończą – drudzy zaczynają a Dante właśnie rozpocznie swoją przygodę z sezonem 2017-18. Australijczyk po poważniej kontuzji barku rozpocznie rozgrywki meczem przeciwko Phoenix Suns. Jak wiadomo Jazz-meni potrzebują zwycięstw niczym tlenu by znaleźć się w najważniejszej fazie sezonu (walczą m.in. z Nuggets, Clippers, Spurs i Pelicans o finałową ósmemkę). Na razie Exum będzie z pewnością na limicie czasowym.

**********************************************************************

Doniesienia z Nowego Jorku mówią o nowym kontrakcie dla kontuzjowanego Kristapsa Porzingisa. Łotysz będzie w stanie podpisać prolongatę do obowiązującego kontraktu. Wg informacji z Big Apple Kristaps może oczekiwać 5-letniej umowy na wartość 157 mln USD. Czy nie wydaje się, że tak długi i wysoki kontrakt to przesada przy poważniej kontuzji zerwania wiązadeł w kolanie?

***********************************************************************

Wcześniej sugerowaliśmy, ale teraz dostaliśmy oficjalną informację o stanie zdrowia Avery’ego Bradley’a. Otóż gracz L.A. Clippers przeszedł zabieg na mięśniach prostych brzucha i jego rehabilitacja potrwa od 6 do 8 tygodni. Jest to równoznaczne z faktem, że ex gracz Celtics i Pistons zakończył biegnące rozgrywki. Avery notował w sezonie zasadniczym średnie 14.3 pkt – 2 as – 2.5 zb i rozegrał 46 meczów.

***********************************************************************

Powrót Kawhiego Leonarda nie ma sensu? Tak sugeruje Tony Parker. Weteran Spurs odniósł się do doniesień medialnych nawiązujących do rychłego powrotu topowego skrzydłowego ligi. Wcześniej źródła związane z Ostrogami mówiły o powrocie KL już dziś, na mecz przeciwko New Orleans Pelicans. Tymczasem kolejne i nowsze informacje nie dają nam lepszych wiadomości…
Wydaje się, że Parker sugeruje, że sam gracz może nie być dostatecznie przygotowany do gry na wysokich obrotach i być może będzie nadal ryzykował pogorszeniem stanu zdrowia.

************************************************************************

Jonathon Simmons minionej nocy osiągnął klubowy rekord Orlando Magic w postaci 35 punktów dla gracza niewybranego w drafcie. W zwycięstwie nad Milwaukee Bucks miał też swój udział zagrożony utratą pracy Frank Vogel. Dla ex coacha Pacers było to 300. zwycięstwo w karierze szkoleniowej.

*************************************************************************

Z kolei imiennik Simmonsa z Sixers – Ben – dogonił wielkiego Magica Johnsona w ilości zanotowanych triple-double podczas debiutanckiego sezonu (7). Simmons teraz goni najlepszego z potrójnymi zdobyczami – Oscara Robertsona – ale do wyrównania rekordu słynnego „Big O” potrzebowałby aż 19 spotkań z TD. Jest to mission impossible.

Natomiast Russell Westbrook jako czwarty gracz w historii po Robertsonie, Johnsonie i Jasonie Kiddzie zanotował 100. triple double w karierze.

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: Smart kończy sezon, Thompson z dłuższą przerwą

  1. A ja sie cieszę, że Kawhi nie zagra. SAS dostanie lepszy draft, wybierze nowego Dunkana i jedziemy od nowa :D

  2. Klay uczestniczy w treningach ale rzuca lewą ręką – tak dla kondycji

    1. „Thompson is travelling with the team and was taking shots left-handed on Thursday” Rotorworld
      Kerr powiedział, że Klay nie zagra zapewne kilka tygodni, ale sam Klay powiedział, że zamierza wrócić zdecydowanie szybciej.

Comments are closed.