Aż 24 drużyny grały minionej nocy. Dla większości z nich były to ostatnie mecze przed przerwą na weekend gwiazd. Mnóstwo spotkań, mnóstwo emocji, wiele istotnych wydarzeń a także zmian. Kilku zawodników zanotowało triple double, jeden ustrzelił nawet 50 punktów ale nie dało to zwycięstwa jego drużynie. Mamy także zmianę lidera zachodu. Zapraszam na przegląd kolejki.

Pistons wygrali z Hawks i przerwali tym samym swoją serię 3 porażek z rzędu. Patrząc jednak na wynik tego spotkania można wywnioskować, że mecz był wyrównany, tak jednak nie było. Jeszcze mniej więcej w połowie trzeciej kwarty „Tłoki” prowadziły nawet 30 punktami. Goście odrabiali straty ale zabrakło czasu. Blake Griffin otarł się o triple double, zabrakło jednej asysty. Najlepszym punktującym gospodarzy okazał się tym razem Ish Smith, który zdobył 22 punkty dla swojej drużyny

Sporo zmian prowadzenia, wiele emocji w końcówce ale ostatecznie Hornets po raz trzeci w tym sezonie okazują się lepsi od Magic. Dwight Howard miał 22 punkty i 13 zbiórek. Oprócz niego ten próg punktowy przekroczyli jeszcze Walker, a w ekipie gospodarzy Hezonja. „Szerszenie” tym zwycięstwem przerwali passę 4 porażek z rzędu i na przerwę będą schodzili w nieco lepszych humorach.

Heat prowadzili praktycznie przez cały mecz. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet 24 punkty. Stracili jednak oni tę zaliczkę przez fatalną grę w drugiej połowie. Trzecia odsłona przegrana 34-19 a na 5 minut do zakończenia spotkania 76ers objęli prowadzenie pierwszy raz od początku pierwszej kwarty gdy to prowadzili 9-7. To już 5 zwycięstwo „Szóstek” z rzędu. Heat natomiast przegrali już 7 spotkanie z ostatnich 8. Phila potwierdziła dzisiaj tylko, że jest najlepszą obecnie ekipą w lidze pracującą na deskach. Prawdziwa miazga w tej kategorii – 60 do 29 w zbiórkach do tego aż 23 ofensywne zbiórki przy zaledwie 3 zbiórkach w ataku gości. Żeby było ciekawiej to osiągnęli taki wynik bez Joela Embiida. Swoje 6 triple double uskładał Ben Simmons.

W Nowym Jorku Pacers okazali się lepsi od Nets doprowadzając tym samym do ich 7 porażki z rzędu. Standardowo już wyróżniającą się postacią w ekipie gości był Victor Oladipo, który zdobył 25 punktów. Tym razem jednak potrzebował do tego aż 24 rzutów. Kolejny świetny występ zaliczył Allen Crabbe, autor 24 punktów w tym pięciu celnych trójek. W ostatnich 4 spotkaniach notuje on średnio 25 punktów na mecz, 5.5 zbiórki a także ustrzelił on w nich 21 trójek na 43% skuteczności. Kompletnie nic to jednak nie daje jego drużynie, która ostatnie zwycięstwo odniosła ponad dwa tygodnie temu.

Kolejne spotkanie w którym jedna drużyna prowadziła ponad 20 punktami a ostatecznie jeszcze przegrała. Tym razem padło na Knicks, a szkoda, przydałoby im się w końcu zwycięstwo a tak seria 8 porażek z rzędu wciąż trwa. Trzecia kwarta wygrana przez Wizards 39-15. Świetny występ Beala, który w 43 minuty zdobył 36 punktów. Dla ekipy z Nowego Jorku dobrą wiadomością może być jedynie fakt, że Tim Hardaway Jr. chyba się odblokował. Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni jak to mówią ale dziś rzutowo wyglądał już o wiele lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Miał najlepsze w całym meczu 37 punktów, w tym 6 celnych trójek.

Chyba największa niespodzianka minionej nocy. Clippers wygrywają w TD Garden. Coś ta obrona Celtics ostatnio nie funkcjonuje jak powinna. Tym razem rywale rzucali na 50% skuteczności z gry a także 38% zza łuku. Oddali oni także 33 rzuty wolne co dało dodatkowe 30 punktów na konto gości. Najlepszy na parkiecie – DeAndre Jordan miał 30 punktów (career high), 13 zbiórek, 3 asysty i 4 przechwyty w 32 minuty ale co najbardziej rzuca się w oczy to jego skuteczność z wolnych – 8 na 9 prób celnych nie zdarza mu się codziennie. Gospodarze rzucali nieźle, 43% z gry a także prawie 50% zza łuku, w tym 15 celnych trójek. Kyrie Irving miał już 16 mecz w tym sezonie z minimum 30 punktami na koncie (dziś 33). Nie dało to jednak 41 zwycięstwa w sezonie i na All-star break będą schodzili na drugim miejscu na wschodzie powiększając jeszcze stratę do pierwszych Raptors.

A skoro o Raptors już mowa to przejdźmy do ich meczu. Bezproblemowe zwycięstwo nad Bulls, tym samym 7 wygrana z rzędu stała się faktem. Seria między tymi zespołami zakończyła się wynikiem 4-0. Dziś 20 punktów i 9/12 z gry Ibaki a także 20 „oczek” oraz 10 asyst Lowry’ego. Bulls byli mało skuteczni, szczególnie z dystansu gdzie trafili tylko 4 razy na 24 oddane próby. Zadebiutował Vonleh, zagrał on jednak tylko 6 minut, miał 3 punkty oraz 4 zbiórki. Kris Dunn wrócił po kontuzji. Zagrał on jednak na ograniczonych minutach. W 20 minut spędzonych na parkiecie uskładał 8 punktów, 3 zbiórki oraz 3 asysty.

Rockets wygrali 10 raz z rzędu. Wygrali mecz mimo, że rzucali na gorszej skuteczności niż rywale (40% z gry jedynie oraz 29% zza łuku). Ogromna różnica jednak jest jak spojrzymy na ilość oddanych rzutów wolnych przez zespoły. Gospodarze oddali 22 próby z linii natomiast Kings zaledwie 8. 28 punktów, 9 zbiórek, 9 asyst Jamesa Hardena. „Broda” oddał ogólnie 19 rzutów w tym meczu z czego aż 15 to rzuty za 3 punkty. W tym spotkaniu trafił 5 razy co daje mu już 206 trafionych trójek w sezonie (najwięcej w lidze). Jego skuteczność jednak wynosi przeciętne 38%.

Kilka triple double tej nocy mieliśmy ale Mr. Triple Double jest tylko jeden. Prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie, reszta to amatorka. 23 punkty, 13 zbiórek, 15 asyst Russella Westbrooka oczywiście. Siedemnasta potrójna zdobycz w tym sezonie. W karierze wielkimi krokami zbliża się do setki. Warto jednak zaznaczyć, że w lutym świetną formą wyróżnia się Paul George, który notuje 29.6 punktów na mecz na 50% skuteczności z gry a także 47% zza łuku. W ostatnich pięciu meczach miał zawsze minimum 5 celnych trójek (dziś 6/9). Jestem bardzo ciekawy jak poradzi sobie w konkursie rzutów za 3 punkty podczas weekendu gwiazd. Grizzlies byli dziś dobrze dysponowani, trafili ponad połowę z oddanych rzutów, mimo dobrego meczu nie zdołali jednak wygrać notując tym samym 7 porażkę z rzędu.

Mega ofensywne spotkanie w Nowym Orleanie. Obie ekipy (Pelicans oraz Lakers) nawrzucały razem 256 punktów. Lepsi jednak okazali się gospodarze, którzy nie oddali prowadzenia w tym meczu nawet na sekundę. Potwór Anthony Davis pozamiatał. 42 punkty, 15 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty, 2 bloki, 15/18 z gry, 2/2 zza łuku, 10/11 z wolnych. Mecz z kategorii perfekcyjnych. Thomas znów wszedł z ławki ale tym razem zagrał tylko 5 minut, dlaczego? A no dlatego, że został wyrzucony z boiska wraz z niejakim Rajonem Rondo, który wydawał się w tym meczu mieć za cel sprowokowanie „IT”. Szkoda, bo Rajon zaczął mecz naprawdę świetnie, w 8 minut uskładał 4 punkty, 3 zbiórki, 5 asyst oraz przechwyt, ale cóż, każdy zna jego charakter, kompletnie nie dziwi mnie już ta sytuacja. Po meczu Isaiah powiedział, że został uderzony w twarz przez Rondo trzy razy.

11-0 Jazz. Dziś jednak grali z najsłabszą obecnie drużyną w lidze, więc zwycięstwo w takim meczu i to jeszcze u siebie to był mus. 24 punkty Donovana Mitchella, wygrana walka na tablicach 54-41. W Utah chcą play offy, nie ma innej opcji. Mogą tylko żałować, że teraz czeka ich przerwa, nie wiadomo jak będzie z formą za tydzień. Suns przegrali 7 raz z rzędu a także 17 raz w ostatnich 20 meczach. Dobrą wiadomością dla nich jest fakt, że wrócił Booker. Teraz mają chwilę by się ogarnąć i po All-star break przerwać tę okropną passę. Aha, Elfrid Payton bardzo fajnie wprowadził się do nowej drużyny. W debiucie 19 punktów, następnie w meczu z Warriors 29 „oczek” w 31 minut a dziś triple double (13pts, 11reb, 12ast).

Ja nie wiem, czy oni zapominają wychodzić z szatni na pierwszą kwartę czy o co chodzi. Warriors w pierwszej odsłonie przegrywali z Blazers już nawet 20 punktami! Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się jednak wynikiem 40-27 dla PTB. Przez resztę meczu starali się nadrabiać straty z pierwszych 12 minut ale gospodarze zagrali mądrze i nie dali sobie jak inne drużyny odebrać zwycięstwa. 73 punkty, 8 zbiórek oraz 10 asyst duetu Lillard-McCollum. Kevin Durant grał chyba na poziomie rookie – 50 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst, 2 bloki w 37 minut. Szkoda, że reszta drużyny za nim nie poszła. To już 4 porażka w ostatnich 8 meczach mistrzów NBA i stało się. Stracili fotel lidera zachodu na rzecz Rockets. Kerr jest sfrustrowany, nie przywykł do tak częstych porażek i trudno mu się dziwić. Obowiązkiem GSW jest zajęcie pierwszego miejsca a także nie wypada im mieć aż tyle niepowodzeń posiadając taki skład. Same mecze jednak nie będą się wygrywały. Trzeba też dać coś od siebie a ostatnio tego czegoś często brakuje a tym czymś jest motywacja i chęć walki.

• Turner – 6 Pts, 6 Reb, 1 Ast, 18 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #119: Rockets i Jazz jadą dalej, kolejna porażka Warriors

1. „Kevin Durant grał chyba na poziomie rookie – 50 punktów (…)”
    ? jakoś nie rozumiem tego porównania…

1. Widać, że kolega chyba nigdy w 2k nie grał :) Chodzi o to, że wszystko przychodziło mu z wielką łatwością.

2. Nie sądziłem, że dożyję dnia w którym Blake Griffin ma lepszą skuteczność rzutów za trzy (4-7) niż za dwa (0-3).