LeBron zadowolony z wymian Cavs

Cleveland Cavaliers za sprawą swojego GMa Koby’ego Altmana zostali najbardziej aktywną drużyną podczas zakończonego w czwartek „trade deadline”. Podczas zimowego okienka transferowego Cavs zdecydowali się oddać Channinga Frye’a i Isaiaha Thomasa (do Lakers), Imana Shupmerta (do Kings), Derricka Rose’a i Jae Crowdera (do Jazz) oraz Dwyane’a Wade’a (do Heat). Wysoka aktywność w ostatnich dniach pozwoliła wicemistrzom NBA pozyskać Jordana Clarksona i Larry’ego Nance’a Jr (z Lakers), George’a Hilla (z Kings) i Rodney’a Hooda (z Jazz). W sumie Cavs oddali 6 graczy, zyskując tylko 4. Stracili również pierwszorundowy wybór draftu (swój, nie Nets) oddając go Lakersom. Jak będzie wyglądała ekipa Tyronna Lue?

Lider Kawalerii LeBron James zdecydował się na krótki wywiad dla ESPN.

„Myślę, że staliśmy się młodszą drużyną, bardziej atletyczną. Dodaliśmy również więcej siły ofensywnej. Zobaczymy jak to wszystko się zazębi. Podobają mi się nowe cześci drużyny, które do nas przychodzą”

Wg statystyk nowi gracze wykonali w tym sezonie 84 akcje zakończone wsadami piłki do kosza. Poprzednia szóstka wykonała tylko 14 slam dunków. Dodatkowo odchodzący gracze trafiali za trzy punkty na poziomie 30%. Nowi wchodzą do Cavs ze statystyką 37 % skuteczności z dystansu. Średnia wieku odchodzącej szóstki to blisko 31 lat. Przychodza czwórka daje średnią 26 lat.

„To moja robota by nowi gracze zintegrowali się z nami najszybciej jak to możliwe. Wiem, że sztab trenerski i główny trener będą na to pracować, ale to moja praca by gracze szybko znaleźli się po tej samej stronie, by osiągnąć to czego chcemy. Cała czwórka to bardzo mądrzy gracze i zanosi się na dobrą zabawę”.  

LeBron nie został obojętny na odejście obu gwiazd, Isaiaha Thomasa i Dwyane’a Wade’a. 

„Zawsze ciężko tracić kolegów z zespołu. Okres transferowy jest zawsze trudnym czasem dla każdego. Życzyłbym sobie by było lepiej niż było. Definitywinie życzyłbym sobie wszystkich sześciu kolegów…”

 

„Chcę by Isaiah się odbił, odnalazł swoją wiosnę, był zdrowy. Wiemy, że siedem miesięcy poza grą byłoby trudne dla każdego. Życzę mu jak najlepiej w L.A. i dla jego przyszłości”

 

„Cieszę jak diabli co do D-Wade’a. Wraca do domu. Tak jak powinno być. Zawsze czułem, że tam gdzie jego serce było, tam jego umysł był. Myślę, że dla niego to świetna sprawa”. 

Cavs już dziś czeka pierwszy test w Atlancie, gdzie lekarze i sztab trenerski wicemistrzów przeprowadzą badania na nowych graczach. Następnie przebudowana ekipa stanie do walki z Celtami, o 21.30 polskiego czasu, w nadchodzącą niedzielę.

Komentarze do wpisu: “LeBron zadowolony z wymian Cavs

  1. To jeszcze ja – Lue Tyonn, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Lue.”

  2. co to za jeden ten Cedi Osman? przewija się mi ostatnio często przed oczami, dobry je ten synek?

    1. dobry turecki skrzydłowy. Teraz powinien więcej grać, zarówno on jak i Jeff Green (który jest w solidnej formie)

  3. Co do Cavs (obecnych) co można powiedzieć, bardzo lubię G.Hilla, Hood i Nance też spoko ziomki więc z dwojga złego kibicowałbym Cavs przeciwko Warriors/Rockets, ale jeżeli Thunder dojdą do finału, to liczę na mistrzostwo dla Adams/RW/PG

  4. Ciekawe, czy już był taki przypadek, że dawny czołowy Celt (Thomas) trafił do drużyny Lakersów? Może za trzy lata, jak będzie finał Boston – LA, to Isaiah w iście Hollywoodzkim stylu odegra się na swojej dawnej drużynie…

Comments are closed.