Cześć. Dzisiejsza noc przyniosła nam 7 spotkań NBA. Jazz czy Pistons kontynuują swoją dobrą dyspozycję wygrywając kolejne spotkania a sympatyczny Dirk Nowitzki po raz kolejny dokonuje historycznego wyczynu.

Trzeci mecz Blake’a Griffina w Pistons i trzecia wygrana. Ogólnie „Tłoki” zwyciężyli czwarty raz z rzędu i w tym momencie zrównali się rekordem w tabeli wschodu z 76ers. Dziś do Detroit udali się Blazers, którzy dzień wcześniej toczyli bój w Bostonie i ostatecznie przegrali po game winnerze Horforda. Pistons byli faworytem spotkania, raz, że grali u siebie, dwa, że wciąż są naładowani pozytywnie po tym jak do zespołu dołączyła gwiazda całej ligi, trzy, że Blazers grali dzień po dniu i to jeszcze z twardą defensywą jaka jest w TD Garden. To wszystko złożyło się na 20 punktowe zwycięstwo. Pistons byli lepsi w każdej kwarcie od swoich rywali, nie dali im szans.

Pierwsze starcie tych ekip w tym sezonie i zwycięstwo Wizards. Nie ulega wątpliwości, że póki co o dziwo lepiej idzie im bez Johna Walla. Piąty mecz z rzędu bez swojego podstawowego rozgrywającego i piąta wygrana. 21 punktów w 36 minut Beala, double double Markieffa Morrisa oraz świetna gra zmienników (m.in. 15 punktów Oubre Jr. czy 12 Mahinmi’ego). Dobry mecz także Marcina Gortata, który w 21 minut otarł się o dbl dbl (11pts, 9reb). Pacers przy życiu starał się utrzymywać Bogdanović, który miał 29 punktów (season high). Z powodu choroby nie zagrał Victor Oladipo.

W Miami, przy komplecie publiczności, Heat podejmowali Magic. No i co? Znowu coś się zacięło w ekipie Spoelstry? 4 porażka z rzędu stała się faktem. Już byli na 4 miejscu, już deptali po piętach trzecim Cavaliers, a tu proszę, nim się człowiek obejrzał oni już na siódmej pozycji z chęciami zlecenia jeszcze niżej…  3-23 zza łuku, fatalny występ Ellingtona 0-9 z gry, w tym 0-8 za 3 punkty. Do tego w pierwszej kwarcie kontuzji ramienia doznał Olynyk i już nie wrócił na parkiet. Jedyne co sprawiało, że do końca ten mecz był do wygrania to ich solidna obrona i punkty z ponowienia (17-5 wygrana zbiórka w ataku). Jest to 6 niepowodzenie w ostatnich 8 meczach Heat, zdecydowanie chyba komuś przydałaby się już teraz ta przerwa na weekend gwiazd. Magic natomiast bez Gordona, który swoją drogą przez kontuzje nie będzie mógł wystąpić w konkursie wsadów (Donovan Mitchell go zastąpi) rozgrywali 4 mecz i odnieśli drugie zwycięstwo. „Magicy” przede wszystkim popisali się dobrą skutecznością za 3 punkty (czyli całkowite przeciwieństwo dzisiejszego występu Heat). Trafili 13 z 30 oddanych prób.

Która to już? 6? Tak, 6 wygrana Jazz z rzędu. Jazzmani odrabiają straty do 9 w konferencji Clippers i mają plany przyłączenia się do walki o ostatnie miejsce gwarantujące play offs. To się obudzili… ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale. Co zasługuje na szczególną uwagę to fakt, że w każdym z ostatnich 4 meczów zdobywali minimum 120 punktów i to przeciwko takim rywalom jak chociażby Warriors czy Spurs. Nie wiem co ostatnio do gatorade’ów dosypuje im Snyder ale to z jaką skutecznością rzucają imponuje. Dzisiaj 58% z gry, 14-21(!!!) zza łuku co daje 67%. Ingles 4-5, Hood 4-4, nawet Favors coś trafił. W obozie Pelicans 28 punktów w 33 minuty Holiday’a. Anthony Davis dziś skromnie – 15pts, 11reb.

Nuggets także ostatnio dobrze wyglądają. 6 zwycięstwo w ostatnich 8 meczach stało się faktem a dokonali tego dzisiaj przeciwko Hornets. Do przerwy starcie było jeszcze wyrównane. Druga połowa to już jednak popis „Bryłek”, którzy na przestrzeni całego spotkania wlepili rywalom 18 trójek na ponad 50% skuteczności. Gary Harris autorem 27 „oczek” na które potrzebował jedynie 13 rzutów do tego kolejny wszechstronny występ „Jokera” 15pts, 16reb, 7ast. W ekipie „Szerszeni” co warto zauważyć to brak double double Howarda, który tym samym zakończył swoją serię na 15 meczach z rzędu z minimum 10 punktami i zbiórkami.

9 punktów… tyle zdobyli Kings w pierwszej kwarcie przeciwko Bulls i to jeszcze w swojej hali. „Byki” prowadzili w tym meczu nawet 20 punktami, było to na początku drugiej kwarty. „Królowie” przez cały mecz gonili, gonili aż w końcu dogonili na 52 sekundy do końca ważną trójkę dającą 3 punkty przewagi trafił Bogdanović a, że jeszcze starczyło sił na finisz to tam również okazali się lepsi doprowadzając tym samym do 7 porażki z rzędu Bulls. Wyjątkowo nerwowy był dziś Robin Lopez, oczywiście w niczym mu to nie popłaciło a wręcz przeciwnie gdyż został naturalnie wyrzucony z boiska spędzając na parkiecie jedynie 13 minut. Chyba najlepszy mecz w barwach Bulls rozegrał LaVine, 27 punktów w 31 minut na 50% skuteczności, a widzieliście plakat?

Zacznijmy może od legendy… 50 tysięcy minut. Taki próg właśnie został przekroczony przez Dirka Nowitzki’ego. 50 tysięcy minut spędzonych na parkietach NBA w ciągu jego 20-sto letniej kariery. Został 6 zawodnikiem w historii tej ligi, który to osiągnął. Pozostali zawodnicy to: Abdul-Jabbar, Malone, Garnett, Kidd i Hayes. Obecnie Dirk zajmuje piąte miejsce w tej klasyfikacji ponieważ do 50k potrzebował ledwie 7 minut a zagrał 25. Elvin Hayes ma na koncie dokładnie 50 tysięcy minut i tym samym Niemiec już go wyprzedził. Rekord, który wynosi 57,446 minut należy do Kareema. Tego historycznego osiągnięcia za pośrednictwem twittera pogratulował mu sam LeBron James. Co do samego spotkania, które przez to zeszło trochę na dalszy plan to Nowitzki zanotował 12 punktów oraz zebrał 6 piłek. Na uwagę zasługuje dobry występ pod kątem strzeleckim Matthewsa, który trafił 7 trójek na 12 oddanych prób. Ogólnie Wesley miał 23 punkty. Z ławki Harris (16pts) i Barea (12pts) próbowali pomóc ale coś niemrawo im to szło. Koniec końców nie starczyło to na Clippers, prowadzonych przez Gallinari’ego (28pts) i ekipa z Los Angeles notuje 4 zwycięstwo w ostatnich 5 meczach.

• Williams – 15 Pts, 5-15 Fg, 1-5 Fg3, 4 Reb, 8 Ast, 34 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #110: Jazz z 6 wygraną z rzędu, niesamowite osiągnięcie Nowitzki’ego

1. No i pięknie. Dirk pogra jeszcze w przyszłym sezonie i wyprzedzi Wilta Chamberlaina na liście najlepszych strzelców wszechczasów w NBA.

2. Proponuję nie pisać całego wstępu wytłuszczoną czcionką. Może wystarczy wytłuścić tylko pierwszy akapit?