Cleveland Cavaliers(23-8) Washington Wizards (16-14) 106:99

LeBron James – 20 PTS, 12 REB, 15 AST, 1 BLK
Bradley Beal – 27 PTS, 5 REB, 5 AST, 1 BLK

• LeBron James miał 61. w karierze, 3 z kolei i 4 w 5 ostatnich spotkaniach Triple-double z 20 punktami, 15 asystami i 12 zbiórkami
  • Grał on też aż 41 minut i dał 18 wygraną Cavs w ostatnich 19 grach
  • Po 3 kwarcie był remis 83-83 ale w ostatnich 12 minutach Wizards trafili tylko 7-22 Fg w tym 1-8 3fg, dlatego przegrali mimo że LeBrona zatrzymali na 2-7 fg w tej części

• Morris – 10 Pts, 4-10 Fg, 7 Reb, 27 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i Statystyki dzień #60 – Wizards nie dali rady Cavaliers – 3 z rzędu Triple-Double LeBrona Jamesa

1. I gdzie jest ten następca Koby’ego, który miał zbawić Sacramento? Wchodzi na parkiet Bogdanovic i jest życie, wchodzi Hield i Kings jakby grali w 4.
    Wizards mi się w tym sezonie bardzo nie podobają. Jeszcze Walla można usprawiedliwić, bo jednak długo nie grał i widać, że kilka razy nie trafił lay-upów, które normalnie trafia. Jednak Beal jest tego samego pokroju samolubem co Westbrook. Bardzo mi brakuje tam zespołowej koszykówki. W zeszłym sezonie Wall dużo grał pick-and-rolli z Gortatem (chociaż i tak mi się wydawało, że za mało). W tym takich akcji praktycznie nie ma. Gortat po niezłej pierwszej połowie (poza tym, że jest mega spięty i przez to nie trafia z linii i raz nie trafił łatwej dobitki spod kosza) w drugiej siedział. Gorti jest typem zawodnika, który zaczyna grać coraz słabiej w momencie gdy trener okazuje mu brak zaufania. Tak samo było z Wittmanem. Tylko po pierwszej połowie miał chyba z 7 zbiórek w tym 4 ofensywne. Kilka razy świetnie wybronił LeBrona i J.R. Smitha po niekorzystnych przekazaniach krycia. Trochę nie rozumiem dlaczego Brooks na siłę próbował grać niską piątką, kiedy w statystykach +/- widać, że Gorti ma +4, a Satoransky -15 (grał nawet dłużej niż Gortat), Mahinmi -8, Morris -11, Meeks -6. Logiki w tym nie widzę, bo mecz zaczął się wymykać w okolicach 3 minuty ostatniej kwarty. Zamiast wpuścić Gortata Brooks uparł się na grę niską piątką. A i jeszcze jedno. Beal był tak zajechany, że ostatnie punkty zdobył 9:36 do końca meczu. Widać było, że oddycha bardzo ciężko – 43 minuty to dla niego za dużo.

1. Bardzo trafna analiza Wizards na dzień dzisiejszy, Cavs grali niską piątka Love rzucił par trójek przy kryciu Gortata, dlatego trochę rozumiem granie niską piątką, tylko czemu Satoranskim nie Oubre, nie wiem. Wizards nie wpadały trójki w 4 kwarcie to Cavs blokowali pomalowane, brakowało jak nic Portera który by rozciągnął grę i byłoby więcej miejsca w pomalowanym. Spotkanie pokazuje, że Wizards mają małe szanse na przejście Cavs w offsezon, na dziś lepsi są też od nich Cetics i Toronto, a nawet 76ers. Bucks też myślę, że mogliby ich postraszy. Trzeba mieć nadzieję, że Wall wróci do dyspozycji z tamtego roku i z kolanem wszystko w porządku, bo bez jego gry na poziomie All-Star to Wizards są przeciętną drużyną

2. Super Mario Hezonja w końcu pokazał ogromny potencjał :)8-12 za 3