Pierwsza piątka: kontuzje wśród Knicks

Najpierw kontuzję złapał Tim Hardaway Jr a następnie uraz przytrafił się Kristapsowi Porzingisowi. Tak w wielkim skrócie wyglądają problemy kadrowe na pozycjach 3 i 4 nowojorskich Knicks. Kristaps doznał urazu kolana podczas derbowego starcia z Nets i wg źródeł z Big Apple nie wystąpi w konfrontacji przeciwko Oklahomie City Thunder i Carmelo Anthony’emu. Tim Junior z kolei nie wróci do Bożego Narodzenia a w rozmowie z mediami przyznał, że kontuzja w lewej nodze jest poważniejsza niż zakładał. Sam gracz dodał, że chce być zdrowy w 100% zanim powróci na parkiety najlepszej ligi świata. Knicks z pewnością zabraknie ognia w kolejnych spotkaniach. 

URAZ BARKU MBAH A MOUTE

Skrzydłowy Houston Rockets – Luc Mbah a Moute – opuści od 2 do 3 tygodni ze względu na uraz prawego barku. Wg Adriana Wojnarowskiego – kameruński skrzydłowy który notuje średnie 6 pkt i 4 zb na mecz poddał się prześwietleniu, które wykazało poważniejszy uraz niż wcześniej zakładano.

BAZZ ŁASY NA PIENIĄDZE

Shabazz Muhammad, który obecnie inkasuje 1.5 mln USD za sezon z Minnesotą T’Wolves znów powalczy na rynku wolnych agentów w lato 2018. Zawodnik, który minionego lata był już na celowniku Lakers zamierza skorzystać z opcji w kontrakcie i odstąpić od drugiego roku. Jak donoszą źródła związane z Muhammadem sam gracz liczy na roczną gażę w wysokości 20 mln USD…

MIRZA NIE JEST GOTOWY NA POWRÓT

32-letni skrzydłowy Milwaukee Bucks, Mirza Teletović, opuści kilka następnych spotkań Milwaukee Bucks. Najpierw Teletović leczył uraz kolana i przechodził artroskopię, a teraz okazało się, że ma inne problemy zdrowotne. Podczas szczegółowych badań lekarskich ma problemy z tętnicą płucną, co może nawet prowadzić do powstawania zakrzepów. Stąd też skrzydłowy, który notuje średnio 7 pkt i 2 zb na mecz, będzie zmuszony dalej pauzować.

PITINO BLOKOWAŁ NBA W LOUISVILLE?

Rick Pitino – jeden z najbardziej utytułowanych trenerów koszykówki akademickiej – nie ma ostatnio „dobrej prasy”. Jak doniosły źródła z Karoliny Północnej ten były wielki trener nie chciał NBA w Louisville i negował przenosiny Hornets z Charlotte.

They had no intention of sharing an arena with an NBA team—they didn’t even want to share the city with an NBA team. Louisville was theirs. David Stern, who was then commissioner of the NBA, recalls thinking, “If Rick Pitino doesn’t want us there, why are we going there?” The Hornets went to New Orleans instead.

Zamiast potencjalnych przenosin na nowy rynek NBA postawiło na „odkurzony” Nowy Orlean, gdzie niegdyś grał Jazz, następnie Hornets, a obecnie Pelicans.

 

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: kontuzje wśród Knicks

  1. ”Jak donoszą źródła związane z Muhammadem sam gracz liczy na roczną gażę w wysokości 20 mln USD…”

    Pomiędzy dwójką i zerem powinien być chyba przecinek :)

Comments are closed.