Jahill Okafor odchodzi z 76ers

Zach Lowe informuje na Twitterze, że numer 3 draftu z 2015 roku przeniesie się do Brooklyn Nets. Razem z nim do Nowego Jorku trafią Nik Stauskas oraz drugorundowy pick, w zamian za to Philadelphia 76ers otrzymają Trevora Bookera.

 

21-letni center rozegrał w tym sezonie tylko 25 minut na parkiecie (wystąpił w dwóch meczach), w trakcie których zdobył 10 pkt, zebrał 9 piłek i dorzucił 2 bloki. Niedługo będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w dużo większym wymiarze czasowym. Sean Marks uwolnił Okafora od siedzenia na ławce i jednocześnie zakończył sagę, która szerokim echem odbijała się również poza parkietami a po stronie Jahilla stawali m.in. Steph Curry, Kevin Durant.

Komentarze do wpisu: “Jahill Okafor odchodzi z 76ers

  1. Sean Marks jest złodziejem, w Philly musieli pomylić Bookerów, innego wytłumaczenia na taki trade nie ma.

  2. Nets fajnie wracają do gry. Russell, Crabbe, Carroll i teraz Okafor. Atkinson ma coraz więcej opcji.

  3. Stauskas ma jaką kontuzję? Po co go dorzucają w pakiecie? To tylko Booker…

  4. też nie ogarniam tej wymiany… chyba że chodziło o to że Nikowi się kończy kontrakt i nie chcą go przedłużać w Philly… bo przecież nie chodziło o to że kasa się musi zgadzać – obie drużyny i tak są poniżej progu no chyba że w Philly liczą każdego centa :P

  5. Czego nie rozumiecie? Za dwóch zawodników którzy zagrali w sumie 70 minut dostali solidnego rezerwowego (16/10 per36, 51%fg ) i do tego oczywiście na schodzącej umowie. To tak jakby za dwie nieyzuwane hulajnogi dostać skuter :))

  6. Sasoo ładnie to wyjaśniłeś. W moim pierwszym odruchu pomyślałem sobie wtf ale potem… Oddali Okafora, ktory zamiast na boisku grać, wolał bić sie na ulicy. Picku nie szkoda bo talentu mają az za dużo. Kto wie może phi zaczela wlasnie budowę zespołu na miarę finalu konferencji w przyszłym roku a do tego ławka musi być!

  7. Btw Nets jak na brak pickow ładnie wybrnęli… Taka druzyna drugiej szansy dla talentow z trudną przeszłością:)

  8. Podbijam głos sasoo. Widocznie więcej nie mogli wyciągnąć. Booker jest niezłym defensorem, typem walczaka. Na pewno bardzo przydatny. Skoro nie mają nic z Okafora i Stauskasa to lepsze to niż nic. Długo obaj leżeli na stole. Kto by chciał, mógłby wziąć prawie za friko. Nets jako jedyni mieli jaja, żeby poprosić. Wymieniłbym przynajmniej ze 3 teamy, którym taki deal by się bardzo przydał (Bulls, Kings, Mavs, Hawks, a nawet Grizzlies), ale skoro ich GMowie śpią, to nie mają. Nets zyskują dwóch graczy, którzy mają wciąż spory potencjał i w teamie bez presji zwyciężania mogą się ładnie odbudować.

Comments are closed.