Pierwsza piątka: Millsap wypadł na 3 miesiące…

DENVER, CO – NOVEMBER 09

Kontuzji ciąg dalszy. Podkoszowy Denver Nuggets – Paul Millsap – zmuszony będzie pauzować do trzech miesięcy ze względu na poważny uraz nadgarstka jakiego doznał podczas meczu przeciwko Los Angeles Lakers. Ex gracz Hawks notuje w tym sezonie średnie 15 pkt-6 zb-3 as mając wyraźny wpływ na dodatni bilans Samorodków (10-7). Uraz okazał się na tyle poważny, że Millsap musiał poddać się operacji nadgarstka. Dla Denver to wyraźna strata, zwłaszcza, że po piętach depczą im Pelicans, Lakers czy Timberwolves.

 

TELETOVIĆ TEŻ Z DŁUŻSZĄ PRZERWĄ

Nie wiedzie się w Milwaukee Mirzy Teletovićowi. Skrzydłowy teamu Bucks zmuszony był poddać się artroskopii kolana i będzie pauzował po zabiegu przez 4 kolejne tygodnie. Mirza notuje w tym sezonie średnie z 10 meczów na poziomie 7 pkt i 2 zb grając blisko 16 min na mecz. Przypomnijmy, że w Bucks pauzuje od dłuższego czasu też Jabari Parker, zatem rotacja Jasona Kidda kurczy się z każdą kolejną kontuzją.

GALLO NADAL NIEZDROWY

Danilo Gallinari po odniesieniu kontuzji numer 123 w swojej karierze, będzie zmuszony pauzować przez kolejne 7-10 dni. Włoch, w którym widziano następcę JJ Redicka w szeregach L.A. Clippers, doznał urazu mięśnia pośladkowego… Nie wiemy co robił Gallo i nie będziemy wnikać…

RIVERS NA GORĄCYM KRZEŚLE

Po porażce numer 9 w niechlubnej serii Clippers pozycja Doca Riversa jest mocno zagrożona. Wg doniesień Marca Steina – trener musi znaleźć receptę na poprawę bilansu i stylu gry gorszej drużyny z L.A. (Lakers są obecnie wyżej notowani) inaczej pożegna się z posadą. Przypomnijmy, że Steve Ballmer podczas off-season zabrał swojemu podwładnemu funkcję prezesa do działań operacyjnych. Czy zabierze mu ważniejszą funkcję?

KUZMINSKAS NA CELOWNIKU LAKERS

Litewski skrzydłowy – Mindaugas Kuzminskas – najpierw trafił na celownik Bucks, a teraz Lakers. Zwolniony przez Knicks gracz wzbudza zainteresowanie Magica Johnsona i Roba Pelinki i być może w następnych dniach wzmocni obwodową rotację byłych Mistrzów NBA. Lakers mogliby mieć wówczas duet Kuzma-Kuzminskas na obu skrzydłach ;-)

PORTER JR Z POWAŻNĄ KONTUZJĄ

Jeden z faworytów do draftowej jedynki 2018, Michael Porter Jr, opuści resztę sezonu NCAA ze względu na operację kręgosłupa. MPJ przejdzie zabieg na dwóch dyskach (L3 i L4) a rehabilitacja po zabiegu potrawa co najmniej 4 miesiące. Uniwersytet Misourii będzie musiał radzić sobie bez lidera.

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: Millsap wypadł na 3 miesiące…

  1. depczą nie „deptają” – sorry za ten rodzaj komentarza

  2. Po raz pierwszy od 5 lat ktoś oficjalnie napisał o możliwości zmiany napuchniętego krawaciarza z LA Clippers. Dzisiaj kibicujmy Atlancie, może to pomoże :D

  3. Michael Porter Jr na FB ma stronach dyskusyjnych ponoc ma nie przystapic do draftu

Comments are closed.