Wyniki i statystyki dzień #29: Celtics po raz trzynasty

Boston Celtics(13-2) Brooklyn Nets (5-9) 109:102

• Kyrie Irving – grający w masce – zanotował 25 pkt i 5 as
  • Marcus Morris popisał się dubletem z 21 pkt i 10 zb (8/12 z gry)
  • Al Horford również zanotował dublet z 17 pkt i 11 zb (8/10 z gry)
  • natomiast Jayson Tatum trafił 6 z 9 rzutów i zanotował 19 pkt
  • Zieloni wygrali zbiórkę 49-43 oraz zanotowali wyższą skuteczność z gry (45-43%)
  • dla dla Nets uzbierał- Spencer Dinwiddie (12 pkt i 11 as) , ale przy skuteczności 4/14 z gry
  • Caris LeVert zanotował 15 pkt przy 6/7 z gry
  • 5 z 8 trójek trafił Allen Crabbe (15 pkt)
  • 5 z 11 trójek trafił Joe Harris (19 pkt)

Toronto Raptors(8-5) Houston Rockets (11-4) 129:113

DeMar DeRozan – 27 PTS, 6 REB, 5 AST, 1 STL
James Harden – 38 PTS, 6 REB, 11 AST, 1 BLK

• 38 punktów i 11 asyst Jamesa Hardena – 8/25 z gry – nie pomogło tym razem Rakietom
  • w decydującej kwarcie Raptors obnażyli defensywne możliwości Teksańczyków, wygrywając odsłonę numer 2 aż 45-31!
  • dla Rocks była to trzecia porażka w siódmym domowym meczu
  • dublet 11 pkt i 11 zb Clinta Capeli niewiele wniósł w poczynania Rockets
  • tylko 3 z 12 rzutów trafił Eric Gordon, 0/7 za trzy
  • Trevor Ariza trafił 5 z 8 trójek, kończąc mecz na poziomie 20 pkt i 8 zb
  • Rockets popełnili 19 strat przy 13 stratach rywala
  • Houston zanotowało 12/39 za trzy, podczas gdy Raps 14/30
  • ex gracz Rockets, Kyle Lowry zaliczył dublet z 19 pkt i 10 as (4/12 z gry)
  • DeMar DeRozan miał 27 pkt – 6 zb – 5 as
  • CJ Miles trafił dla Raps 6 z 9 trójek, 19 pkt
  • cichym bohaterem Toronto okazał się Og Anunoby, autor 16 pkt (3/4 za trzy)

• Spurs w całym spotkaniu trafili tylko 6 trójek, a Mavs 10
    • przez trzy kwarty oglądaliśmy koszykówkę z poprzedniego wieku, drużyny grały na pograniczu 20 pkt w kwarcie, w finałowej odsłonie nastąpiła eksplozja ataku, 35-31 dla SAS
    • Dennis Smith Jr z 27 pkt i 6 as, przy 5 celnych trójkach oraz 6 stratach był najlepszą opcją Mavs w tym spotkaniu
    • Harrison Barnes dalej ma problemy ze skutecznością, 5/16 z gry
    • Mavs u siebie są 1-7…

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #29: Celtics po raz trzynasty

1. Teraz powoli musiałbym wzywać wszystkich fanów co się mądrzyli że Aldridge’a za paczkę orzeszków trza oddać żeby odszczekiwali. Dobrze że jest bo ma kto pociągnąć grę.

Tak czy siak Spurs grają dosyć badziewnie na razie, nie czuję u nich luzu, raczej solidne wyrobnictwo na granicy przyzwoitości.

1. Najważniejsze, że zbierają póki co zwycięstwa ;) mimo mizernej gry

2. Solidne wyrobnictwo a jednak wygrywają. To jest właśnie siła Popa i systemu. Jak wróci Kawahi będą bardzo mocni.

3. Adrian89 – nie, nic podobnego, zawsze biorę jego stronę, tylko raz się zająknąłem że „jeżeli faktycznie jest taki nieszczęśliwy, to niech idzie bo nie ma sensu żeby się wzajemnie męczyli” wspomniałem o tym na krótko przed sezonem, i jak się kazało na krótko przed zmianą/przedłużeniem umowy. Ogólnie jestem bardzo przeciwny kapryszeniu części kibiców Spurs, a ich okropna nagonka na LA była bardzo niesmaczna i niesprawiedliwa.

2. Wróci Kawhl i Parker i będzie kompletnie inaczej gra wyglądała ;) jeszcze tylko niech poprawią skuteczność za 3, każdy ma tam rezerwy Green, Mills … Fajnie, jakby Gay parę minut więcej dostawał i Forbes, Bertans z ławki ? Ogólnie piłka jakoś źle, wolno krąży i najwięcej asyst w meczu póki co ma Gasol ze średnią astronomiczną 3.8 per game…