Miami Heat (3-4) – Chicago Bulls (1-5) 97:91
PKT: Dragic 20, Johnson 19, Whiteside 13, Waiters 13 oraz Markkanen 25, Lopez 22, Dunn 11

• natomiast Lauri Markkanen mial rekordowe dla siebie 25 pkt przy 9/18 z gry
  • Erik Spoelstra obchodził wczoraj 47. urodziny i gracze Heat sprawili mu dobry prezent
  • 1-5 to dla Bulls najgorszy start rozgrywek od sezonu 2007-08
  • Whiteside zanotował 200. występ w barwach Heat
  • mecz był słabym widowiskiem i każda z drużyn miała problem ze skutecznością (trochę powyżej 40%)

Boston Celtics (6-2) – Sacramento Kings (1-7) 113:86
PKT: Brown 22, Irving 22, Tatum 12, Rozier 12 oraz Hield 17, Randolph 16, Hill 10

• dwie kwarty, druga i trzecia wystarczyły by Celtowie zdmuchnęli z parkietu Królów (62-37)
  • Buddy Hield wchodząc w ławki, w końcu się przemógł, trafiając 7 z 11 rzutów z gry (17 pkt)
  • Kings trafili 6 trójek podczas gdy C’s – 17
  • 5/6 za trzy, 7/8 z gry zanotował Jaylen Brown (22 pkt), jego dwie trójki zrobiły run w trzeciej odsłonie 17-2
  • 6 graczy Brada Stevensa popisało się punktowym double figures (Irving, Brown, Tatum, Rozier, Theis i Ojeleye)
  • uwaga na zbiórki! 52-26 dla C’s (to nie pomyłka, sprawdziłem)

New York Knicks (3-4) – Houston Rockets (6-3) 97:119
PKT: Hardaway Jr. 23, Porzingis 19, Kanter 12 oraz Harden 31, Anderson 21, Gordon 17

• Knicks dostali zimny prysznic po dwóch ostatnich wygranych
  • Rockets na przestrzeni drugiej i trzeciej odsłony dziurawili defensywę rywali; 76-47!

New Orleans Pelicans (3-5) – Minnesota Timberwolves (5-3) 98:104
PKT: Cousins 35, Davis 24, Holiday 14 oraz Butler 23, Wiggins 18, Bjelica 12, Dieng 12

• Wolves przegrali w poprzednim sezonie kilka ważnych spotkań w ostatnich minutach gry, w tym sezonie wygrywali już 4 przy wyniku na styku
  • 23 pkt zanotował kluczowy w końcówce Jimmy Butler, najpierw rzucił na remis potem na zwycięstwo
  • Taj Gibson dołożył dublet z 11 pkt i 12 zb
  • Wolves wygrali mimo popełnionych 21 strat
  • 24pkt-10zb-6as zanotował Anthony Davis
  • DeMarcus Cousins był wszędzie; 35 pkt – 9 zb – 6 przech – 6 as – 3 blk i 8 strat (5/10 za trzy – 5 trójek to jego rekord kariery)
  • 8/31 to słaby wynik Pels zza łuku
  • 47-38 na korzyść Wilków, to zbiórka

Denver Nuggets (4-4) – Toronto Raptors (4-3) 129:111
PKT: Murray 24, Millsap 20, Mudiay 16 oraz Powell 14, Wright 12, Ibaka 11

• Nuggets świetnie otworzyli spotkanie, 34-19, następnie podbili wynik w trzeciej odsłonie, wygranej aż 43-25!
  • piecu graczy Mike’a Malone zanotowało punktowe double-figures; najlepsi z nich Paul Millsap (20) i Jamal Murray (24)

• 19 pkt i 11 zb zanotował Jusuf Nurkić
    • 6/20 z gry zanotował CJ McCollum, ostatnie dwa mecze nie należały do niego, a średnie z pierwszych dni rozgrywek wyraźnie spadły (skuteczność i punkty)

Los Angeles Clippers (5-2) – Dallas Mavericks (1-8) 119:98
PKT: Griffin 20, Rivers 19, Gallinari 14 oraz Smith Jr. 18, Barnes 14, Nowitzki 13

• 34-19 rozbili tak Clippersi rozbili rywali w drugiej odsłonie
  • 53% z gry i 46% za trzy – klucze do wygranej LAC
  • Mavs zanotowali słabe 39% z gry, przy 33% za trzy
  • 20 pkt – 7 zb – 6 as zanotował Blake Griffin
  • 7 z 12 rzutów trafił Austin Rivers (19)
  • Lou Williams wniósł z ławki 17 oczek (5/8 z gry)
  • Mavs notują serię 4 porażek na wyjazdach
  • 0/9 z gry zanotował JJ Barea
  • 6/15 z gry zanotował Dennis Smith Jr (18)
  • w 1993 Mavs zaczęli sezon bilansem 1-23…

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #16: gorący Warren i Rubio czyli Suns i Jazz z kolejnymi wygranymi

1. BaLeron musi sie jeszcze troche pointegrowac z team’em i pogonic zarzad i Tyrona. Co prawda to tylko poczatek RS ale 4 porazki z rzedu i to w sumie najwyzej sredniakami, a raczej slabeuszami biorac pod uwage aspiracje Cavs, raczej nie wroza zbyt dobrze.

Cieszy postawa Sabonisa i Oladipo, wyraznie odzyli w Indianie. Oby geny Sabonisow zaczely dzialac na calego ;). PS. nie sadzilem ze Sabonis jest wystawiany na C, ma raczej posture i styl PF.

Do autorow, czy linki do 2-3 min do oficjalnych skrotow z nba . com sa rownierz usuwane?

2. Polecam mecz Hornets-Bucks. Moim zdaniem jedno z najlepszych spotkań tego sezonu. Kapitalna postawa Middletona, ale Monk i Bacon wraz z Walkerem kapitalnie uciekali po świetnych zasłonach podkoszowych Hornets.
    Rubio sypiący trójki wygląda śmiesznie, ale dopóki działa i trafia wszystko jest ok!

3. Wreszcie „Słońca” zawitają w PO !!!
    Pamiętam jak w zeszłym sezonie niektórzy negowali umiejętności A. Gordona, a tu proszę jaka niespodzianka. Chociaż nie dla mnie.

1. nie wiem czy negowali umiejętności, bardziej stawianie jego na pozycji numer 3 przez Franka Vogela. Dziś Gordon gra na swojej nominalnej pozycji ale widać, że potrzebna mu była zeszłoroczna lekcja, by nauczyć się rzucać z dystansu, grać bardziej wszechstronnie niż tylko pod koszem (i paczka).

4. Chalmers, Ross i Jrue Holiday negatywnymi bohaterami dnia, spalili zespoły w crunch time, na szczęście dla Magic mimo to udało im się wygrać.