Pierwsza piątka: Fultz i Paul odpoczną dłużej

Charlotte Hornets zdecydowały się skorzystać z opcji wydłużenia kontraktu Franka Kaminsky’ego. Tym samym 24-letni zawodnik zostanie w Północnej Karolinie na czwarty sezon i do zakończenia rozgrywek 2018-19. Kaminsky notuje średnio ponad 14 pkt i 4 zb na mecz, będąc wiodącym zmiennikiem Steve’a Clifforda.

FULTZ z DŁUŻSZĄ PRZERWĄ

Numer 1 draftu musi przejść szereg zabiegów rehabilitacyjnych na mięśniach prawego ramienia i opuści kolejne spotkania Szóstek. Zawodnik, który przez problem z bolącym ramieniem miał problemy z trafieniem do kosza i podczas średnio spędzanych 19 min notuje średnie 6.0 pkt i 1.8 as. Fultz nie grał już w dwóch ostatnich meczach przeciwko Mavs oraz Rockets. Wiele też wskazuje na to, że na głównego kontrkandydata do nagrody ROTY wyrasta kolega z drużyny Markelle’a – Ben Simmons.

EMBIID jak DUNCAN i BRYANT

Joel Embiid wzorem Tima Duncana i Kobego Bryanta chciałby przez całą swoją karierę grać dla Szóstek. Kameruńczyk zasugerował to Molly Sullivan z NBC Sports Philly. Embiid nie chciałby też zmieniać zdania i postępować wzorem Kevina Duranta oraz Isaiaha Thomasa (choć ten ostatni został wymieniony i nie prosił o zmianę barw z Zielonych). Sixers w nowym sezonie na razie wygrały dwukrotnie przy sporym udziale Embiida i po fakcie podpisania przez Joela nowej umowy na 146.5 mln USD.

NIE ZNAMY DATY POWROTU PAULA

Pytany o datę powrotu do gry w barwach Houston Rockets – Chris Paul – odpowiedział, że nadal zmaga się z bólem kolana oraz nie ma jasności, kiedy wróci do gry. CP-3 pogłębił uraz podczas otwarcia sezonu i meczu z Golden State Warriors i praktycznie fani Houston Rockets nie mogli się nim nacieszyć. Rockets bez Paula przegrali dwa spotkania, ale wygrali też 5.

TYMCZASOWA ROLA HAYWARDA

Gordon Hayward podczas leczenia urazu nogi – wg doniesień Kristen Ledlow – będzie analizował mecze Celtics oraz mecze rywali, pomagając sztabowi trenerskiemu Celtics.  Gordon, który doznał złamania nogi podczas meczu otwarcia przeciwko Cavs, chce być bliżej drużyny i podpatrywać pracę trenerów.

8.4 mln USD dla CELTÓW

Kontuzja Haywarda uruchomiła specjalny wyjątek w salary cap dla Celtów. Wg doniesień Shamsa Charanii Celtowie mogą skorzystać z sumy 8.4 mln USD na jednego, dodatkowego zawodnika. Suma ta może być użyta podczas wymiany, przy okazji zatrudniania wolnego zawodnika bez klubu oraz przy przejmowaniu gracza w ostatnim roku kontraktu.

BULLS PRZEDŁUŻAJĄ

Dla przypomnienia, dla tych, którzy nie spotkali się z informacją w ostatnich dniach, Bulls zdecydowali się wykorzystanie zapisów w kontraktach przy czwartym roku gry Camerona Payne’a (kontuzja) oraz Bobby’ego Portisa (8 meczów zawieszenia po walce z Nikolą Mirotićem). Wcześniej Bulls skorzystali z podobnych prolongat, trzymających graczy w Chicago do końca sezonu 2018-19, przy umowach Jeriana Granta czy Krisa Dunna.

SŁABNIE ZAINTERESOWANIE BLEDSOE?

Eric Bledsoe początkowo trafił na celowniki Milwaukee Bucks oraz New York Knicks, ale z ostatnich doniesień wynika, iż management Suns chciałby w transakcję z Bledsoe zaangażować Tysona Chandlera.  Spekulowano, że usługami Bledsoe interesowali się Bucks, ale nie chcieli oddać w zamian Thona Makera, a bardziej Jabariego Parkera lub Grega Monroe. Natomiast Knicks nie chcieli pozbywać się debiutanta Franka Ntilikiny…

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: Fultz i Paul odpoczną dłużej

  1. Czy dobrze rozumiem, że Bucks nie chcieli oddać Makera, a byli skłonni oddać Parkera? Jeżeli tak, to nie rozumiem dlaczego Suns na taką wymianę nie poszli, bo za Parkera bardzo chętnie oddałbym Bledsoe.

  2. Brałbym Jabariego w ciemno za Bledsoe, nawet po 2 ACLach.

    1. sorry ale Bledsoe to jest jakaś tam wyrobiona już marka a Jabari na razie najbardziej znany z kontuzji mimo że dobry gracz, Suns powinni wymienić go spokojnie na dwóch solidnych zawodników którzy będą grać

    2. Bledsoe ze stali takze nie jest. Zapowiadal sie naprawde ciekawie, ale dla mnie od 2 lat stoi w miejscu. Jego skutecznosc z gry takze nie powala. Na dodatek po jego wpisie, juz bez niego w druzynie Suns wygrali 2 mecze i ich gra juz nie wygladala tak tragicznie jak w pierwszych 3 meczach. Wartosc rynkowa Erica wyraznie spadla.

  3. Zobaczcie jak dzisiaj bez Cp3 wygladaja Rakiety :/ Grają w 7/8 męczą się niemiłosiernie, zaraz mogą mieć bilans 50% albo mniej. Brakuje Williamsa i przede wszystkim Beverley’a. Oj zle sie dzieje

Comments are closed.