Przedsezonowe 3-na-3: Milwaukee Bucks

1. Awans do play off nie będzie problem dla BUCKS, ale czego jeszcze oczekujesz od teamu Jasona Kidda?

Lordam: Olbrzymiego rozwoju. Moim zdaniem Bucks to najbardziej perspektywiczna i inteligentnie dobrana ekipa w obecnej NBA. Tak twierdzę, że mają lepszą perspektywę, niż Wolves czy Sixers. Czemu? Mają generała z deską i mazakiem w ręku i świetnie skomponowany skład. Olbrzymia dawka talentu, który świetnie się rozwija (Giannis, Middleton, Parker, Maker, Brogdon) oraz kilka kolejnych perspektywicznych lub wyspecjalizowanych jednostek (Vaughn, Henson, Monroe, Terry, Snell, Teletović). Chcę, aby awansowali do play-off z 4-5 pozycji i zapisali się w II rundzie Wschodu. Liczę na powrót Parkera, który przed kontuzją grał niczym młody Carmelo w barwach Nuggets. Giannisa typuję na najlepszego defensora ligi, a Thona Makera jako jednego z kandydatów do nagrody MIP. Middleton i Brogdon to jeden z najlepszych i najbardziej inteligentnych duetów obwodowych ligi grających świetnie po obu stronach parkietu. Mamy ofensywnego (Monroe) i defensywnego(Henson) środkowego, oraz obudowanie świetnymi zadaniowcami w postaci Snella, Mirzy czy Delly’ego. Jaram się, dajcie im zdrówko, a pokażą bardzo wiele.

Alan: Tego że jak złapią się za ręce to obejmą kulę ziemską. Hypetrain Bucks w tym roku bardzo oblężony i ciężko się temu dziwić, są ku temu wszelkie logiczne przesłanki. Od zespołu Jasona Kidda oczekuje przede wszystkim tego żeby rozwijali się jako zespół. Konsekwentny rozwój zawodników widać gołym okiem, Giannis wymieniany jest jednym tchem wśród najlepszych w NBA, Brogdon i Middleton również notują progres. Martwi mnie Parker, kolejna poważna kontuzja ACL nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Prognozowany powrót w okolicach lutego, będzie wystarczająco dużo czasu żeby powrócić do pełni formy i poczucia rywalizacji przed playoffami ale jest obawa przed kolejnymi problemami ze zdrowiem. Wiele zależy od kolan Giannisa i Parkera ale jak będą zdrowi to liczę na to że uda im się powlczyć o top4 wschodu i co najmniej drugą rundę PO, odpadnięcie w 1 byłoby dla mnie stagnacją, zwłaszcza że zespoły z którymi prawdopodobnie będą walczyć (stawiam na Toronto/Wizards) są absolutnie w ich zasięgu.

Woy: Oczekuję dalszego rozwoju drugoroczniaków – Makera i Brogdona oraz mocniejszych punktowo występów Giannisa. Na dodatek wydaje się, że Bucks powinni poprawić płynność gry w ataku i jeszcze skuteczniej trafiać z dystansu. Wydaje się, że Jason Kidd również zechce wprowadzić do składu większą liczbę graczy, by regularniej oraz szerszą rotacją atakować rywali. Z pewnością też obejrzymy większą liczbę zwycięstw do poprzednich rozgrywek i walkę o TOP4 Wschodu. P.S. sam caly sezon rozegrany przez Middletona to również okazja dla Bucks na lepszą ofensywę, ale również dla gracza na poprawę skuteczności i efektywniejsze punktowanie.

2. Zawodnik do odstrzału i wymiany w Milwaukee to…?

Lordam: Nie ma takiego. Prawdopodobnie w trakcie sezonu ktoś z duetu Henson-Monroe pożegna się z zespołem, gdyż zacznie się robić za ciasno pod koszem. Maker jest szykowany na stretch-5, który ma świetnie grać w defensywie więc naturalnym wydawałoby się pozostawienie Monroe, aby wyśrodkować grę pomiędzy grą na obwodzie, a walką pod koszem.

Alan: Myślę że Bucks będą chcieli wymienić Hensona ale tylko w przypadku przyzwoitej oferty, nic na siłę. Monroe jest na wylocie z klubu, przynajmniej skasuje za ostatni sezon w Bucks 17 mln zielonych. Od następnego sezonu będzie miał problem z uzyskaniem więcej niż kilka milionów od swojego nowego pracodawcy (być może zostanie w Bucks na jakimś minimalny kontrakcie, nie wykluczam choć wątpię). Gdyby się dało to pewnie Jon Horst by go wymienił, problem w tym że to jeden z tych graczy którzy przez swoje umowy są praktycznie nie do przehandlowania.

Woy: Greg Monroe, po sezonie pożegna się z Bucks, gdyż nikt nie wypłaci mu więcej niż 10 mln USD za sezon (choć i tak kwota wydaje się zbyt wygórowana). John Henson też nie zrobił progresu w poprzednich rozgrywkach, to też upatruję cichej, zespołowowej rywalizacji obu podkoszowych, co może z kolei wyjść Bucks na dobre.

3. Gdybyś był Jasonem Kiddem kogo byś dodał do swojej drużyny?

Lordam: Bardzo się cieszyłem z powrotu Kendalla Marshalla, który nie ma trochę szczęścia do ligi, dobrze spisywał się swego czasu w 76ers. Niestety ostatecznie Bucks wycięli go ze składu. Nie chcę widzieć zbyt dużych zmian, jest to tak inteligentnie dobrany zespół, że kolejny element może więcej popsuć, niż pomóc.

Alan: Widać że w Milwaukee mają pomysł na budowanie zespołu, ewidentnie przystosowują się do NBA w obecnych czasach. Mają ludzi, którzy zamiast rąk mają gałęzie, gwiazdę która może jednocześnie był rozgrywającym i centrem, utalentowanego stretch four, kilku shooterów. Wszystko brzmi świetnie. Ale osobiście bardzo chętnie zobaczyłbym kogoś jeszcze na pozycjach 2/3, zawodnika z dobrym rzutem, który może zastąpić np. Middletona gdy ten będzie kontuzjowany, bo czasami odnoszę wrażenie że jednak brakuje im trochę jakości z ławki, gdy ktoś ze starterów nie jest zdrowy.

Woy: Zapolowałbym na centra ala Brook Lopez, ale od sezonu 2017-18. W tym sezonie zagrałbym wszystkim co mam i martwiłbym się o zmianę, gdyby nie szło lub ewentualnie w przypadku kontuzji. Bucks to jedna z młodszych ekip i potrzebują czasu, cierpliwości oraz pracy. Wszystko to może przekuć się na wyższe wyniki.

Typy na sezon 2017-18:

Lordam: 48-34 (przy zdrowiu) 41-41 (jeżeli znowu pojawią się kontuzję). Typuję Bucks na czarnego kozła konia nadchodzących rozgrywek.

Alan: 47-35 easy.

Woy: 46-36 i play off z 5-6 miejsca.

Komentarze do wpisu: “Przedsezonowe 3-na-3: Milwaukee Bucks

  1. Myślę że jest szansa na top4 jeżeli, są w tej chwili dosyć popularni, to z pewnością pomoże, dobrze by było gdyby Parker grał na poziomie, miejsce Bucks poniżej 5 miejsca w RS uznam za porażkę, niech celują w top4

  2. może Gasol by chciał tam iść:).. ale po końcu umowy z niedzwiedziami

Comments are closed.