Przedsezonowe 3-na-3: New York Knicks

1. Czy Jeff Hornacek i Kristaps Porzingis poczuli ulgę, wraz z odejściem Carmelo Anthony’ego? Czy Knicks w końcu zaczną grać lepiej i skuteczniej?

Alan: Kristaps moim zdaniem nie poczuł ulgi, wręcz przeciwnie, uważam że będąc przy Melo na treningach mógł się od niego sporo nauczyć, nie mówię tutaj o meczach gdzie Anthony często zabijał jakąkolwiek grę i starał się sam wygrywać mecze, co z reguły nie wychodziło. Natomiast Hornacek stoi przed nowym wyzwaniem i myślę że jest z tego powodu szczęśliwy. W końcu może budować zespół oparty na zespołowej koszykówce, nie forsujący trójkątów i izolacji do swojego marketingowego lidera. W tym sezonie może nie będą grali skuteczniej ale w kontekście bardziej odległej przyszłości doświadczenie z nadchodzącego sezonu może okazać się bezcenne.

Woy: ja myślę, że tak. W końcu powinni się skoncetrować na planie pracy Hornacka, mocniej postawić na Łotysza i zacząć budowę wokół młodego lidera. Dodatkowo zerwali z trójkątnym Philem, więc powinno być tylko lepiej. Knicks też nie mają problemów z opcjami w ataku (Hardaway, Kanter) i jedyne co zastanawia to funkcjonowanie defensywy.

Lordam: Melo to najlepszy zawodnik, który w Knicks się przewinął od dekady, więc tak naprawdę był on jedynym elementem który działał przez lata w Knicks. Czy powinno im ulżyć? „No tak średnio bym powiedział…”. Knicks to od lat chora organizacja, świetnie spisywał się w swoim 1 sezonie duet Amare-Melo, ale to byłoby na tyle. Niestety ale ciężko oprzeć zespół o jednego zawodnika, tym bardziej o typowego scorera.

2. Gdybyś mógł, wchodząc w rolę Scotta Perry’ego, zrobić jeszcze jedną wymianę to kogo byś się pozbył? na jaką pozycję szukałbyś jeszcze wsparcia?

Alan: Uważam że Perry mógłby ewentualnie handlować Kanterem. Dokładając jeszcze coś starałbym się pozyskać jakiś pierwszorundowy pick, który wspomógłby szybszą przebudowę zespołu. Osobiście jestem zwolennikiem tego żeby zespół z Nowego Jorku nie forsował szukania zwycięstw w tym sezonie tylko „poszukał” wysokiego numeru w przyszłorocznej loterii i próbował zbudować młody zespół wokół Porzingisa.

Woy: Sprawdziłbym wartość transferową Enesa Kantera, Joakima Noaha oraz Willy’ego Hernangomeza. Osobiście uważam, że Knicks potrzebują gracza zadaniowego, do wsparcia w ich słabej defensywie. Być może poszukałbym jeszcze mocniejszej jedynki, niż duet zmienników – Sessions i Jack. Knicks na pewno potrzebują mocnego kreatora gry, który pomoże Hornackowi budować jego filozofię gry.

Lordam: Nie wiem tak szczerze. Kto weźmie Noaha z jego miliaaaardowym kontraktem? Większość składu Knicks to odrzuty z pozostałych zespołów.. niestety.

3. W derbach Nowego Jorku, która drużyna ma większy potencjał – Knicks czy Nets?

Alan: Potencjał obu zespołów jest podobny, myślę że w meczach pomiędzy tymi zespołami bardzo istotną rolę będzie odgrywała przewaga parkietu i w bezpośrednich starciach będą wygrywać gospodarze. Natomiast z lepszym bilansem sezon skończą Knicks.

Woy: Styl trenerski Atkinsona na plus dla Nets. Wietrzenie składu w off-season też na plus dla Nets. Ogólny skład jednak na plus dla Knicks, ze względu na osoby Porzingisa, Hardaway’a Jr oraz Hernangomeza. Bardzo wiele będzie zależało od zdrowia, właśnie łotewskiego Jednorożca. Jeśli Kristaps rozegra 75 spotkań to Knicks będą wyżej. Jeśli opuści połowę sezonu (już dochodzą głosy o problemie z kolanem) wówczas Nets przejmą lekką kontrolę nad miastem :-)

Lordam: Wybieranie pomiędzy dżumą, a cholerą. Mi się milej będzie oglądało Nets. Crabbe, Russell, Levert czy Hollis-Jefferson to po stokroć ciekawszy zestaw dla mnie, niż zbieranina z Knicks.

Przypomnienie off-season Knicks

1/2 off-season Knicks

P.S. Typy na sezon (wygrane i czy awansują do play off?)

Woy: 32-50 (brak awansu)
Alan: 30-52 (playoffy sprzed telewizora)
Lordam: 26-56 (brak awansu)

Komentarze do wpisu: “Przedsezonowe 3-na-3: New York Knicks

  1. Powiemy więcej po preseason. Jeśli byłby murowanym starterem nie braliby aż dwóch weteranów.

  2. Mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Z jednej strony fajnie jest zobaczyć grającego Jacka ale właściwie to ponad dwa lata nie gra po ciężkiej kontuzji. Serce mówi go Jarett, logika podpowiada, że zwolnią go w połowie sezonu. Obym się mylił. Ntkilina to jeszcze dzieciak, nie udźwignie pełnego sezonu na jedynce.

  3. Też tak uważam. Myślę, że przez większą część sezonu będzie wychodził Sessions, a Francuz będzie ogrywany z ławki. Jack to wielka niewiadoma. Będzie backupem na wypadek problemów że zdrowiem Sessionsa.

   Szkoda, że w drafcie ominęło Smitha Jr.

 1. Jak nie jestem zwolennikiem tankowania, to w przypadku Knicks naprawdę uważam, że tej drużyny nie da się uratować inaczej. Nie ma już kim handlować. Po prostu muszą cierpliwie odbudowywać się przez draft i czekać aż spadną niekorzystne umowy – Noaha czy Lee.

 2. Moim zdaniem zapominacie w tej sytuacji o tym, że zarówno rynek NYK i LAL, są w stanie przełknąć luxury tax i nie grają na tych samych zasadach finansowych co np w Denver czy Portland. Hornacek wystarczy, że pokaże niezależność i będą chętni na $ z NY

  1. właśnie ostatnie lata pokazują , że gracze uciekają z dużych rynków i wolą budować zespoły w nowych miejscach, niekoniecznie atrakcyjnych marketingowo (OKC, Minnesota, nawet Cleveland, ostatnio Nowy Orlean, Denver).

  2. Woy, uciekają, ponieważ w wyniku draftu to tam w spokoju krystalizowały się talenty, które prędzej czy później szukają kasy, OKC w przyszłym sezonie nie będzie miała szans na PO, HOU po odsprzedaniu też może się posypać … tylko SAS trzyma się poziomu

  3. za rok bez PG13 ? na bardzo silnym zachodzie, no OK max 7-8

  4. to mają szansę czy nie mają? Skąd wiesz, że George nie zostanie? Zamiast George’a można podpisać innych FA.

   Poza tym Presti pokazał, że wiele potrafi jako GM

   Caldwell-Pope
   Trevor Ariza
   Avery Bradley
   Aaron Gordon

   Są nazwiska, które nadal mogą być upgradem dla Thunder.

  5. Kurcze, gdybanie, ale masz rację, Presti robi kawał dobrej roboty. Obstaję jednak przy swoim, słaby wschód i kasa w NY pozwoli im sie szybciutko odbudować

  6. Kudłaty, jako fan knicks od przeszło 20-stu (sic!) lat proszę Cię na miłość boską, nie pisz, że kasa lub cokolwiek pozwoli im się szybko odbudować, bo takie opinię słyszę od czasu finału w 99 ! Klątwa Ewinga wciąż działa i chyba tylko spalenie MSG i odbudowanie hali od nowa może uratować te drużynę.

Comments are closed.