Pierwsza piątka: chiński kierunek Jenningsa, hiszpański Karnowskiego

Przez maj i czerwiec emocjonowaliśmy się podejściem Przemysława Karnowskiego do gry w najlepszej lidze świata. Big Mamba próbował swoich sił w lidze letniej – wśród Charlotte Hornets oraz Orlando Magic – ale ostatecznie skończyło się kontuzją kciuka (który był operowany). Dziś do publicznej wiadomości podano informację, iż reprezentant Polski (przebywa na zgrupowaniu kadry w Wałbrzychu) podpisał umowę z hiszpańską MoraBanc Andorra. 23-letni absolwent Gonzagi notował w ostatnich rozgrywkach NCAA notował średnie 12.2 pkt i 5.8 zb, a teraz dołączy do drużyny, w której występują znani z PLK – Czech David Jelinek oraz Szwed Chris Czerapowicz.

Chiński kierunek Jenningsa

Brandon Jennings, po nieudanych przygodach z Wizards oraz Knicks, zdecydował się na 1.5 mln kontrakt w Chinach. Ex gracz Orlando Magic, Detroit Pistons i Milwaukee Bucks ma dopiero 27 lat, ale kontuzje z ostatnich dwóch sezonów mocno zachwiały jego dyspozycją. O ile w Knicks notował jeszcze 8.6 pkt i 4.9 as, o tyle w Wizards już tylko 3.5 pkt i 4.7 as. Nowy zespół Jenningsa to Shanxi.

Motiejunas poza NBA

Litwin Donatas Motiejunas może żałować, że kilkanaście miesięcy temu odrzucił propozycję Houston Rockets. Teraz wszystko wskazuje, że również on opuści szeregi najlepszej ligi świata. Chrapkę na czwórkę mają szefowie Żalgirisu Kowno oraz kolejny zespół z Chin. Do-Mo może oczekiwać podobnych pieniędzy do w/w Brandona Jenningsa, czyli 1.5 mln USD za sezon. 26-latek ostatni sezon spędził na grze w New Orleans Pelicans, notując tylko 34 występy na poziomie 4.4 pkt i 3.0 zb.

Są oferty za Irvinga

Trwa transferowe szaleństwo wokół Kyriego Irvinga. Wicemistrz NBA buduje zainteresowanie kolejnych ekip: Spurs, Clippers, Suns, Timberwolves, Knicks, Heat. Jak donosi Adrian Wojnarowski – Suns nie chcą na pewno oddawać Josha Jacksona, natomiast Heat są gotowi wysłać do Cavs – Gorana Dragića i Justise’a Winslowa. Co ciekawe, spekuluje się, iż T/Wolves oferują w zamian Andrew Wigginsa (którego Cavs oddali za Kevina Love’a).

200 milionów dla Westbrooka

Sternicy OKC Thunder są optymistycznie nastawieni co do przyszłości Russella Westbrooka. MVP ligi może spodziewać się 5-letniej prolongaty do obecnej umowy, na wartość 200 mln USD. By umowa weszła w życie to Russ musi ją zaakceptować przed 16.października.

Wraca temat rozszerzenia ligi

Adam Silver zapytany przez C.J.McColluma na temat poszerzenia ligi o 31. drużynę, odpowiedział, iż to tylko kwestia czasu. Silver jeszcze przed rokiem wymijająco odpowiadał na w/w temat, ale jak widać jego zdanie się zmienia. Oczywiście przy okazji wywiadu poruszony został temat powrotu do ligi Seattle. Silver zaznaczył, iż Supersonics znaleźliby się na krótkiej liście, klubów aspirujących do gry w NBA. Wydaje się, że wysoko stoją też akcje Mexico City oraz Louisville.

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: chiński kierunek Jenningsa, hiszpański Karnowskiego

 1. Dobry kierunek BigKarna. Spójrzcie na jenningsa i donatasa i nie ma co się dziwić ze każdy walczy o gruby kontrakt. Jedna kontuzja i możesz do ligi nie wrócić, i oglądać NBA w Chinach czy Europie.

 2. Nic dziwnego mając Butlera Wiggins zdaje się nie być konieczny do sukcesu.

  1. Wolałbym, aby Wiggins został w Wolves. Niech chłopaki grają swoje, za to wizja Irvinga w Heat jest naprawdę ciekawa.

 3. Thibs jest bezczelny jak oddadzą Wigginsa za Irvinga to T-Wolves automatycznie nie interesują mnie jako drużyna, do czasu odejścia tego pana i całego jego chicagowskiego zaciągu

  1. Pop wyluzuj. This MUSI wejść do PO. Nie myśli teraz o niczym innym. Ma być tu i teraz.

 4. skoro Clippers są w grze to może tutaj się coś wydarzy… Cavs nie muszą oddawać KI ale po co robić jeszcze 1 sezon kwasów pomiędzy panami którzy i tak odejdą…

  Knicks za Melo i jakieś hot-dogi, albo Clippers, tutaj kilka możliwości pakietów

  1. Ostatnio widziałem na forum bardzo ciekawy scenariusz wymiany otóż:

   New York Knicks
   Out: Frank Ntilikina oraz Carmelo Anthony
   In: Kyrie Irving oraz Tyson Chandler

   Phoenix Suns:
   Out: Tyson Chandler oraz Eric Bledsoe
   In: Frank Ntikilina oraz Kevin Love

   Cleveland Cavaliers:
   Out: Kyrie Irving oraz Kevin Love
   In: Eric Bledsoe oraz Carmelo Anthony

   Co sądzicie o takim trade ?

  2. Tyson Chandler nie jest potrzebny w NY. Mają już centra – Noah

 5. Również mogą zamiast Tysona, oddać Brandona Knighta.

 6. A ile spotkań Noah zagrał przez ostatnie dwa lata ?

Comments are closed.