Derrick Rose nowym graczem Cavaliers

Shams Charania z The Vertical donosi, że były MVP od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy mistrzów konferencji wschodniej po tym jak zaliczył testy medyczne. Rose podpisze roczny kontrakt opiewający na kwotę 2.1 mln $.

Rozgrywający spędził poprzedni sezon w barwach New York Knicks, rozegrał dla nich 64 spotkania, wszystkie jakie starter. Na parkiecie spędzał średnio 32.5 minuty a w tym czasie zdobywał 18pkt/4.4as/3.8zb. Rose zdecydował się dołączyć do zespołu z Ohio aby powalczyć o pierścień, podobno duży wpływ na jego decyzję miał sam LeBron James. Głównym czynnikiem odstraszającym zespoły od tego gracza są niewątpliwie jego problemy z urazami kolan. Jednak zatrudnienie za takie pieniądze byłego MVP wydaje się być dobrym posunięciem. Będzie on backupem Irvinga, a może nawet starterem jeśli dojdzie do wymiany o którą Kyrie podobno zabiega. Co ciekawe transfer ten powoduje że Cavaliers oraz GSW posiadają w swoich składach ośmiu z ostatnich dziewięciu MVP sezonu regularnego, wyjątkiem jest tegoroczny laureat, Russell Westbrook.

Komentarze do wpisu: “Derrick Rose nowym graczem Cavaliers

  1. nie ryzykują dużo, biorąc pod uwagę wysokość kontraktu, a jak Irving odejdzie mają kogoś solidnego.

    1. Kupili opcję z ławki, nikog nie mają na miejsce Irvinga. No chyba, że myślisz tylko o sezonie regularnym, to fakt, jakoś to będzie.

  2. Rodzi się pytanie czy Rose przybył jako starter czy jako backup Kyriego

  3. za takie pieniążki to faktycznie udało się wyciągnąć „niezłego grajka”:) ale… niestety przy kontuzjach jakie go trapią, Derrick nie jest żadną gwarancją zdobywania średnio tych 18 pkt na minimum 70 spotkaniach w RS, dodajmy PO gdzie wskakujemy na wyższy bieg i znów napompowany balon pęka( chciałbym się mylić w tej ocenie ale sami wszyscy widza jak z nim już jest). Oczywiście plus to te 2,1 mln których nie odczują + ewentualne dogranie całego sezonu, minus niestety to raczej pożegnanie się Irvinga z Cleveland co dla mnie osobiście jest dramatem… po cichu jednak liczę, że Rose przyszedł jako backup nie jako starter

  4. Espn kupiło Woja a zapomniało o Charaini :) i teraz płaczą :p

  5. Panowie
    Przechwycili wciąż młodego i utytułowanego gracza za śmieszne pieniądze. Tego formatu gracze dostają 12-15 mln za sezon. Wiadomo, że Rose jest cieniem siebie, ale w tym zespole może być opcją numer 3 albo 4. Cleveland ma taki potencjał, że w RS mogą pozwalać grać Derrick-owi 15 minut, bo i tak wyjdą z 1 lub 2 na wschodzie. Nawet jeśli Rose stanie się starterem, to przecież Cleveland za Irvinga też coś dostaną.

Comments are closed.